Zgłoś się na Światowe Jamboree w Szwecji

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 17 maja 2010, 21:33

michalsadowski pisze:Proszę o informację nt. wysokości opłaty za wstęp na miejsce zlotu.
Chcielibyśmy wysłać swoich żeglarzy w rejs szkoleniowo-stażowy w okresie trwania Zlotu z zawinięciem do pobliskiego portu i 2-3 dniowym udziałem w zlocie.
Według mojej skromnej i niekompetentnej wiedzy, będziecie mogli odwiedzić Jambo jako "day visitors", w jednym, wybranym dniu. Dla odwiedzających / max. 5000 osób dziennie/ będzie zwiedzanie w sposób zorganizowany, w grupach z przewodnikiem. Bilety będzie można zakupić / tak, zakupić / w internecie, na stronie Jambo w zakładce VISITORS. Dorośli 150 koron, 75 koron dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat. Noclegi możliwe jedynie na okolicznych, komercyjnych polach biwakowych. Środki, ze sprzedaży biletów dofinansują reprezentacje z krajów wymagających wsparcia.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, 21:53 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 17 maja 2010, 22:35

zwiedzanie z przewodnikiem? czyli udział w jakimś konkretnym przedsięwzięciu na miejscu jest wykluczony?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 maja 2010, 15:58

Sadzę, że tylko w "eventach" przygotowywanych przez uczestników dla odwiedzających. W Anglii było to całe miasteczko ekspozycyjne. Każdy kontyngent coś prezentował.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 18 maja 2010, 20:01

szkoda tylko, że tak ciężko o oficjalna odpowiedź na maila:(

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 19 maja 2010, 15:03

Moi znajomi z Niemiec mają juz komplety informacji o IST dotyczących ich grupy.

A my jak zwykle nic nie wiemy...

Czy IST na Jamboo będzie tak planowane jak IST na Zlot w Krakowie - wszystko na ostatnią chwilkę??
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 19 maja 2010, 23:48

Nie wiem Michale, na którego maila pisałeś, ale ja nic nie dostałem. Poza tym, dopiero wróciłem z kilkudniowego wyjazdu do Gdańska i siłą rzeczy nie bardzo miałem jak na forum zaglądać.
Jeśli zaś pisałeś na adres komendanta kontyngentu, to informuję, że jest on z Tarnobrzega i jak wiadomo, tam jest/była ciężka sytuacja i może mieć istotniejsze sprawy na głowie. Proszę więc o trochę cierpliwości.
Nie jestem w stanie ad hoc odpowiedzieć na Twe zapytanie, postaram się dowiedzieć, ewentualnie komendant kontyngentu Ci odpisze, jeśli do niego pisałeś. Tak samo postaram się jutro (czwartek) dać znać co do IST. Póki co - dobranoc wszystkim.

EDIT Info o IST w okolicy weekendu powinno się pojawić, trochę cierpliwości jeszcze.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2010, 23:50 przez cebul, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 cze 2010, 08:30

Weekend minął i to nie jeden...

Info dla IST miało być nie wcześniej niż w kwietniu - moje pytanie KTÓREGO ROKU ?

Ja wiem że jeszcze się mieścicie w tym terminie ale jak dalej tak pójdzie to ani nie będzie czasu na zbieranie ludzi, kasy i sprzętu a na koniec obudzicie się "z ręką w nocniku" chyba że taki jest cel...

Mariusz.TBG
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mariusz.TBG » 08 cze 2010, 09:47

Oczywiście Mirku, wiesz lepiej...

Chcielibyśmy podać Wam informacje o IST jak najwcześniej... jednak poza tym co jest na stronie nic więcej nie wiedzieliśmy... do tego weekendu...

W dniach 4-6 czerwca w Rinkaby odbyło się spotkanie komend kontyngentów na którym otrzymaliśmy porcję różnych informacji, a w tym również o IST. Zadaliśmy wszystkie dręczące nas pytania i otrzymaliśmy odpowiedzi. Żeby zmartwić malkontentów: nie wszystkie były dla nas zadowalające.

Informacja o rekrutacji IST będzie w ciągu 3 dni. Wymagania nie będą łatwe do spełnienia, ale ktoś kto chce pełnić służbę na Jamboree z pewnością da sobie z nimi radę.

