dylemat - plucie na flagę...

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 27 lis 2004, 12:54

Słonko, osobie w takim wieku nieczego nie wytłumaczysz... teraz możesz tylko postarać się, żeby sama do tego doszła...

Pozdrawiam
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 27 lis 2004, 16:24

Patka_69 napisał:
[

A jak Twoim zdaniem zmieni się jej stosunek do Polski, jeśli zamknie się jej każdą możliwą drogę rozwoju w tym kierunku... ? Jeśli bez żadnej szansy poprawy zamknie się jej PWD, zabroni sie prowadzenia drużyny... ?
ja nie mowie, żeby zamknąc jej PWD, żeby zabronic prowadzenia drużyny. tylko jeśli ona ma taki pogląd na Polske to harcerze, których wychowa będą miały podobny. Drużynowy jest autorytetem. to na nim harcerze starają się wzorować. Uważam, że teraz powiniem z nią porozmawiać drużynowy i ocenić czy dziewczyna może tylko dla wywołania sensacji i proby zainteresowania ludzi swoja osobą tak powiedziala czy naprawde tak mysli
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 27 lis 2004, 22:12

Przy okazji, chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz, którą uważam za błąd w rozumowaniu, a mianowicie: Wielu ludzi przyrównuje patriotyzm do polityki, do tego, co słyszy we wiadomościach i nie wiadomo jeszcze do czego. Patriotyzm to jest nasze własne odczucie. Polityka jest zła, ale my jesteśmy nie lepsi. Siedzenie i dłubanie w nosie nigdy nic nie pomogło. Ludzie weźcie się w garść. Patriotyzm to myśl, to cel, to idea, a nie polityka i telewizyjne banialuki.

No i słów kilka o problemie. Po pierwsze to można od innej strony: Jaki z niej nie patriota, plujący na flagę i na wszystko inne. Dlaczego ona nie pluje na was. Przecież wy jesteście Polakami. Przecież jesteście patriotami, a ona ich nie lubi. Jak ona może w ogóle przebywać w waszym towarzystwie. Zadajcie jej takie pytania. Uświadomcie jej, że albo jest kimś albo nie, nie ma pół patrioty pół niepatrioty. No i zwróćcie jej uwagę na to wszystko, co wskazuje na to, że trzeba być patriotą, aby być harcerzem.

Pozdrawiam. :D

Szepczący Las

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 28 lis 2004, 12:34

Predek, żyjesz?
Powiedz, ile ona ma lat?

bo nie wiem nawet czy to co napisałam było słuszne... czekam.
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 28 lis 2004, 12:49

Patka_69 napisał:
Słonko, osobie w takim wieku nieczego nie wytłumaczysz... teraz możesz tylko postarać się, żeby sama do tego doszła...

Pozdrawiam
:Oo

Patka !!! A gdzie optymizm !!! :) Troche więcej wiary !!! Dla mnie wszystko idzie zrobić, trzeba tylko CHCIEć !!!
(Aż Cie Patka nie poznaję :p)
Wszystko idzie zrobić !!! Bez względu na wiek !!! Takie jest moje zdanie !!! A jeśli nie... to i tak trzeba próbowac ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 28 lis 2004, 17:31

Słonko, chyba mnie nie zrozumiałeś.
Chciałam przez to powiedzieć, że osoby w wieku 17 lat niczego nie nauczysz. Nie powiesz jej- "Polskę trzeba szanować, za to i za tamto", bo ona Cię kompletnie oleje. Tak możesz powiedzieć dziecku w wieku 9 lat, bo taki mały ludzi sobie to zanotuje pójdzie na podwórko i powie kolegom, że "Polskę trzeba szanować za to i tamto"...

Ludzie troszku starsi i troszku bardziej rozumni, przyswajają wiedzę jaką sami odkryją... tzn. jak sama odkryje za co warto szanować nasz kraj, to wierz mi, że nawet pójdzie do szkoły i powie: "a wiecie co? wczoraj odkryłam, że w Polsce.... coś tam, cośta... mówię wam, jakie to genialne, normalnie z tej Polski to coś jeszcze będzie"... będzie z tego dumna...

Trzeba jej tylko dać możliwość do tego odkrycia...
i o to tu ciągle na tym wątku walczę...

Pozdrawiam
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 28 lis 2004, 19:57

Też, ale nawet jeszcze starszych ludzi mozna... trudno ale MOŻNA przekonać rozmową. Naprawde. To tylko zalerzy od osoby czy Cie oleje czy nie. Jeżeli tylko dobrze to tej rozmowy podejdziesz psychicznie, efekt będzie, wygrasz. tylko powtórze po raz kolejny... trzeba tylko czasem aż CHCEć, mieć szczerą wolę.

