Stare mundury do szafy wrzucicie?

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
best
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: best » 26 gru 2004, 15:42

Czuwaj!
Dopiero od września jestem harcerką ( i wcale tego nie żałuję bo byłam zuchem) no a z powodu zmiany mundurów(nie wiem czy odpowiednie "u") jeszcze ich nie mamy. W końcu postanowiła kadra że na zimowisku już będziemy je mieli no bo to utrudnia w robieniu alarmów mundurowych;)
a Wy "żałujecie" tej zmiany ze starych na nowe mundury? naszczęści ja będe miała do przeczepienia Znaczek Zucha, plakietkę i oczywiście do przeszycia sprawność(1::D) A z Wami jak? odpiszcie;)
w szarym mundurze lepszy jest świat...

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 26 gru 2004, 17:19

e tam ja swojego munduru nwe mam zanmiaru nigdzi wrzucac .. no chyba ze do pralki

a z ta zmiana to i tak zanim wszyscy ...

:D

to i tak wrocimy do starych ;)
biszkopt

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 28 gru 2004, 19:57

Jeśli mówimy o tym samym czyli o zmianie munduru w przypadku zmiany z zuchwego na harcerski bądź z harcerskiego na instruktorski to zawsze będzie towarzyszyćtemu jakis sentyment. A jeśli chodzi o proponowane zmiany mundórów :) bo i tak to można odczytać tona pewno bedzie okres przejsciowy a ja mój mundur lubie lekko sprany wysłuzony ;) i taki najlepszy:)
hm. Jakub Juszyński

puki

Post autor: puki » 30 gru 2004, 14:47

Przecież w końcu i tak trzeba bedzie zmienić mundur, bo i tak sie z niego w końcu wyrośnie. A tak w ogóle cz wyobrażasz sobie paronasto letniego harcerza w mundurku zuchowym...;)

--
Magda Dejewska
zastępowa 62DS "Knieja"
Jastrzębie Zdrój

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 31 gru 2004, 00:10

Takich o tym samym kolorze chociażpewnie i te nowe i te stare maja swój urok;)
hm. Jakub Juszyński

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 02 sty 2005, 13:30

hm.. no tak ale zazwyczaj diabel tkwi w szczegolach. ja nie tak dawno wymienilem swoj stary, wysluzony mundur na nowy, oczywisice mowie "nowy" ale nie chodzi mi o to co proponuje zespol d/s umunduroawania, bo jeszcze nic nie wyszlo nowego. i jesli teraz przyjdzie kupic mi calkiem nowe umundurowanie to dla mnie jest to nie ekonomiczne i dla wielu druzyn takowez bedzie. bo jesli ktos ma 30 osobowa druzyne w pelni umundurowana to bedzie to problem dla tego druzynowego. niezapominajmy tez o tym iz okres przejsciowy okresem przejsciowym, ale czesto w mojej druzynie jak ktos kupowal sobie nowy mundur to stary dawal mlodszemu koledze z zastepu badz z druzyny przez co ten nowy harcerz nie musial wydawac ponad 150 zl za pelne umundurowanie. moim zdaniem "reforma mundurowa" bedzie w wielu miejscach ciezka do przejscia, chyba ze problemy finansowe tez sa brane pod uwage.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

annia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: annia » 02 sty 2005, 18:47

A ja swojego munduru nie wrzucę do szafy. Jakoś tak jest, że mam swój mundur od początku mojego kontaktu z harcerstwem ( to już będzie 8 lat) i wcale na niego nie narzekam. Przyzwyczaiłam się do niego i nie uważam, żeby był niewygodny itp. A noszę go dosyć często, nie tylko raz w miesiącu na apel jak niektózy, ale na wszystkie zbiórki, odprawy wyjazdy itp. I powiem wam, że nawet w górach na wędrówkach w nim byłam i jakoś wclane nie jest źle. Ale jest jeszcze jeden powód, który mnie przeraża, kiedy myślę, że będę musiała zmienić mundur. Nie wiem, czy we wszystkich środowiskach tak jest, ale u mnie bardzo duśo się wyszywa i przyszywa na mundurze. Same sprawności, plakietki, numer drużyny, nazwa zastępu to już trochę. A do tego jeszcze różne inne rzeczy jak np. oznaczenie Rady Drużyny... trochę się tego przez lata nazbierało. I gdybym chciała to wszystko przenieść na nowy mundur, chyba musiałabym pół roku spędzić z igłą i nitką...
Wiem, że to nie jest żaden znaczący argument, ale w moim przypadku jak i u innych starszych druhen z moje drużyny na pewno ma jakąś rolę.
A poza tym zanim cała drużyna wymieni umundurowanie, kupi sobie wszystko nowe, to chyba minie pół roku, albo będzie trzeba ban obrabować, co nie jest czynem harcerskim, więć odpada. Niestety brak kasy wygra ze zmianami mudurowymi :(
phm. Anna Omiecińska
Hufiec Łódź-Polesie

