Nabór Starszoharcerski

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
kabioss
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kabioss » 01 lut 2009, 15:49

W najbliższym czasie zbliża się nabór na który nie mamy pomysłu, a nie chcemy zrobić czegoś pospolitego, dlatego chciałbym prosić o pomoc, czyli różne kreatywne pomysły z Waszej strony oparte na doświadczeniach. Odrazu dziękuje bardzo za wszystkie pomysły :) Szkoła jest bardzo przyjazna dla nas więc z nią nie będzie problemu. A w Lubinie nie ma czegoś takiego ciekawego, porzynajmniej z mojej strony. Będe najprawdopodobniej polegał na Waszym doświadczeniu. Odrazu mówie że modzież w gimnazjum jest trudna.
Tajemnicą jest to, co chowamy dla Siebie...
Życie jest Wielkie, ale strasznie krótkie...

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 01 lut 2009, 16:10

U nas ZAWSZE działa zadymianie boiska :)
Wiem że to wygląda z zewnątrz na coś niepojętego i niemożliwego ale jeżeli zgodzi się dyrektor, a wy pójdziecie do straży pożarnej zgłosić to, to poza cukrem, puszkami, saletrą i słonikami niczego wam nie potrzeba :)

No i pierwsza pomoc.
Po przejściu Bakiego z siekierą w plecach na holu zrobiła się cisza.... :P

Trzymam kciuki :)
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

kabioss
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kabioss » 01 lut 2009, 16:16

bardzo fajny pomysl ;) napisz cos wiecej (wiecej szczegolow) czekam na kolejne swietne pomysly

kabioss
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kabioss » 01 lut 2009, 16:16

bardzo fajny pomysl ;) napisz cos wiecej (wiecej szczegolow) czekam na kolejne swietne pomysly

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 01 lut 2009, 16:58

Receptę na świece dymne znajdziesz na necie (wujek google nie gryzie :)). Myślę ze macie na stanie maski p.gaz, wiec bierzecie powiedzmy 5 harcerzy i z 3-4 gapiów, ubieracie ich w maski chyba ze jesteście "tró" i odziewacie się w op1 :) i np. ekipa musi wyciagnac pozorantów z terenu "zadymionego"...

To propozycja
My np. się jeszcze musztrowaliśmy albo dawaliśmy pokaz samoobrony w moraczach i obwieszeni wszystkim co było w magazynie, od pasoszelek, przez hełmy po kostki i tak dalej :) Jeśli dacie naprawde duży show to sukces gwarantowany :)

Inne pomysły to np. walka na miecze zrobione z rurek pcv albo pokaz musztry :)
Hufiec Piła

---------------------

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 01 lut 2009, 16:58

Receptę na świece dymne znajdziesz na necie (wujek google nie gryzie :)). Myślę ze macie na stanie maski p.gaz, wiec bierzecie powiedzmy 5 harcerzy i z 3-4 gapiów, ubieracie ich w maski chyba ze jesteście "tró" i odziewacie się w op1 :) i np. ekipa musi wyciagnac pozorantów z terenu "zadymionego"...

To propozycja
My np. się jeszcze musztrowaliśmy albo dawaliśmy pokaz samoobrony w moraczach i obwieszeni wszystkim co było w magazynie, od pasoszelek, przez hełmy po kostki i tak dalej :) Jeśli dacie naprawde duży show to sukces gwarantowany :)

Inne pomysły to np. walka na miecze zrobione z rurek pcv albo pokaz musztry :)
Hufiec Piła

---------------------

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 01 lut 2009, 17:10

Yanek, obawiam się, że po tym wpisie rzuci się na ciebie cała armia naszych "speców od wizerunku".
:)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

kabioss
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kabioss » 01 lut 2009, 18:33

napewno to fajny sposob na zainteresowanie ludzi ale jesli chodzi o takie rzeczy to ciezko chyba przekonac dyrekcje pozatym chyba przy takim naborze musi byc woz strazacki poniewaz jednak to zabawa z ogniem no nie? Chyba ze sie myle i wystarczy zgoda. Pozatym "spece od wizerunku" :) Czyu ktos jeszcze ma jakies dobre pomysly :)

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 07 lut 2009, 22:32

Nie, jeśli porządnie zrobis te swiece, to nic sie nie stanie na 100 procent a jezeli pewien nie jesteś to postawcie je po prostu na betonie i nie dopusczajcie nikogo do nicj na odległosc 2 metrów... no ale fakt gasnica to podstawa...

Niech sie rzucają... Nie ma siły na tych z Piły :)

Z fajnych rzeczy o których ja słuszałem to zrobiono kiedyś zjazd na linach z okna p. Dyrektor na boisko ale nie mogę skojarzyć szczegółów...