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 28 lis 2004, 20:35

Słonko... poczytaj co o tej dziewczynie mówił Predek...

ona ma bardzo silnie zakorzenione w sobie własne zdanie... i będzie go bronić- choćby na znak buntu i niezależności... i mozliwe, że nie ma w niej czegoś takiego jak szczera wola i chęć zmieniania własnych poglądów...
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 28 lis 2004, 20:57

Patka_69 napisał:

ona ma bardzo silnie zakorzenione w sobie własne zdanie
Tym bardziej chciałbym spróbowac z nia porozmawiać ;)
Patka_69 napisał:
i będzie go bronić- choćby na znak buntu i niezależności
Bez sensu... ale tak może być... ale taka osoba jako drużynowa?...
Patka_69 napisał:
i mozliwe, że nie ma w niej czegoś takiego jak szczera wola i chęć zmieniania własnych poglądów...
Jeżeli nie... to chyba sprawa jest jasna ;) Taka osoba instruktorką i drużynową... wybacz... nieee...

Dlatego coś trzeba zrobić ;)

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 28 lis 2004, 21:50

Słonko- ja już wymiękam. Ty chyba w ogóle nie rozumiesz co ja pisze do Ciebie....
Mniejsza o to.
;p;p;p;p;p;p
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 28 lis 2004, 22:12

Ja jednak sądzę, że wiem co piszesz. I wiem co ja piszę. Problem chyba w tym, że ja jestem szalonym optymistą.

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 28 lis 2004, 23:17

Jestem jestem. Wybaczcie mi moją nieobecność, ale miałem małe problemy z kompem. Musiałem wywalić stary system w kosmos i postawić nowy, ale juz w porządku.
Więc:

Patka: Ta dziewczyna ma 18 lat, masz dużo racji w tym co napisałaś.
Dalej: Mnie ona nie lubi, jak i większości harcerzy z mojej drużyny. Jej autorytetem jest drużynowy, którego ja na oczy nie widziałem, a mam za sobą kilka lat pracy w środowisku drużynowych.

Ktoś powiedział, że Polski trzeba się uczyć. Tak, zgadzam się. Żeby Polskę poczuć, trzeba się jej nauczyć. Zastanawiam się tylko, gdzie wkradł się błąd wychowawczy tej dziewczyny, bo ona ZUPEŁNIE tego nie rozumie i nie czuje. Żebyście widzieli oczy moich podopiecznych w momencie, gdy wypowiedziała te zdania... To było straszne. Nie do opisania.

A problem nadal nierozwiązany :(
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 29 lis 2004, 11:31

Patka_69 napisał:
dominik jan domin napisał:
Jedyne mozliwe rozwiązanie: poinformowanie druzynowego z wnioskiem o zwolnienie z funkcji przybocznej i komendanta hufca z wnioskiem o natychmiastowe zamkniecie próby pwd. z wynikiem negatywnym.
Dominik, jeszcze niech ją wywalą ze związku i przyślą wniosek o odszkodowanie w wysokości 6 milionów zł. bo uraziła większość związkowy patriotów... i w ogóle zrzućmy ją ze schodów, a co?!>:(

Właśnie uciekłeś od problemu. Innymi słowy: wywaliłeś go ze swojej głowy, bo był Ci nie potrzebny...
nie potrafiłbyś jej nakierować na dobrą drogę....
Nie potrafiłbyś jej zadać takiego zadania, żeby choć trochę polubiła Polskę... żeby przestała gardzić symbolami narodowymi....
Zamknałbyś jej PWD, a potem napisał wątek pt: 'dlaczego w ZHP brakuje instruktorów'... gratuluję.

Przepraszam, poniosło mnie... :(
Patko kochana!
Edukować ją mogę i chciałbym (mimo, że jest kobietą) - ale jako HARCERKę. Nie jako druzynową, nie jako INSTRUKTORKę.

UWAŻAM, że z TAKIMI poglądami nie powinno się zostawać w ZHP instruktorem. Najpierw kształtowanie podstawowe charakteru, potem słuzba instruktorska. To samo odnośnie palaczy.

Żadko użalam się na braki pwd. Częsciej, o wiele częsciej - na ich poziom moralny.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 29 lis 2004, 11:36

Patka_69 napisał:

ona ma bardzo silnie zakorzenione w sobie własne zdanie... i będzie go bronić- choćby na znak buntu i niezależności... i mozliwe, że nie ma w niej czegoś takiego jak szczera wola i chęć zmieniania własnych poglądów...
W tym momencie - sama piszesz, że ONA NIE JEST harcerką (znasz takie słowa Mam szczerą wolę całym zyciem i tak dalej ...), wiec jako może byc instuktorką? Tu nie chodzi o przekreslanie osoby! Tu chodzi o to, że ona nie nadaje się na instruktorkę! Po prostu. Nie można jej powierzyć wychowywania ludzi.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 29 lis 2004, 11:53

Właśnie. Wychowywanie to branie na siebie odpowiedzialności za wychowanków. A ponieważ najlepsze efekty osiąga się poprzez przykład i to swój przykład, więc dopóki ktoś taki nie zmieni swojego zachowania trzeba go odsunąć od dzieciaków.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”