Delegacja ZHP podczas uroczystości Święta Wojska Polskieg

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 15 sie 2006, 14:47

Czuwaj!

Oglądając w telewizji obchody tegorocznego Święta Wojska Polskiego można było być pod wrażeniem . Ciekawe i rzeczowe przemówienie prezydenta Kaczyńskiego , pokaz paradnej muszty , defilada pojazdów wojskowych i helikopterów . Jednej rzeczy nie byłem tylko pod wrażeniem ... . Harcerzy naszej organizacji ....

Stali sobie dziarsko druhowie ze sztandarami w pięknym umundurowaniu :) . Jak pięknym ? Musztardowych bluzach . Nie miałbym nic do zarzucenia , gdyby nie to że ci delikwenci nie mieli nawet do nich chust . Hmm... , jak na ironię kamera pokazała tylko raz jedną osobę w nowym mundurze ZHP . Tą osobą była druhna Naczelnik...

Jeansy do munduru to moje kolejne przerażenie... . Mój Boże , temat był wałkowany już po raz enty . Widać komuś w Warszawie bardzo zależało na ośmieszeniu ZHP i wypuścił szanownych druhów "sztandarowych" w jeansach

Jestem tylko ciekaw , kto jest odpowiedzialny za to ośmiesznie ZHP... . Jeśli ktoś jest podobnie zażenowany i oburzony wypuszczeniem tych "cieciów" na obchody państwowe , zapraszam do dyskusji w temacie...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 sie 2006, 22:24 przez dono, łącznie zmieniany 1 raz.
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 15 sie 2006, 17:43

Hmm... , to przeraziło mnie mniej... , ponieważ tekst relacji brzmiał

"A oto delegacja Związku Harcerstwa Polskiego . Wieniec składa Teresa Hernik , Naczelnik Harcerstwa" . Też był to błąd , ale troche mniej rażący niż wypuszczenie cieciostwa w niepełnym umundurowaniu....
<KPW>

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 15 sie 2006, 18:15

A mnie przeraża jak ktoś wyraża lekceważące i ksenofobiczne poglądy szufladkujące ludzi na podstawie miejsca zamieszkania - na zwrot "Warszawka" wybacz ale dostaję torsji - napisz skąd Ty jesteś, może też się pośmiejemy...

A co do umundurowania reprezentujących - nie byłem nie widziałem, ale w swoich ostrych osądach weź poprawkę na dwie rzeczy:

1. są wakacje i nie tak łatwo jest znaleźć reprezentację, jeśli wielu środowisk lub ich harcerzy po prostu nie ma na miejscu

2. jesteśmy organizacją, w której za mundur trzeba zapłacić samemu / wyjąć z kieszeni rodzica i to wcale nie małe pieniądze, więc nie można wymagać bezwzględnie umundurowania takiego jak w regulaminie, zwłaszcza że jest trzyletni okres przejściowy na wymianę umundurowania wg nowego regulaminu. Jak aż tak Cię to razi, to może przysponsorujesz wymianę umundurowania i kupno bojówek zamiast jeansów
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 15 sie 2006, 18:42

Tutaj się zgadzam. Nie każdy ma kasę na nowy mundur. Ale zawsze są wyjścia. My jesteśmy drużyną sztandarową hufca:] a za bogaci nie jesteśmy, a i tak sobie jakoś radzimy:]
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 15 sie 2006, 20:37

Z regulaminu:
4. Harcerze, harcerze starsi
2. Spodenki (zielone) lub długie spodnie (zielone lub czarne) wg wzorów ZHP. Dopuszcza się noszenie innych długich spodni oliwkowych, czarnych lub granatowych (o jednolitej barwie) jednolicie w całej drużynie.

Prosto i jednoznacznie. Musicie z powodu jakiegoś munduru ciskać w siebie gromami?
Poza tym kampania reprezentacyjna WP przygotowuje się do tej uroczystości cały rok. Rozumiem, że nas, harcerzy, ta coroczna impreza zaskoczyła i nie było czasu przygotować odpowiedniej, przemusztrowanej, wyglancowanej reprezentacji? :/
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 15 sie 2006, 21:12

Zgadzam się z peshoo. My przygotowywujemy się do 3 maja i 11 listopada najpóźniej 3 miesiące przed:]
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 15 sie 2006, 22:21

Hmm... , zgodzę sie jak najbardziej że mamy wakacje i większość warszawskich drużyn i szczepów jest aktualnie na obozach . Ale na miłość boską , jak ktoś do pocztu sztandarowego wystawia harcerza z mundurem bez chusty... , to naprawde musi być ciężkim kretynem . Zwłaszcza że to leciało na na żywo w najbardziej oglądanej stacji telewizyjnej

A co do zwrotu "Warszawka" , taki zwrot tutaj nie padł i nie rozumiem pretensji druha o niego . Zgadzam się z moim przedmówcą , dość intensywnie przygotowywujemy się do świąt państwowych . W niedługim czasie podejrzewam wprowadzimy pewne ulepszenia , żeby mieć bardziej jednakowe umundurowanie
<KPW>

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 16 sie 2006, 00:06

dono pisze:A co do zwrotu "Warszawka" , taki zwrot tutaj nie padł i nie rozumiem pretensji druha o niego .
Być może padł, a być może nie padł - edytowałeś posta po tym jak się zbulwersowałem - teraz to jest nie do sprawdzenia - może za długo siedziałem przed monitorem i mam zmęczone oczy, a może wyedytowałeś posta i teraz robisz ze mnie idiotę...

