Przyboczni?

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
Edward K.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Edward K. » 01 lip 2008, 10:53

wzorcowo nie powinien przyboczny łączyć swojej funkcji z funkcją zastępowego. Ale życie jest życiem i takie sytuacje się zdarzają - jednak nie powinnooto być norma i powinno się unikać takich rozwiązań.
W takiej sytuacji nie da się uniknąć sytuacji konfliktowych, mam na myśli kolizję obowiązków oraz bezstronność przybocznego wobec zastępów, a z drugiej strony obowiązek dbania o interes zastępu przez zastępowego.
Ogólnie jest to mało funkcjonalne.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 01 lip 2008, 18:32

u mnie swego czasu był zastęp kwatermistrzowski< nazwa myląca> była to grupka osób przygotowywanych do pełnienia funkcji w drużynie, która zorganiowała się w zastęp. Nie był to jednak zastęp zastępowych, bowiem oprócz ich zastępowej nie było innych. Pomagały mi w pracy z zuchami i harcerzami( funkcyjne innych poziomów), prężnie pracowały instrumentami metodycznymi będąc czymś na kształt wzoru, stawały się opiekunami prób innych harcerek....
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”