5 lat i brak Krzyża

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Maruuuda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maruuuda » 13 maja 2008, 19:04

...albo problemy osobowościowe Beatko ;) :*

A jak na moj gust, bo sytuacje przecież znam, to sprawa jest prosta-siłą rzeczy zestarzałaś się dziewczyno, i po ciebie wedrownictwo swoje macki wyciagnelo, trudno zebys realizowala sie w druzynie harcerskiej.

Dla towarzystwa, a i owszem, nikt nie zabrania.
Tylko ty tez chyba nie uczysz twojego Rambo komendy siad kiedy on jest w stanie polapac sie juz przy "wyzszym stoipniu wtjemniczenia" bo to sie mija z celem, nie.?

(oł jee.. ale mi sie porownanie udalo, ;) )
Tylko dzieci wiedzą, czego szukają...
(Antoine de Saint-Exupery)

Dh.Olgusia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dh.Olgusia » 27 lut 2010, 10:13

Mam podobną sytuację. Jestem w drużynie już 2 lata i nadal nie mam przyrzeczenia ani krzyża.
Moja historia ze związkiem harcerstwa polskiego zaczęła się dwa lata przed wstąpieniem do drużyny. Tata wysłał mnie na obóz harcerski do Gorzewa.Byłam tam dwa razy - rok po roku. Jest to świetny obóz - uczą tam wszystkiego ! - tam dowiedziałam się co to jest harcerstwo, kto to jest harcerz i najważniejsze, na czym polega harcerstwo oraz wszystkich innych rzeczy związanych z harcerstwem. Kiedy wstąpiłam do drużyny opowiedziałam druhnie drużynowej, że byłam na obozie harcerskim już dwa razy. I mogę w drużynie przeprowadzić warsztaty na temat symboliki krzyż harcerskiego i lilijki oraz że mogę pokazać pełne i przepisowe umundurowanie. Moja druhna zgodziła się i poprosiła żebym przeprowadziła jeszcze musztrę. Tak jak napisałam wykonałam wszystkie moje pomysły.Myślałam że po tych warsztatach, aktywnym uczestniczeniu w życiu zastępu, drużyny i hufca oraz bardzo częstych udziałach w biwakach i rajdach moja druhenka przejrzy na oczy i na najbliższym biwaku da mi przyrzeczenie. A tu guzik ! Jeden biwak, drugi biwak, trzeci biwak, czwarty biwak, itd! a przyrzeczenia jak nie ma tak nie było! Nie poddałam się, robiłam wszystko to co prawdziwy harcerz musi robić , aż do czasu kiedy druhna oznajmiła mi że będę miała przyrzeczenie wtedy kiedy te dziewczynki z czwartej klasy jak one będą na biwaku. I tu poczułam się upokorzona ! jak mogę dostać przyrzeczenie wtedy kiedy te dziewczynki z czwartej klasy i tu podkreślam one w zhp są dopiero pół roku i nawet nie mają mundurów! Czy to jest sprawiedliwe ? Czy ja jestem złą harcerką ? Przez całe cztery lata na obozy jeżdżę a te dziewczynki nie !
Zdecydowałam się zmienić drużynę. Dobrze robię ? ? ? Proszę o rade .
Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście. R.B-P ;))

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 lut 2010, 10:32

Dobrze robisz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Dagmaris
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dagmaris » 27 lut 2010, 20:54

Dobrze robisz, ja przez 3 lata byłam w ZHR`ze , przez 3 lata nie miałam barw, lilijki o krzyżu nie wspomnę. Aż w końcu to ja pierwsza przejrzałam na oczy i odeszłam. Teraz jestem przyboczną,mam krzyż, otworzony stopień i najważniejsze ,, ciesze się z tego co robię ! " bo to jak dla mnie liczy się najbardziej, osiąganie satysfakcji ze swoich czynów i ze swojej pracy. Pamiętaj,że to Twoja decyzja i że nikt nie może Tobą manipulować, ja popełniłam ten błąd uległam naiwnym obiecanką i straciłam 6 miesięcy.
D.Szczygło
Drużynowa 24 SGZ " Tygryski"
www.gztygryski.blogspot.com
"Życie bez przygód byłoby strasznie głupie." Robert Baden-Powell

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”