Co sądzicie o tym,aby ZHP i ZHR znów były wspólną

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 12 sty 2007, 06:46

A ja kiedys z jeszcze jako młody nie do konca świadomy harcerzyk sytuacji byłem z druzyną na obozie w kościele a po powrocie mieliśmy wizytę panów z komitetu i z hufca na zbiórce i ten sam druh co kiedyś wypytaywał z esbekami, kto mnie do tego zmuszal pare lat temu juz jako instruktor ZHR z dumnie przewiszona flagą na piersi nie chciał wpuscic drużyn ZHP podczas uroczystości do koscioła do głównej nawy tylko do tyłu w bocznej nawie pod wejsciem do chóru! Ironia zycia. Z drugiej strony znam 2 zajefane druzyny ZHR z którymi można jak to się mówi kone kraść! A razem czy oddzielnie trwac bedziemy dzielnie ale to moze kiedys!

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 14 lut 2007, 11:24

o kurczaczki... nie zaglądałam do tego forum baaardzo długo a widzę, że dyskusja nad tym czy ZHP i ZHR mogą być wspólnotą nadal wrze...

pozdrawiam

maki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maki » 15 lut 2007, 20:05

kiedyś byliśmy z drużyną na wycieczce 3 dniowej rozbiliśmy się nie daleko obozu ZHR są to naprawde fajni ludzie. Myśle ze ZHR I ZHP powinny się połączyć i stanowić całość. Zreszta prawie nic nas nie odróżnie. Ludzie i tak nie widzą różnic pomiędzy ZHP I ZHR. Mają podobne tradycje, obrzędy i zwyczaje co my wiec nie widze problemu i jestem za dużym TAK.
pwd. Krzysztof Makowski H.R.
drużynowy 2 ŚDW ARKADIA
Hufiec Bystrzyca Kłodzka
http://bystrzycaklodzkazhp.pxd.pl/
http://bystrzycaklodzka.zhp.pl

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 15 lut 2007, 20:59

"W tym największy jest ambaras,aby dwoje chciało naraz" - mistrz fraszki był i sobie tak napisał...

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 19 lut 2007, 12:40

krakusi pisze:I musi wrzeć. NIECH WRE!!!!
wcale nie twierdzę, że mamy na ten temat milczeć :)
ale tak naprawdę myślicie, że jest to możliwe??

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 26 lut 2007, 12:29

Wymień różnice między ZHR i ZHP, które wtedy zauważyliście, to ja ci znajdę tyle samo między dwoma rożnymi środowiskami w ZHP. Inaczej mówiąc: twoja próba statystyczna nie była reprezentatywna :)
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 lut 2007, 14:10

Dokładnie tak. Różnice pomiędzy środowiskami w ZHP mogą być tak ogromne że różnice pomiędzy ZHP a ZHR-em to pikuś.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 26 lut 2007, 19:17

Wystarczy zajrzeć na sąsiedni wątek o Prawie harcerskim.
Wystarczy posłuchać niektórych oficjalnych wypowiedzi i tych "nieoficjalnych". Znowu "dwa w jednym? ".

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 27 lut 2007, 02:10

Nie dalej jak dwa dni temu na naszym kominku z okazji wiadomo jakiego święta, wygłoszona została gawęda nt. "Po co sie dzielić". Argumenty obejmowały m.in. fakt, że _jedno_ harcerstwo zostało stworzone przez dh Małkowskiego na podstawie _trzech_ organizacji. Druh wygłaszający - oczywiście tak aby nic konkretnego nie powiedzieć - najechał ostro na ZHRwK. Później napisałem artykuł do polonijnej gazety, w którym odniosłem się do owej gawędy. Konkluzja moja była taka, że nigdy nie będzie idealnie, tak samo jak nie ma idealnych ludzi. W Polsce są trzy organizacje harcerskie ogólnokrajowe i kilka lokalnych, w Szwecji Niezależny Hufiec Harcerstwa Polskiego, w Kanadzie ZHPpgk i ZHRwK. Różnice wynikają ze spraw ideowych, geograficznych, politycznych, tradycji (choć teoretycznie tradycje mamy te same). To tak samo jak ze sprzątaniem po komunie: ze trzy pokolenia muszą nad tym rzetelnie pracować, zwlaszcza mlodziez, która nieskażona jest przeżyciami z przeszłości, aby przyniosło to dobre rezultaty.
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

Ika
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ika » 03 mar 2007, 11:09

widzę że wszyscy raczej ciepło tutaj odnoszą się do ZHRu co jest dla mnie miłą odmianą... połączenie raczej jest niemożliwe bo dzieli nas oprócz tradycji, zwyczajów itp. coś takiego co się nazywa "STEREOTYP" :/ wystarczy spojrzeć na 4um ZHRu do pokoju o podobnym tytule... było mi bardzo przykro kiedy czytałam, co ZHRowcy o nas mówią... oni dalej myślą (nie mówię że wszyscy ale większość) że ZHP to komuna! Wydaje mi się że to jest coś nie w porządku w stosunku do nas... zresztą sami poczytajcie i oceńcie:
http://forum.zhr.pl/viewtopic.php?t=476&highlight=zhp
pwd. Dominika "Ika" Proszowska HO
drużynowa 111 Pilzneńskiej Drużyny Harcerzy Wędrowników
z-ca komendantki 1 PSH "Zielony Płomień" ds. programowych i kształcenia

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 03 mar 2007, 16:25

Heh... ostatnio stwierdziłem, że nie będę podejmował dyskusji z ludźmi, którzy uważają, że mają monopol na prawdę.
Mam i ja swoje widzenie świata, ale "tylko krowa nie zmienia poglądów". Wszystko zależy od punktu siedzenia, a zawsze można wstać i się przesiąść :)
Według mnie zatwardziałość w opinii wynika z braku wiedzy lub przekonania, że się wie tyle ile trzeba... a skutki są jakie widać.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2007, 16:26 przez peshoo, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 04 mar 2007, 12:33

Skomentuje to tak ''Zapomniał wół jak cielęciem był'' :)
Nie chodzi mi o obrażenie tylko o to że czasami niektórzy instruktorzy zapominają dla kogo robią te wszystkie swoje działania :)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2007, 12:36 przez SZERSZEń_9DW, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”