:: Hip Hop w harcerskim mundurze? ::

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 20 gru 2004, 12:40

Zayważ tylko, że np. długie włosy są oznaka tego słuchamy muzyki w stylu metal, rock itp. a chyba nikt ich nie bedzie scinał kiedy ubiera mundur. I jesli zabronisz skate'om nosić spodni z krokiem w kolanach to się mogą nie daj Boże obrazić :D
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 20 gru 2004, 16:35

krawiec napisał:
Zayważ tylko, że np. długie włosy są oznaka tego słuchamy muzyki w stylu metal, rock itp.
Że ktoś nosi długie włosy, to nie znaczy, że od razu słucha takiej muzyki ;) Ja znam nawet takich co słuchają HH i zapuszczają długie włosy, żeby zrobić sobie dredy ;) I ogólnie niektózi to nawet lubią mieć długie włosy bez względu na to co słuchają ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

tola

Post autor: tola » 21 gru 2004, 10:16

Ja gustuję w czarnych rytmach. Klmatyczną muzę ma DMX, Tupac, Wu-Tang, czasami sięgam po spokojniejsze kawałki z półki soulu i r'n'b, czasami HC, ostatnio wkręciły mi się łupanki:D stare kawałki Dj Tiesto, Aliena, Cosmic Gate, oj długo by wymieniać:D nawet D'n'B mnie zarażają:> czasem polski hh, coś w stylu K44, PFK, i spokojniejszy Ascetoholix. Dobry pop to też nic złego:D ale za to nie lubię metalu, ostrego rocka i muzyki celtyckiej. SDM, Bez Jacka-też nie pogardzę:D jak czytałam poprzednie posty to nikt nie napisał, że słucha Kaczmarskiego /może źle czytałam?/ u nas jest to dośc popularny wykonawca więc się zdiziwiłam... Najbardziej podobają mi się utwory Jacka Kaczmarskiego z Gintrowskimi Łapińskim.
każda muzyka jest dobra jeśli się ją czuje.
pozdrawiam

--
przyboczna 49 DH "Navaho"
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

pati_66bdh

Post autor: pati_66bdh » 24 mar 2005, 19:27

Ja uwazam ze nie ma Harcerzy idealny co niewyklucza tego ze kazdy powinien donzyc do idełu,swoich obranych celow...A jesli ktos chce byc Harcerzem to nim bedzie:p

--
66 BDH"LAS"

pati_66bdh

Post autor: pati_66bdh » 24 mar 2005, 19:30

Ja uwazam ze nie ma Harcerzy idealny co niewyklucza tego ze kazdy powinien donzyc do idełu,swoich obranych celow...A jesli ktos chce byc Harcerzem to nim bedzie:p

--
66 BDH"LAS"

oleska50
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: oleska50 » 26 mar 2005, 18:30

powiem tak, po części zgadzam się z wypowiedzią Bodzia, która jest umieszczona na 1 str forum, że na dzieci w wieku 12-15 lat hip hop nie ma poztywnego wpłwu, bow tym wieku kszatłtuje sie osobowość, a tacy młodzi ludzie widząc w tv hiphopowe teledyski chca naśladować swoich idoli, powszechny stereotyp hiphopowca to ogolona głowa+ przekleństwa+nałogi+totalny luz i tak własnie chcą młodsi naśladować to co widzą. Kiedy się jest starszym inaczej się na to patrzy i nie słuchamy muzyki takiej i takiej, bo słucha jej kolega tylko dlatego, z eona nam się podoba i interpretujemy ja we własny sposób i nie ma ona wpływu na nasze zachowania nie mając aż tak dużego wpływu na nasze życie, dlatego sądzę, ze hiip hop powinien godzić się z harcerstwem i odwrotnie, poniewąz powinnismy być dla siebie tolerancyjny, nikt nikomu nie wytyka, że słucha meetalu, a przecież tam też są przekleństwa i przemoc, więc myślę, ż ehip hop ma takie same prawa jak inne gatunki, nie próbujmy w nikim zmieniac jego pasji i zainteresowań.;)
pwd. Aleksandra Berdzińska
Instruktor HSR
Kierownik Inspektoratu Specjalności Ratowniczej i Pożarniczej Chorągwi Kujawsko- Pomorskiej

