Przyrzeczenie bez instruktora....

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 05 maja 2005, 11:43

Jak druh rozumie zobowiązanie bez pwd?? skoro Po zdobyciu przewodnika składa się dopiero zobowiązanie?
hm. Jakub Juszyński

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 05 maja 2005, 12:12

Może chodzi o to, że ktoś złożył zobowiązanie instruktorskie a tymczasem nie miał zamkniętej jeszcze próby przewodnikowskiej? Ech. Ładne cyrki dzieją się w hufcach. Komendant hufca może dopuścić zo złożenia zobowiązania tylko na wniosek KSI. Bez sensu w ogóle. Może CKR powinna się przyjrzeć bliżej pracy hufców skoro takie jaja się wyprawiają.
Pozdrawiam.
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

nazgul
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: nazgul » 05 maja 2005, 13:48

Czyli mamy kolejny Wieluń, itp. Nie jestem zwolennikiem twardego trzymania się przepisów, nie rozumiem jak coś takiego może się dziać. Zobowiązanie bez stopnia czyli jak rozumiem "instruktor" za zasługi z nadania miejscowego komendanta. Chore
hm. Sławek Andryszewski

Ukochanie i odczucie idei bardziej ją wcieli w życie niż najokrutniejsze regulaminy.
Andrzej Małkowski

_domino
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: _domino » 05 maja 2005, 16:14

gzk84 napisał:
Jak druh rozumie zobowiązanie bez pwd?? skoro Po zdobyciu przewodnika składa się dopiero zobowiązanie?
Owszem. Wg uchwaly Rady Naczelnej i Regulaminu KSI mojego hufca. Jak najbardziej.

Regulamin hufcowy KSI u mnie mowi:

VII. ZOBOWIĄZANIE INSTRUKTORSKIE
1. Decyzję o dopuszczeniu do złożenia Zobowiązania Instruktorskiego podejmuje Komendant Hufca (w przypadku prób prowadzonych przez KSI).
2. Zobowiązanie Instruktorskie składa kandydat na instruktora po przyznaniu stopnia przewodnika - przewodniczki.
3. Za przyjęcie w poczet instruktorów odpowiada właściwy Komendant Szczepu. Zobowiązanie powinno być złożone nie później niż 3 miesiące po przyznaniu stopnia przewodnik - przewodniczka.

A "instruktor" dopuscil juz do Przyrzeczenia jedna osobe kilka dni temu. Tytulem ciekawostki, pwd. realizuje po raz 2. (chyba, jesli nie 3.). Co sie z tym robi?

-------------------
Edycja podpisu mi sie wyhacza, pewnie przez przegladarke

pwd. Dominik Hypki
Poznań

DooRsiK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: DooRsiK » 05 maja 2005, 21:06

ja też składałem niestety zobowiązanie przed zakończeniem próby na pwd. Pytając później komendantkę czemu tak wcześnie odpowiedziała "I tak jak na ciebie to późno". Chodziło jej oto że przez trzy lata wcześniej już prowadziłem drużynę. Nie powiem cieszyłem się chyba jak każdy po zobowiązaniu, ale jak opowiadałem o tym innym instruktorom z innego hufca, to byli poważnie zniesmaczeni tym faktem. Oczywiście już ma mzakończoną próbę pwd i pomału zabieram się za phm. Ale za żadne skarby już nie mogłem pojąć, że do zobowiązania razem ze mną zostali dopuszczeni dwaj nasi wodniacy, którzy niejako prowadzili nasz harcerski klub żeglarski, ale o harcerstwie zupełnie nie mieli pojęcia, poprostu byli żeglarzami. Jeden z nich dopiero po zobowiązaniu zrozumiał swe zadanie i nie powiem, starał się być instruktorem. Drugi wogóle tego nie chciał zrozumieć i olał ten jak nazwł "dziwny nic nie znaczący epizod" wyraźnie nie rozumiejąc naszej radości.
opisywane wcześniej sytuacje z przyrzeczeniem na szczęście nigdy mi się nie przytrafiły, bo zawsze miałem przy sobie instruktorów (nawet kilku).
pozdrawiam
pwd. Tomasz Sidor
drużynowy 21 WDH "Samii Swoii"
Hufiec GOŁDAP
ch. war-maz
http://www.samiiswoii.prv.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”