Nabór i zbiórki w gimnazjum

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
Ika
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ika » 11 wrz 2006, 13:11

ja właśnie dzisiaj przeprowadziłam akcję naborową do całkiem nowego zastępu "Cichociemni", którego jestem zastępową. to był zupełny spontan. dzwonię dzisiaj z rana do Poziomki - mojej konspiracyjnej wspólniczki i podzastępowej, zeby brała mundur do szkoły, bo kroi się akcja. w mundurach przelazłyśmy po klasach i mówimi, że jest nabór do zastępu itd. zapisywać mieli się na przerwie u mnie, ja też miałam udzilać szczegółowych informacji. oczywiście kiedy właziłyśmy w pełnym umundurowaniu (mamy nowe mundury)m byli tacy, co parskali śmiechem, ale nauczycielki wszystkie bez wyjątku cyły zachwycone:P przylazło do mnie 12 osób się zapisać i trzy razy tyle pytać "co się tam wogóle robi w tym harcerstwie". zainteresowanie było duże, nie powiem a i ja udzielając informacji opowiadałam o tych najlepszych akcjach, które najmilej się wspomina. zobaczę, ile ludu przyjdzie na zbiórkę, bo powiedziałam, że to nie jest lista zamknięta. około 20 osób powiedziało, że się jeszcze zastanowi, a po minach niektórych widziałam, że już się palą do działania w zhpie - po prostu zaraziłam ich:))) jak zobaczę efekty, to napiszę, jak mi poszło...
pwd. Dominika "Ika" Proszowska HO
drużynowa 111 Pilzneńskiej Drużyny Harcerzy Wędrowników
z-ca komendantki 1 PSH "Zielony Płomień" ds. programowych i kształcenia

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 11 wrz 2006, 20:16

Szpila tu nie jest żadkością patologia gimnazjum małych drechów jak takich ludzi przekonac (jest bardzo mało nie drechów)
rany!

ja wiem, że to nie na temat, dlatego tylko jedno zdanie.

nie można traktować ludzi jak śmieci i iść do nich z misją naprawiania ich świata! kurcze, nie są to ludzie gorszej kategorii, tak?
odebrałam ten tekst jako "ja tym małym drechon udowodnię, że są beznadziejni, a później coś z nich zrobię, tylko najpierw muszę ich złapać jak białe myszki doświadczalne".

małe drechy. ja bym takiego drużynowego nie chciała. tyle.
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

szatek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szatek » 28 wrz 2006, 07:54

Myśle, ze samym plaktem nawet na najciekawszą impreze nie zachęci się gimnazjalistów
oni muszą poczuć to.... muszą spróbować czegoś, co robicie na zbiórkach, na pierwszy raz z musu, ale na pewno będą osoby którym się to spodoba, chodzi o to żeby na jakiś lekcjach zrobić dla nich zajęcia, wtedy trzeba się postrać "trafić" do nich, z gimnazjalistami może być problem, ale przy dobrych pomysłach wcale go być nie musi
pozdrawiam
odkr. Jakub Szatkowski
Drużynowy 5 DH "Czarne Stopy"
Harcerski Klub Ratowniczy Hufca Toruń

"Trzeba bardzo chcieć, by wolę marzeń w czyn zamienić"
Gen. S. Sosabowski

oleko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: oleko » 28 wrz 2006, 19:27

Ja włąśnie ze swoją druzyna przeprowadzam nabór w gimnazjum i polega on na ogólnej prezentacji ZHP i druzyny. Prezentujemy sie podczas godzin wychowawczych.Dogadalismy się z dytrekcja i wychowawcy zostali poiunformowani w jakim dniu bedziemy i co prawda musimy kilka razy top samo przedstawiać ale ta forma dojdzie do największej liczby osóh.Podczas prezentacji jest puszczana prezentacja mulimedialna o drużynie i dla chętnych rozdawane informatory dla osób chcących zasilić szeregi ZHPktóry wykonał jeden z harcerzy na próbę ćwik. Przedewszytskim nie można mówić o jakiś nudnych rzeczach itd. Jeśli druzyna wyjeżdża często na biwaki pokażcie zdjęcia z biwaków, jeśli zjeżdzacie na linach pokażcie sprzęt i mówi się że można wyjechać na biwak lub na zjazdy ale trzeba spełnić harcerskie obowiązki brac czynny udział w zbiórkach znac prawo i je przestrzegać. Przedewszystkim pełen luz i być z młodzieżą na ty a nie na per pan
"... Jestemn rasista ale politycznym nienawidzę cymbałów rządzących synicznie..." www.dh77.prv.pl

oleko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: oleko » 28 wrz 2006, 19:35

