Harcerze a WOŚP

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 06 paź 2004, 16:24

Będąc kiedys w ZHP (teraz będąc w ZHR) brałam udział 3 razy w WOŚP uważałam i uważm że to bardzo szczytny ce.l Aleto niepodoba mi si ę to że na Przystanek Woodstock idzie z tych pieniędzy 2 albo 10 procent bo już niepamiętam ale chyba 10% i zrezygnowałam z takiej służby. Uwazam że Woodstock to pijacka imprezka ludzie jada się nachlać i naćpać przy okazji, choc nie jest powiedziane że wszyscy. Trzeba oddzielic to co dobre w WOŚP i to co złe. Dobre jest to że mozna dzięki tej kasie uratować wiele ludzkich istnień a złe własnie to że ludzie duzo piją i biora rózne świnstwo co prowadzi do róznych nałogów i tragedii. To jest własnie moje zdanie.
I wiem jedno już nigdy nie bedę kwestowac!!!

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 12 paź 2004, 00:59

tak sobie myslę... a może to i lepiej, że Druhna juz nie będzie działać na WOŚP
nie bedę się rozpisywać, bo chyba nie ma po co. ja byłam na woodstocku - Druhna zapewne nie, jestem członkiem pokojowego patrolu - Druhna zapewne nie, w sztabie siedzę i kwestuję chyba od 4 lat - Druhna zapewne nie.
Nie lubie jednego. Jak ktoś nie wie i ocenia. Można mieć swoje zdanie, ale konstruktywne, proszę.
pozdrawiam i życzę dalszej owocnej służby.
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 12 paź 2004, 18:23

Droga Rojku, nie zawracaj sobie głowy anią17:)
Dlaczego? Poczytaj wątki http://www.forum.zhp.org.pl/viewtopic.php?TopicID=2061, http://www.forum.zhp.org.pl/viewtopic.p ... 060&page=1 tam znajdziesz odpowiedź.

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 12 paź 2004, 18:28

rojek ==>> grabek: aha ;)

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 15 paź 2004, 14:17

Rojek wyobraź sobie ze byłam na ostatnim Woodstoku i widziałm ten pokojowy patrol, jego wyczyny i dokonania. Jak by to nagrać i wysłać do śmiechu warte napewno było by 1 miejsce.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 15 paź 2004, 14:41

Pierwszy raz słyszę taki komentarz o PP. I szczerze mówiąc... zamurowało mnie...:Oo ...

Aniu co masz na myśli... bo nie uzadniłaś dlaczego można wysłać ich wyczyny do śmiechu warte ???

:Oo
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 15 paź 2004, 17:00

Sonko trzeba było byc i zobaczyc

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 15 paź 2004, 23:34

Nie byłem. Fakt. Ale byli moi znajomi. Nie tylko byli to znajomi, którzy byli w PP, lecz też i znajomy, którzy pojechali sobie nirmalnie na woodstock i bardzo dobrze się wypowiadali na temat PP, a mój kumpel z drużyny, który tam był po prostu... tak chce być w PP, że to jest masakra...brązową blache ma... chyba tylko musi mieć te 18 lat... i będzie mógł być ;) Jeżeli Ania twierdzisz, że oni tam, naprawde... źle postępowali czy coś w tym stylu... to powiedz to. Uzasadnij to... bo nie rozumiem Cie nadal. ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 16 paź 2004, 07:15

Ja byłam z koleżanka posłuchać dobrej muzy, moją kolerzanke ktoś od tyłu uderzył bytelka w głowe. Dziewczyna zalała się krwią ktoś zawoła Pokojowy Patrol oni zas uznali ze nic jej nie bedzie i poszli sobie dalej. Ja sie tym zajełam trafiłam z nią do szpitala miał 9 szwów. Nio i nie raz nie dwa widziałam ich zataczających sie po polu namiotowym. Zamiast pomagac chlali ile wlezie.
Choc nie mówię że wszyscy

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 16 paź 2004, 15:37

Droga Aniu!
Zauważam, że Twoim ulubionym cytatem jest "ale oczywiście nie wszyscy". Mniejsza.
Nie lubię kilku rzeczy - kłamstwa i owijania w bawełnę. Wybacz, ale Ci nie wierzę. PP nie może pić alkoholu. Jeśli zauważyłaś taką sytuację... powinnas zgłosić ją ludziom w żłótych koszulkach (instruktorom), którzy tego samego dnia odesłaliby człowieka do domu. Jesli chodzi o nie udzielenie pomocy Twojej koleżance... wybacz, ale nie uwierzę w to - PP to przede wszystkim ludzie, którzy mają pomagać na Przystanku. Wiedzą jaka jest ich rola, podpisują zobowiązanie!!!

Nie rozumiem! Skoro masz takie zastrzerzenia do PP - dlaczego nie zgłosiłas nic instruktorom? Przeciez jeśli uczestnicy zgłaszaja taką potrzebę - człowiek w czerwonej koszulce oddaje ją i już nie jest w PP!
Najgorsze jest marudzenie po fakcie. Swoją drogą, czy PP przypadkiem nie pomagał Druhnie w zaden sposób? Bo na razie rozumiem, że tylko przeszkadzali i sprawili, że Przystanek był nieudany...
Mam nadzieję, że za rok będzie mogła Druhna trafic na moja tegoroczną grupę PP i cieszyc się Woodstockiem.

roobcioo

Post autor: roobcioo » 19 paź 2004, 21:04

Pytanie następujące: dlaczego na stronie http://www.harcerzestarsi.zhp.org.pl niektóre działy świecą takimi pustkami. Czy naprawdę nie ma nikogo kto zająłby się prowadzeniem jakiegoś z działów?

--
Robert Grzonka
8 WDH "Włóczykije"
20 Szczep Harcerski
KH Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 21 paź 2004, 13:41

SPOX

DooRsiK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: DooRsiK » 24 lis 2004, 11:10

na przystanku bylem 3 razy (w tym roku niestety mialem noge w szynie i nie pojechalem) i nigdy mi PP nie podpoadł, zawsze mozna bylo z nimi pogadac, czase nawet opowiadali co robią (bardzo lubie sluchac opowiesci o wypadkach ;) ) na pewno ciezko stac sie ratownikiem podczas weekendowego szkolenia, ale mysle ze sa przygotowani do wszystkiego, co moze sie zdarzyc na przystanku. Przyjaciel mojej druzyny jest w PP i juz 4 raz (po raz pierwszy jako PP ) organizuje z nami rajd "Śladami Jaćwingów", ma pomysly, honor i przedewszystkim przestrzega prawa Harcerskiego i PP na imprezach. Nie wiem tez co przeszkadza Ci to ze 10% zbiorki jest przeznaczone na "dzialania fundacji" bo nie tylko Woodstock ale i cale bioro, Finaly, Przetargi , sa organizowane i utrzymywane z tych 10%
jak nie chcesz zbierac to nie zbieraj a jak krytykujesz to podawaj solidne argumenty
ps. wyrazu wspolczucia dla rannej kolezanki (mam nadzieje ze ty jako harcerka umialas udzielic pomocy)
pwd. Tomasz Sidor
drużynowy 21 WDH "Samii Swoii"
Hufiec GOŁDAP
ch. war-maz
http://www.samiiswoii.prv.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”