co myślicie o zhr??

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
Zablokowany
michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 19 paź 2009, 19:00

Ale powtarzam kolejny już raz, nie uogulniam!!!!!! Mówię że sa i tacy i tacy... jednak uważam, że zbyt wielu jest tych złych. Ale to nie jest uogulnianie.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 paź 2009, 19:09

Rany... Zawsze tych złych jest zbyt wielu. Nic z tego nie wynika. Poza tym Michale... Harcerstwo ma różne barwy. W ZHP mamy świetne środowiska ale mamy i takie które należałoby natychmiast zlikwidować. W ZHR pewnie jest tak samo. I co z tego ? NIC. Jestem w ZHP bo póki co to moja organizacja mająca swoją historię z którą jestem związany juz 30 parę lat. Za to korzystam z bogatego już dorobku metodycznego ZHR-u bo jest ŚWIETNY. Mają tam co najmniej kilku prawdziwych harcmistrzów których możemy im pozazdrościć. I co ? Nic. Mają swoją drogę a my mamy swoją. Czasem się mijamy a czasem rozchodzimy, a jeszcze kiedy indziej da się podążać razem. Bo idziemy w tą samą stronę i jesteśmy po jednej stronie. RAZEM PO HARCERSKIEJ STRONIE ŻYCIA. I łączy nas znacznie więcej niż dzieli. I niech tak pozostanie.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 19 paź 2009, 19:12

No doprawdy jak rzadko kiedy zgadzam się z Maćkiem i nawet z Sikorem trochę. Chociaż od postów Janusza jednak odrzuca mnie ortografia (instruktorowi ZHP nie przystoi). Ale do rzeczy.

Michale - proszę powstrzymaj się od wyrażania swoich opinii o moim Kościele na tym forum. Nie chcę zamykać Ci ust, nie chcę Cię cenzurować. Proszę żebyś przestał wypisywać jakieś swoje żale, które absolutnie nie pasują do tego miejsca i do tematu wątku.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 19 paź 2009, 19:51

Takie myślenie, że ZHR jest "święto**bliwy", a ZHP normalny, było uzasadnione w latach 90. Teraz dużo się zmieniło. Poczytaj Michał ich "Pobudkę", dostępną w sieci. Bardzo ciekawie i nieraz nawet mądrze opisywany jest ten problem.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2009, 19:52 przez pleban, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 19 paź 2009, 21:35

Ok, ale ja naprawdę nie wypowiadam się źle o ZHR, poprostu są kwestie które mi nie odpowiadają. Nie podoba mi się własnie to zamknięcie się na wyznawców innych religii. Ale naparwdę nie uważam ZHR za gorszą organizację.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 paź 2009, 08:22

michalsadowski pisze:Będe odpierał ataki, bo druh Maciej właśnie mnie atakuje.
Poczytaj swoje posty na temat katolicyzmu. Ja cię nie atakuję, tylko zwracam uwagę, że forum zhp nie jest miejscem na krytykowanie jakiegokolwiek wyznania.
Szczególnie w tak agresywnej formie.
Dyskusja tyczy ZHR zatem nie należy pomijać udziału Kościoła Katolickiego w tym wątku.
A niby dlaczego? W ZHR są także protestanci, jak Magda Folc-Jędrzejewska, czy swego czasu ja. Odszedłem z ZHR dlatego, że miałem inną, niż obowiązująca koncepcję wychowania, a nie ze względów wyznaniowych. Więc to wiązanie jest nadużyciem.
Nikt inny nie podkręca tego wątku jak właśnie druh Maciej.
Klasyczna metoda manipulacji polegająca na próbie przerzucenia odpowiedzialności za zaistniałą sytuację na przeciwnika. Ale cóż, wystarczy poczytać posty chronologicznie, żeby wykazać, że teza Michała jest błędna.
Druhu Macieju jeśli uważasz że nie mam prawa na wyrażanie własnej opinii proszę mi to wprost na piśmie przedstawić.
A czy coś takiego napisałem? Nie, napisałem tylko, że druha opinie o wyznaniach powinien druh prezentować na innym portalu. I tyle. Te opinie w świetle zasad skautowych nie mają związku z pracą wychowawczą w ZHP, a zatem nie dotyczą spraw jakim poświęcone jest to forum. To znaczy, że na tym forum są spamem.
Zaproponowałem też miejsce, gdzie druh będzie mógł wykazać się swoim talentem polemicznym i swobodnie prezentować swoje poglądy, bo do tego jest one przeznaczone.
Nazywanie tego zamykaniem ust dowodzi po raz kolejny zacietrzewienia.
Ale nie życzę sobie druhu abyś mnie obrażał. A właśnie to czynisz.
Tak? A w jaki sposób? Gdzie odniosłem się do ciebie zamiast do tego, co robisz?

