Harcerz: zawsze czy tylko na obozach...??

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Natalka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 cze 2006, 11:47

W dzisiejszych czasach harcerze sa roznie postrzegani przez spoleczenstwo, szczegolnie przez nastolatkow.

Zastanawia mnie, czy gdy jestescie wsrod znajmoych przyzanajecie sie do tego, ze nalezycie do ZHP? Czy wrecz przeciwnie, zaprzeczacie, bo boicie sie, jak znajomi to odbiora i czy nie beda sie z Was smiac? Jestescie harcerzami zawsze, czy tylko na obozach, zbiorkach itd.?

Chcialabym poznac Wasza opinie na ten temat... Czuwaj!
pwd. Natalia Szroeder
13 ŚWGDH Szperacze
Hufiec Lidzbark Welski

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali"
Jan Paweł II

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 22 cze 2006, 13:48

Moi wszyscy znajomi wiedzą, ze jestem w ZHP :) I ani razu nie słyszałam żadnej złośliwej uwagi. Wręcz przeciwnie, wypytują o szczegóły, a jak, a po co, a czemu tak :) Czasami nawet chcą, "żeby ich w to wkręcić" :) Nie tylko znajomi, zawsze wiedzieli o tym moi nauczyciele, teraz niektórzy wykładowcy (czasami zauważą miniaturę Krzyża i wypytują, czasami słyszą jak coś mówię, zawsze podchodzą do tego pozytywnie :) ) Nawet na rozmowie kwalifikacyjnej na studia, gdy zobaczyli zaświadczenie z hufca, stwierdzili, że "o, to pani ma już duże doświadczenie z dziećmi. W takim razie interpretacja cytatu jest tylko formalnością i możemy przejść do ciekawszych tematów: warto być harcerzem?" No i sie zaczela dyskusja :) Mówili też, ze harcerze bardzo wyróżniają się podczas zajęć i znów byli nastawieni bardzo pozytywnie, dlatego nie widzę powodów, aby sie do tego nie przyznawać :) Z reszta ja tam jestem dumna z tego, ze jestem harcerka, bo nie kazdy moze nia byc!
Chociaż czasami... nie powiem, idąc ze znajomymi na spacer i w parku widząc pijanego "harcerza", którego znają też oni, zaczynam sie wstydzić, ze jestesmy w jednej organizacji...
pwd. Magdalena Grochala

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 22 cze 2006, 15:15

ja nie afiszuję się tym, że jestem harcerzem, ale też nigdy tego w żaden sposób nie ukrywałem
moi znajomi wiedzą, że jestem harcerzem, ale dowiadują się przy okazji, np. gdy pytają: co będziesz robił w wakacje?

w CV zawsze ujmuję moją działalność w ZHP

a wątpie aby ktoś pod imieniem i nazwiskiem przyznał się Tobie tutaj na tym forum, że jego znajomi nie wiedzą o jego harcerskiej działalności ;)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2006, 15:16 przez dalkow, łącznie zmieniany 1 raz.

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 22 cze 2006, 16:19

Ja może to źle ujęłam. To nie jest tak, ze się afiszuję :) No, chyba, ze noszenie miniaturki Krzyża jest afiszowaniem się. Ale gdy ktoś pyta, co robię np po poludniu, czy w weekend, to odpowiadam, później to sie roznosi dalej i dalej...
pwd. Magdalena Grochala

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 22 cze 2006, 20:18

Druhno Natalko,
tuż obok jest identyczny temat pt. "harcerz/harcerka tylko na zbiórkach???". Wypowiedziałaś się tam,jednocześnie zakładając ten tutaj swój. Ślicznie,iż chcesz wnieść na to forum jakieś takie swoje. Jednak pomyśl deczko i nie powielaj tematów... Ja wiem,to korci... Mnie też to kusi,ale nic nie potrafię orginalnego wyklikać. I może pomyślisz sobie teraz,że się przyczepiłem... Jasne,łatwo krytykować,samemu nie potrafiąc. Więc może założę temat:"harcerz/harcerka - w kinie,teatrze,autobusie?". Jak myślisz,może być?

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 22 cze 2006, 21:24

Harcerzem jest się zawsze! Nie ma tak dobrze: na zbiórce to ja jestem wzorowa druhna, ale gdzie indziej to niekoniecznie... Ja jestem dumna z mojej przynależności do ZHP. To zaszczyt dla mnie i wiele osób wie, że jestem w ZHP. Bądźmy harcerzami - Rycerzami Dobra. Zawsze, nie od święta. Pozdrawiam :)
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

kamilek7
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamilek7 » 04 wrz 2006, 19:41

ciekawy temacik...

jak jest się harcerzem to powinno sie pokazywać się ze jest się nim i nietylko na obozach ale również na podwurku czy w szkole pokazywać że właśnie jest sie harcerzem...
hociarz niektóży poprostu sobie to olewają...
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2006, 19:41 przez kamilek7, łącznie zmieniany 1 raz.
ludzie pozostaną w mej pamięci...;/

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 04 wrz 2006, 20:17

Ja tam nie mam zamiaru pokazywac nic nikomu...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 05 wrz 2006, 16:07

Oosboście sądzę że to ludzie raczej po naszej postawie... postawie wydaje mi się nieskazitelnej powinni osądzać o nas , czy jesteśmy harcerzami czy też nie . Afiszowanie się z tym jest chyba troche pozbawione sensu...
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 06 wrz 2006, 08:56

kamilek7 pisze:ciekawy temacik...

jak jest się harcerzem to powinno sie pokazywać się ze jest się nim i nietylko na obozach ale również na podwurku czy w szkole pokazywać że właśnie jest sie harcerzem...
hociarz niektóży poprostu sobie to olewają...
taaa....a znajomość Ojczystego Języka, w tym ortografii to jeden z warunków bycia porządnym harcerzem, zgodnie z Prawem Harcerskim. Nawet jak się jest internetowym....trollem :D

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 06 wrz 2006, 11:34

To ja sie znowu spytam gdzie jest moderator. To on powinien zwracać na takie rzeczy uwagę i trochę filtrować co ludzie piszą. :P Jak się moderator pojawi, to moze ten post usunąć, bo to off-topic ;). Poprzedni też ;)
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

kamilek7
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamilek7 » 06 wrz 2006, 14:58

sorki za błedy ale pisze co mi przyjdzie do głowy...

a jeśli chodzi o pokazywanie że jest sie harcerzem to chodzilo mi tylko o zahawanie...

to forum nie jest do krytykowania kto jak pisze tylko co pisze...
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2006, 09:56 przez kamilek7, łącznie zmieniany 1 raz.
ludzie pozostaną w mej pamięci...;/

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”