jeszcze jedno jeśli z Was się smieją "dresiarze" wy śmiejcie się z nich. Najlepiej przy pokazach łączności polowej i wziąść takich i pokazać na nich pajączka( wybrane osoby łapią się za ręce a ostatnie osoby łapią kabelki od telefonów a jeden z harcerzy kręci korbką) pokażcie że jesteście lepsi np wy umiecie poruszać się w terenie oni nie, wy wiecie co robić w wekend bawicie się jeździcie po Polsce a oni zazwyczaj siedzą pod blokami i piją tanie wina lub zażywają narkotyki, wy umiecie węzły zjeżdżać na linach a oni nei wiedzą co to jest stop rolka, wy wiecie co to jest PKL taj i Łp oni nie.... pokażcie że wiecie więcej tylko drużynowy nie może się złamać drużynowy ma być przykładem i pokazać że jest zawsze podopieczni mogą na niego liczyć. Jeśli drużynowy się postawi to harcerze i osoby chcący wstapić do zhp będa mieli go za autorytetm bo wtedy osoby gnębione i ponieżane przez"dresiarzy" przyjdą do was bo wiedzą że drużynowy będzie mógł im pomóc... rozpisałęm sie troche ale poprostu jak byłęm zwykłym harcerzem to mialęm taką sytuacje i mój drużynowy stał się moim wielkim autorytetem
"... Jestemn rasista ale politycznym nienawidzę cymbałów rządzących synicznie..." www.dh77.prv.pl

sumo4rdh
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sumo4rdh » 21 paź 2006, 20:12

a jesli szukacie jeszcze pomysłu na nabór to ja proponuje Pokazac ludzia nie na zdjeciach ale na filmach to co robia harcerze np spojżcie na ten filmik o skautach amerykanskich http://www.youtube.com/watch?v=3gC0Wu0UK1Y jest naprawde fajny i takie mozemy my nawet sobie zrobic sami do pokazania w klasach tylko trezba jeszcze najlepiej rzutnik wyczarowac do tego i laptopa na czas chodzenia po klasach
pwd. Artur Brzozowski - Drużynowy 4RDHs
Mail: sumo4rdh@wp.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 22 paź 2006, 11:39

Dyzma pisze:Ludziom to się naprawdę podoba, a niektórzy pisali, że dla gimnazjalistów nie ma nawet, co wyskakiwać z pląsami.

Mówicie, że wyśmiewają Was na naborach. Ja osobiście nie spotkałem się, z takimi reakcjami od strony uczniów. Najczęściej to widzę ich na ich twarzach zdziwienie i zaciekawienie, że są tacy ludzie, którzy bawią się jeszcze w ten sposób. Wywołuje to w nich naprawdę pewne zaciekawienie i może nawet szok, gdy widzą 2 harcerzy, (3 gim. i 1 technikum) w bojówkach wpuszczonych w glany pokazujących im pląsy.
Jaki jest cel metodyczny stosowania pląsów przy pracy z 14-15-latkami ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 23 paź 2006, 09:49

Chyba nie zauważyłeś że pytałem o cel metodyczny.
Zwłaszcza na zbiórkach zastępów.

P.S.
Nie rozumem zwłaszcza tego:
Dyzma pisze:- nauczenie harcerzy śmiałości, żeby nie wstydzili się tego co robią na zbiórkach, przed innymi ludźmi
Dlaczego mieliby się wstydzić ? ;)
Dyzma pisze:Pozatym prowadząc drużynę wielopoziomową nie rezygnuje z pląsów.
Dlaczego ?
Dyzma pisze:Znam też i drużyny wędrownicze które pląsają na zbiórkach...
To że ktoś robi "dziwne rzeczy" nie jest powodem do robienia tego samego.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2006, 09:50 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sumo4rdh
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sumo4rdh » 23 paź 2006, 19:14

Druhu Czesławie a czy druh prowadzi obecnie jakąs drużynę harcerska bądź innego poziomu wiekowego jesli tak to prosze podac nam tu zgromadzonym czym najlepiej zachecic młodych ludzi do bycia harcerzami i jak ich zatrzymac (oczywiscie prosze zeby wszystkie sposoby miały swój cel metodyczny)
pwd. Artur Brzozowski - Drużynowy 4RDHs
Mail: sumo4rdh@wp.pl

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 22 gru 2006, 18:48

Dyzma pisze:można stanąć przy ognisku i nie uczestniczyć w tych zabawach, ale, po co zniechęcać do tego obrazu innych mówiąc im, że pląsy to "dziwne rzeczy".
Z tego, czego mnie zawsze uczyli to ze każdy harcerz przy ognisku bez wzgledu na wiek bawi się ze wszystkimi i czy ma 6lat i jest zuchem czy tez ma 50 lat i jest komendantem hufca a nawet chorągwi... a co do sposobu na nabór to według mnie to jednym z najlepszych sposobów jest to ze dzieciaki przyprowadzją ci swoich kolegów... albo jakiś ciekawy motyw naboru... Trzeba dodać do tego troszkę tajemniczości, niedostepczosci po prostu wielka przygodę....
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”