No i telefony polowe. To też atrakcja :)
Hufiec Piła

---------------------

skrzydlata
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: skrzydlata » 08 lut 2009, 19:58

pamiętam, że u mnie w hufcu jedna drużyna robiła właśnie zjady na linach z dachu, no i sobie druhowie zaglądali przez okno i zapraszali na nabór;) ale to już trzeba mieć z dyrekcją naprawde układy;) widowiskowe pokazy samarytanki oraz sztuk walki też robią swoje. To ostatnie to może nie koniecznie harcerskie, ale na ludzi z gimnazjum trzeba naprawdę coś mocnego;) pamiętam też, że robiliśmy kiedyś taki konkurs, otóż zrobiliśmy zdjęcia nauczycielom, a raczej jakimś im 'kawałkom' ważne, żeby było śmieszne ale i nie obrażało nauczycieli, ludzie mieli odgadywac, wrzucać swoje odpowiedzi do urny, a rozwiązanie na zbiórce naborowej.
życzę powodzenia, bo wiem jak to jest robić nabór dla sh;)
myślę też, że dobdym pomysłem jest zrobienie w szkole 'małego wywiadu' i podpatrzenie czym ci ludzie się naprawde interesują, a później spróbować zrobić coś w tym kierunku, napisz w każdym bądź razie jak poszło;)
' od zmartwień wolny i od trosk pójdę wygrzewać się na trawie...'

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 09 lut 2009, 02:23

Mateuszu, w Lubinie są też drużynowi - instruktorzy, którzy mają już doświadczenie w pracy z gimnazjalistami. Może poproś o pomóc, radę. Z pewnością nie odmówią.
Jeśli chodzi o "zadymianie" to ja bym się nad tym zastanowiła. Czy chcemy podczas naboru się pokazać jako wojsko czy jako harcerstwo? Myślę, że to pierwsze pytanie, które należy sobie zadać. Nie można też opierać się ciągle na stwierdzeniu, że gimnazjaliści są trudni. Prowadziłam drużynę starszoharcerską i mogę powiedzieć, że nie zawsze jest tak strasznie. Wiele zależy od naszego nastawienia. Równie trudna może być praca z harcerzami czy wędrownikami. Popieram skrzydlatą w kwestii wywiadu. Kilka informacji więcej raczej nam nie zaszkodzi :)
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 09 lut 2009, 06:58

Poza tym należy sobie jasno powiedzieć że podczas naboru należy pokazywać TO CO BęDZIECIE ROBIć NA ZBIÓRKACH. Nabór nie może być wersją demo harcerstwa. Bo jeśli bedzie to ludzie którzy przyjda po naborze i tak szybko znikną z drużyny. Jeśli na zbiórkach wchodzicie do budynków przez okna, zadymiacie i co tam jeszcze to możesz taki nabór zrobić, jeśli nie to nie powinieneś okłamywaś już na wstępie ludzi ... Harcerz nie kłamie.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 lut 2009, 09:25

Ano, na forum mP Agnieszka fajnie to ostatnio napisała:
podam Wam kilka sposobów na nabór, które NIGDY nie skutkują:
1. nie przyciągniecie ludzi poprzez chodzenie po klasach i mówienie "przyjdźcie, bo jestśmy fajni i mamy wypasione mundury i jeździmy na biwaki"
2. nie przyciągniecie ludzi poprzez dyskoteki które choćby nie wiem z jaką dokładnością przygotujecie i przeprowadzicie w klasach 4-6, oni chcą się wyszaleć! Będą na Was wściekli jeśli nie będą sami mogli puszczać muzyki ani robić czegoś w tym stylu
3. CHYBA NAJWAŻNIEJSZE:
robicie świetny nabór: paintball, ścianka wspinaczkowa, liny, strzelnica, łuki, pistolety, wiatrówki. Dzieciaki są zachwycone! Przychodzą na zbiórkę... a tutaj ani ścianki, ani lin, ani wiatrówek... pamiętajcie, że jeśli zrobicie coś na naborze nie może tego zabraknąć potem na zbiórkach!
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 09 lut 2009, 10:54

Ano właśnie. Pokażmy czym się zajmujemy a nie wprowadzajmy w błąd :) I pamiętajmy o bezpieczeństwie. :)
Ostatnio zmieniony 09 lut 2009, 13:19 przez kowalska, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Piro
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Piro » 09 lut 2009, 16:18

No nabór mam w środę i mniej więcej pomoc uzyskałem od komendantki mojego szczepu :) niestety nie będzie to żadne zadymianie ani zjazd na linie bo nie mamy warunków do tego. Nabór będzie polegał na małej symulacji pokazaniu (może) jakiś masek przeciw-gazowych lub jak dobrze pójdzie OP1 no i jakaś prezentacja multimedialna :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”