Pozdrawiam, trzymając rękę w nocniku...
hm. Mariusz Bezdzietny HR
Środowiskowy Szczep 6TDH "KNIEJA" im. Szarych Szeregów
Hufiec Tarnobrzeg
www.knieja.org

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 cze 2010, 17:19

Mariusz.TBG pisze:Pozdrawiam, trzymając rękę w nocniku...
No mam nadzieję że jeszcze nie jest za późno :P

A tak na poważnie - w takim razie pozostaje dalej czekać i mam nadzieję że coś się wyklaruje. Pozdrawiam serdecznie.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 13 cze 2010, 13:25

Na stronie kontyngentu pojawiły się długo oczekiwane informacje na temat rekrutacji IST! Zapraszamy do lektury i zgłoszeń :)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków

nudeln
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: nudeln » 14 cze 2010, 20:55

no nareszcie:)
parę pytań, nie znalazłam na stronie więc piszę:
- co wchodzi w skład wyprawki polskiego kontyngentu?
- dlaczego wpisowe IST zwiększyło się z 1800 do 2600? różnica jest spora...
- czy wpisowe IST pokrywa dojazd na jambo? wnioskuję że tak, ale w sumie nie jest napisane, i czy z dojazdu można zrezygnować i dojechać na własną rękę? wpisowe pozostaje wtedy bez zmian czy jest pomniejszone o koszty dojazdu?
- na razie chyba tyle:)

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 14 cze 2010, 23:57

Odpowiem wedle stanu mojej wiedzy na chwilę obecną.
Skład wyprawki nie jest jeszcze na chwilę obecną ustalony.
Jest to wynikiem decyzji organizatorów, niezależnej od nas, że IST musi im zapłacić tyle samo co uczestnicy. Gdyby nie to, to kosztami utrzymania IST (które przecież są: zakwaterowanie, wyżywienie, infrastruktura etc.) obciążono by uczestników --> wzrost ich wpisowego prawdopodobnie do poziomu zaporowego. Mamy tu związane ręce "wyższą instancją".
- czy wpisowe IST pokrywa dojazd na jambo?
Jest analogicznie do uczestników. Tak, ale nie pokrywa kosztów dojazdu na wybrzeże, skąd będzie organizowany transport kontyngentu do Szwecji.
czy z dojazdu można zrezygnować i dojechać na własną rękę?
Na chwilę obecną nie wiem - muszę zapytać.

Na przyszłość - generalnie preferowaną formą kontaktu (krótszy czas reakcji z mojej strony) jest mail: mateusz.cebula[at]zhp.net.pl.
hm. Mateusz Cebula HR

nudeln
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: nudeln » 15 cze 2010, 13:18

ok dzięki:) to jak się coś dowiesz o transporcie to napisz.thx

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 cze 2010, 13:36

cebul pisze:Odpowiem wedle stanu mojej wiedzy na chwilę obecną.
Skład wyprawki nie jest jeszcze na chwilę obecną ustalony.
Jest to wynikiem decyzji organizatorów, niezależnej od nas, że IST musi im zapłacić tyle samo co uczestnicy. Gdyby nie to, to kosztami utrzymania IST (które przecież są: zakwaterowanie, wyżywienie, infrastruktura etc.) obciążono by uczestników --> wzrost ich wpisowego prawdopodobnie do poziomu zaporowego. Mamy tu związane ręce "wyższą instancją".
Cebul,

Ja mam informację, że wpisowe do organizatorów wynosi 1800 zł. Reszta idzie na wyprawkę i transport.

I tu pojawiają się pytania:

Jak policzono koszty wyprawki - skoro nie wiadomo co w niej jest?

Ile kosztuje transport?

Mój hufiec wystosował chyba w kwietniu pismo do Skarbnika z prośbą o przedstawienie kosztów udziału w Jamboree - ale nie otrzymał odpowiedzi. Skarbnik mailowo poinformował mnie, ze sprawdzi co się stało z tym pismem, wiec czekamy.

Jeśli prawdą jest, ze polski kontyngent liczy 600 osób, to nadwyżka ponad wpisowe wyniesie w sumie 480 tys. złotych.

Trzeba pamiętać, ze wyjazd na Jambo organizuje Fundacja Jamborowa, która ma zadłużenia na około 400 tys. złotych. Ale w zeszłym roku na jednej z list dyskusyjnych otrzymałem informację, że dług wobec wierzycieli Fundacji Jamborowej nie będzie spłacany z wpłat na kolejne Jamboree - więc nie ma co się martwić. (Dokładnie brzmiało to jakoś tak, że przyszłe pokolenia harcerzy nie będą zmuszane do spłacania zadłużenia powstałego podczas wyjazdu na Jambo 2007)

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Mariusz.TBG
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mariusz.TBG » 15 cze 2010, 15:16

Rafale, którą z wymienionych przez Ciebie informacji sprawdzałeś zanim napisałeś swój wpis na forum ZHP? Bo mam wrażenie, że już w marcu dokładnie rozpisałem Ci składniki kosztów i na pewno nie mogłeś z tych informacji wyciągnąć cytowanych tez. W zasadzie musiałbym dementować każdy akapit Twojego posta.
hm. Mariusz Bezdzietny HR
Środowiskowy Szczep 6TDH "KNIEJA" im. Szarych Szeregów
Hufiec Tarnobrzeg
www.knieja.org

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”