W związku z tym ja z dyskusji w tym wątku wypadam

"The thruth is out there..."
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 16 sie 2006, 00:19

Edytowałem posta bo zrobiłem błąd ortograficzny... , powód prozaiczny , ale nie mam w zwyczaju robić z kogkolwiek idioty...
<KPW>

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 16 sie 2006, 09:54

To ze mundur kosztuje tyle ne zmienia faktu ze harcerze ktorzy beda na 100% pokazywani w ogolnopolskiej telewizji powinni je miec. Jesli ich nie maja to sa trzy wyjscia:
1. Nie bede na uroczystosciach
2. Kupia regulaminowe, jednolite mundury
3. Dostana mndury sluzbowe(przechodnie, sponsorowane przez GK) co nie jest dobrym wyjsciem ale juz lepszym niz to co sie stalo.

Co do druhny Naczelniczki to nie wyobrazam sie zeby w okresie przejsciowym nosila stary mundur bo to byloby rownoznaczne z tym ze gdzies ma to co dzieje sie w GK i jakie dokumenty wypuszcza.

A co do "warszawki" to nie ladnie robic z ludzi idiotow. Powiem tylko tyle pod adresem administratorow: A nie mowilem?
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

mjacek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mjacek » 18 sie 2007, 22:40

Jeśli dobrze czytam wieści ze zlotu kieleckiego, miała do Warszawy jechac _ze zlotu_ delegacja Ch. Śląskiej oraz grupa polskich harcerzy z Białorusi. To może troszke zmienic punkt widzenia - ale samego materiału nie widziałem, więc nie komentuję.

Widziałem natomiast dzisiejszy materiał ze zlotu w kurierze TVP3, po którym zadzwoniła do nas _babcia_ harcerzy, nie mogąca otrząsnąć się z szoku nt. braku profesjonalizmu dziennikarzy, którzy wykazali się głeboką wiedzą, łącznie z pytaniem o "supły" harcerzy wiążących coś, co u nas zwykle nazywało się "węzły".

Dlatego nie oceniajcie całości delegacji po tym, co pokazali P.T. Dziennikarze........ Może ten bez chusty się im spodobał....
Ostatnio zmieniony 18 sie 2007, 22:41 przez mjacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jacek i Małgorzata Misiurewiczowie - Warszawa, Szczep 88 WDHiZ "Rodło" (do 1988 r :( )
[Aktualnie rodzice takich dwóch z 40WDHiGZ]

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 19 sie 2007, 08:24

Witam.
Pozwilicie, że dodam swoje trzy grosze:

Jakkolwiek by nie było, reprezentacja występująca podczas tychże obchodów reprezentowała CAŁY ZWIĄZEK a nie tylko poszczególe jednostki, więc bez dwóch zdań powinna wyglądac profesjonalnie i regulaminowo.
Nie wierzę, że w mieście stołecznym w którym działa X hufców, X szczepów i X drużyn nie dało rady (nawet w czasie wakacji) zebrać jednolicie umundurowanej druzyny reprezentacyjnej, np składającej się z 25 osób. To po pierwsze, po drugie, jeżeli nawet była tam reprezentacja Chorągwii Śląskiej, ktoś odpowiedzialny za jej udział tam, równiez powinien najpierw sprawdzić stan przygotowania delegacji.(wszak to ochody państwowe!)
Tym bardziej, że rocznica ta, nie jest obchodzona po raz pierwszy i nie po raz pierwszy birzemy w niej udział..
Winę za taki stan rzeczy ponosi tylko i wyłącznie osoba bezpośrednio odpowiedzialna za udział i "wyfasowanie" naszych harcerzy..
Ceny mundurów itp nie maja tu nic do rzeczy - za poprawne zaprezentoweanie się na obchodach państwowych i to nie "gdzieś w kraju" ale własnie w STOLICY nie odpowiadaja rodzice ale Związek, bo w jego interesie jest pokazanie się od jak najlepszej strony. Od tego sa poszczególni komendanci czy mianowani rozkazem instrukorzy aby Z ODPOWIEDNIM WYPRZEDZENIEM w pełni przygotować sie do obchodów (a więc w gre tu wchodzi wytypowanie osób do reprezentacji, wyszkolenie ich z zakresu musztry i ceremoniału oraz UMUNDUROWANIE zgodnie z aktualnym regulaminem)

Drużyna reprezentacyjna to nie pospolite ruszenie. Widac , ktoś o tym zapomniał.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.
Duncan McLain

Ps- I chyba dobrze sie stało, że podczas tych uroczystości była najwieksza w ostatnich latach parada, bo wiekszośc zapamiętała raczej rosomaki, leopardy czy F16 niz naszych druhów...
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 19 sie 2007, 13:15

A jak dla mnie nasz udział tam był dość bezsensowny

Widziałem w trakcie transmisji obchodów urywki , w których było widać delegację ZHP , wyglądającą raczej jak jedna z formacji wojska , a nie jak skauci , harcerze . Sądzę że nasz udział ZHP w obchodach Święta Wojska Polskiego nie powinien wyglądać właśnie w ten sposób
Pomyślmy , jak w tej sytuacji postrzegają nas ludzie . Czy to aby nie jest PRowe samobójstwo dla organizacji być kojarzonym jako bojówka paramilitarna a nie skauting ?
<KPW>

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”