Nabór Starszoharcerski (pomysły)

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
ODPOWIEDZ
kabioss
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kabioss » 01 lut 2009, 15:50

W najbliższym czasie zbliża się nabór na który nie mamy pomysłu, a nie chcemy zrobić czegoś pospolitego, dlatego chciałbym prosić o pomoc, czyli różne kreatywne pomysły z Waszej strony oparte na doświadczeniach. Odrazu dziękuje bardzo za wszystkie pomysły :) Szkoła jest bardzo przyjazna dla nas więc z nią nie będzie problemu. A w Lubinie nie ma czegoś takiego ciekawego, porzynajmniej z mojej strony. Będe najprawdopodobniej polegał na Waszym doświadczeniu. Odrazu mówie że modzież w gimnazjum jest trudna.
Tajemnicą jest to, co chowamy dla Siebie...
Życie jest Wielkie, ale strasznie krótkie...

cypis94
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cypis94 » 01 cze 2010, 14:21

Co do naboru w gimnazjum to naprawde trudna sprawa, to musisz ludzi zachęcić czymś napewno odlotowym. Słyszałem np. o zjazdach linowych z dachu i pukaniem do okien itp
Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 14:24 przez cypis94, łącznie zmieniany 1 raz.

Nika
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Nika » 01 cze 2010, 17:18

Moja drużyna ostatnio robiła nabór w formie gry na przerwach, w której mogły brać udział wcześniej zgłoszone kilkuosobowe patrole złożone z "cywili". Na każdym punkcie było do wykonania jakieś zabawne zadnie, a żeby zobaczyć zakończenie gry oraz wylosować nagrodę za wypełnienie wszystkich zadań trzeba było przyjść na zbiórkę. Wyszło super, wszyscy świetnie się bawili, a na następnej zbiórce było ok. 30 nowych osób :)
Jeśli to gimnazjum z naprawdę trudną młodzieżą, to można pomyśleć o tym, żeby gra odbyła się już po szkole- przyjdą osoby, które to naprawdę interesuje. No i zawsze można zrobić to w lesie, z ogniskiem i innymi bajerami. Dla harcerzy starszych interesująca byłaby też pewnie jakaś zorganizowana specjalnie dla nich impreza typu krótki (bez nocowania) rajd pieszy czy rowerowy, na którym można by poczuć namiastkę harcerskiego klimatu.

(Ja bym przyszła po takim naborze :D)
Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 17:20 przez Nika, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 cze 2010, 18:37

Ważne by na naborze robić to co będziecie robić później na zbiórkach
hm. Janusz Sikorski HR