www.hkr.torun.pl

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 28 mar 2005, 11:29

Oczywiście!! A nawet można promować hip-hop w sposób harcerski. Jeśli powiedzmy zły hip-hop czy zła interpretacja tej muzyki ma negatywny wpływ na młodzież to powinniśmy się nawet poczuwać do tego, aby to zmienić.
Niestety cały czas musimy się zmieniać i podążać za nowymi trendami abyśmy byli konkurencyjni, ale na szczęście możemy przemycać do tego wszystkiego tradycję, obrzędy i historię.

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 28 mar 2005, 11:32

He He He!
Jak przeczytałem mój post to zauważyłem przeskok myślowy. Mam nadzieje, że dużo osób myśli podobnie i zrozumiecie mnie pomimo skrótu...
Pozdrawiam!

oleska50
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: oleska50 » 28 mar 2005, 11:49

no tak... rozumiemy:Djezeli jest to dobra muzyka trzeba ją promować w dobry sposób, każdy ma swoje prawa:p
pwd. Aleksandra Berdzińska
Instruktor HSR
Kierownik Inspektoratu Specjalności Ratowniczej i Pożarniczej Chorągwi Kujawsko- Pomorskiej

www.hkr.torun.pl

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 19 cze 2006, 12:19

Słuchajcie czego chcecie- Wasz wybór. Czy to jest metal, hiphop czy poezja śpiewana -gusta są różne, tak jak ludzie. Z tym, że do munduru są odpowiednie spodnie i trzymajmy się tego. Najlepiej koloru khaki itp. chociaż dżinsy, tak mnie kiedyś denerwujące przy mundurze, nie wyglądają tak strasznie jak te z krokiem w kolanach. A tak na marginesie- mnie najbardziej podobają się harcerze w krótkich spodenkach i getrach - wyglądają słodko :) Nie wiem więc, czemu chłopcy z mojej drużyny nie chcą ich nosić i twardo chodzą w długich?! Czuwaj!
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 20 cze 2006, 21:51

więc...nie można jednoznacznie stwierdzić że hip-hop jest dobry lub zły itd. itp. osobiście nie słucham hip-hopu, ale moi koledzy koleżnaki niektórzy słuchają...i czasami słycham z nimi...wg. mnie NIEKTÓRE texty są spoko, mówią o życiu itd. podobają mi sie niektóre kawałki, ale wiekszość...ech szkoda słów....;/ beznadzieja...bezsensu texty nie wnoszące NIC DOBREGO, ŻADNYCH WARTOŚCI...np. jedziemy po zioło lub hej suczki i inne ...MASSSAKRA...ale nie wszyscy którzy słuchają hip-hopu sie zachowują tak...wiecie...nie palą nie piją nie ćpają itd. nie można nikomu zabronić słuchać HH...ale jeżeli HH bedzie wywierało zły wpływ na kogoś to trzeba cos z tym zrobić...tyle ode mnie...
pozdrawiam
Czuwaj!

"...ważne że potrafisz widzieć dobro, ważne że doceniasz jego ogrom..."....szkoda że nie wszyscy wiedzą co jest ważne...

Natalka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 cze 2006, 13:43

Prawde mowiac to mam mieszane odczucia co do hip hopu. Muzyka w jakis sposob oddzialowuje na nasza psychike, nawet jesli tego nie zauwazamy. Wiec moze jednak nie powinnismy preferowac tego typu muzyki...

Ale z drugiej strony harcerzom nalezy ufac, kazdy ma wlasna glowe i wie co jest dla niego dobre. Nie nalezy zabraniac wolnego wyboru. Czuwaj!
pwd. Natalia Szroeder
13 ŚWGDH Szperacze
Hufiec Lidzbark Welski

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali"
Jan Paweł II

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”