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 02 sty 2005, 22:42

hm.. coz powiem szczerze ze te mundury ktore mozna bylo kupic 8 lat temu byly jeszcze dobrej jakosci. ale jak kupielm mundury dla swojej juz druzyny a bylo to jakies 5 lat temu to ich jakosc byla slaba. kolor schodzi nawet jak ktos sie lekko spocil podczasz harcow. i powiem ze nie wygladalo to zbyt ladnie. nowe mundury tak! ale warto pomyslec wlasnie tez o portfelu rodzicow naszych harcerzy bo to oni beda kupowac te mundury.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 03 sty 2005, 23:07

Kupię sobie nowy i będę też namawiał wszystkich moich harcerzy, żeby sobie kupili. A stary powieszę w szafie i niech wisi.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

robert_ces

Post autor: robert_ces » 06 sty 2005, 13:22

Ja swój mundur mam już z piętnaście lat i jest ze mną wszędzie. Dużo już rzeczy na nim wisiało i dużo już zniknęło. Po niektórych plakietkach zostały tylko ciemne plamy. Ale sentyment jest ogromny i ciężko mi jest przejść na koszule instruktorską. Ale jak bym miał zmieniać, to już na instruktorską. Na nowy mundur już nie.
Pozdrawiam

--
CZUWAJ!!!
phm. Robert Chomicki

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 06 sty 2005, 14:03

tak.
stary mundur lezy w szafie - zlozony ladnie zeby nie bylo ;P (po 8 latach sentyment nie pozwolil go wyrzucic, a zadnemu harcerzowi an razie sie nie prrzyda) a nowy na wieszaku.

jedynym powodem, dla ktorego go zmienilem bylo to, ze byl mi juz duuzo za maly :))
i tak zwlekalem z ta decyzja chyba z rok czy dwa :D
ale bundeswera jednak robi swoje - w niej jest wygodnie!
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 sty 2005, 14:43

merlin48 napisał:
Mundury już nie raz od czasu wojny zmieniały się.
Owszem, zazwyczaj na gorsze.
Chyba, np. koszuli HSPS nie chcesz używać jako argumentu ? :lol
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

DooRsiK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: DooRsiK » 07 sty 2005, 12:47

ja do swojego munduru mam bardzo duzy sentymen, ale nie dla tego ze biegam w nim juz osiem lat czy tez, że na prawym rękawie mam wyszyte wszystkie najlepsze moje sprawności, ale dla tego ze to mundur mojego ojca. On w nim też służył chyba z 15 lat, a jak przeżucił sie na instruktorki garniak, ten leżał w szafie do póki ja w niego niewskoczyłem. I taki rodzinny duch w tym mundurze jest bo jakby nie było jest już uzywany jakies 20 lat :D i jak tu go zostawić :?

ale nie to żebym był przeciwny reformie, bo mimo tego sentymentu bardziej czuję jak po godzinie w mundurze juz mam spocone np. cale plecy, i to nie tylko latem (no moze to zemna cos nie tak) wiec jak tylko powstaną nowe mundury to robię wymianę, ale stazrego do szafy nie wrzuce, nie wiem co z nim zrobie, moze sobie na scianie pokoju powiesze :D
pwd. Tomasz Sidor
drużynowy 21 WDH "Samii Swoii"
Hufiec GOŁDAP
ch. war-maz
http://www.samiiswoii.prv.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 07 sty 2005, 18:17

wtedy mozesz go ladnie regulaminowo uzupelnic (sznur, barwy, plakietki itd) i powiesic w harcowce na honorowym miejscu, zeby twoi harcerze mogli podziwiac i uczyc sie jednoczesnie :)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”