:D
Mógłbym druhowi zarzucić że druh przyczynia się do ukrywania prześtępstw popełnianych przez księży.
Mógłbyś też powiedzieć, że Ziemia jest płaska. Ale co to zmieni? Co więcej, w jednym zdaniu mamy dwie insynuacje:
1. księża (hurtem) popełniają przestępstwa - na pewno są tacy, co popełniają, podobnie jak są tacy nie-księża, co popełniają, ale nie mamy żadnych danych, by twierdzić, że popełnianie przestępstw jest wśród księży normą;
2. ja przyczyniam się do ukrywania tych przestępstw - tylko pytanie w jaki sposób? pomagam zakopać ich ofiary? Podpalam stos?
Typowa mowa nienawiści zbudowana na pomówieniach i fałszerstwach logicznych.
Druh zaprzecza istnieniu takich sytuacji twierdząc że posuwam się do insynuacji.
Niczemu nie zaprzeczyłem. Insynuacja, to teza obciążająca kogoś nie mająca potwierdzenia dowodowego. Przy czym, zgodnie z zasadami cywilizacji Zachodniej, opartej na Prawie Rzymskim, ciężar dowodu spoczywa na stawiającym tezę, a nie na jej zaprzeczającym. Więc to ty, zgodnie z zasadami sięgającymi Republiki Rzymskiej, musisz udowodnić, że księża są be, a nie ja, że be nie są.

Ale to też typowy przykład pewnej mentalności rodem z oświeceniowych bredni polegających na zarzuceniu przeciwnika oszczerstwami i oczekiwaniu, żeby udowadniał, że nie jest wielbłądem.
Druhu Macieju, powtarzam koleny raz nie wylewam swoich żali. Nie agituję.
A ja powtarzam, że to robisz. Dowód? Bardzo prosty. Podnoszenie w dyskusji o organizacji harcerskiej zarzutów i pomówień odnośnie księży, które kreują negatywny i nieprawdziwy obraz duchownych w oczach ludzi, a w dodatku robienie tego na portalu odwiedzanym przez młodzież, która nie ma jeszcze wyrobionej umiejętności krytycznego czytania cudzych wypowiedzi. Do tego stosowanie chwytów demagogicznych w stylu "mówiąc to pomagasz ukrywać przestępstwa księży". Czyli zamiast udowodnić, że takie przestępstwa mają miejsce, zarzucasz oponentowi udział (świadomy lub nie w jakimś spisku). Typowe chwyty z arsenału agitatorów bolszewickich.
Nihil novi.
Wyraziłęm opinię w meijscu w którym dyskusja tyczyła ZHR. A nie zaprzeczy druh, że ZHR przyjmuję w swoje szeregi jedynie katolickich instruktorów.
Zaprzeczę. Będąc ewangelikiem, byłem instruktorem GKH ZHR :) Nigdy z tego powodu nie miałem w ZHR problemów. Spór dotyczył metod wychowawczych, a dokładnie kogo przyjmować do drużyny i jak wysoko śrubować wymagania.
Proszę nie nakręcać się już bardziej i nie odpowiadać na tego posta.
Buahahaha.
Ale to jak usiłuję zamknąć komuś usta?

Hehehehe.
Ponieważ dyskusja nigdy się nie skończy jeżeli druh na siłe będzie próbował zamknąc mi usta. Takie zachowanie śwadczy bardzo źle o druhu.
Oczywiście, że dyskusja się nie skończy, jeśli druh Michał musi mieć ostatnie słowo.
A dodam jeszcze, że mam czarne podniebienie i sześć palców u nóg. :D
Jeżeli ZHP nie życzy sobie porusznaia kwestii kościoła na tym forum powinno zmienić regulamin forum.
Włącz logikę. Pomyśl, co to znaczy budowanie braterstwa. Na pewno nie polega na tym, by atakować wyznanie części z braci i pomawiać ich Kościół o zbrodnie.
I jeszcze jedno druhu Macieju. Więcej otwartości w dyskusji życzę. Druhu Macieju krytykujesz mnie, próbujesz zamykać mi usta ale nie przedstawiłeś żadnych argumentów.
Myślę, że nie można być bardziej otwartym, niż będąc wyznawcą jednego Kościoła bronić dobrego imienia drugiego. Nie zgadzam się z wieloma rzeczami, jakie istnieją w KRK, ale nie pozwolę, by ktokolwiek szkalował ten Kościół.
A argumenty przedstawiłem już w pierwszym poście. To, że je ignorujesz nie znaczy, że ich nie ma.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 paź 2009, 08:32

pleban pisze:Takie myślenie, że ZHR jest "święto**bliwy", a ZHP normalny, było uzasadnione w latach 90.
Też nie do końca. Od początku ścierały się różne nurty, podobnie jak w ZHP.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 20 paź 2009, 10:11

kowlak pisze:No doprawdy jak rzadko kiedy zgadzam się z Maćkiem i nawet z Sikorem trochę. Chociaż od postów Janusza jednak odrzuca mnie ortografia (instruktorowi ZHP nie przystoi). Ale do rzeczy.

Michale - proszę powstrzymaj się od wyrażania swoich opinii o moim Kościele na tym forum. Nie chcę zamykać Ci ust, nie chcę Cię cenzurować. Proszę żebyś przestał wypisywać jakieś swoje żale, które absolutnie nie pasują do tego miejsca i do tematu wątku.
W całej rozciągłości POPIERAM !
Ale jednak proponuję zakończyć ten watek, przynajmiej w części opinii o Kościele, ZHR itp , itd Bezprzedmiotowe, jałowe, niepotrzebne.........nieharcerskie !

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 20 paź 2009, 10:32

Dokładnie. A jak ktoś ma nadal potrzebę wylewać swoje żale, to zabawki w dłoń i do piaskownicy marsz ;)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”