Skautowa pomoc dla Haiti

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
ODPOWIEDZ
Lucumon
Stały bywalec
Posty: 464
Rejestracja: 25 mar 2003, 22:34
Lokalizacja: 11 PDH "Tajga"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 17 sty 2010, 18:17

http://www.scout.org/solidarite-haiti

Genewa, 14 stycznia 2010. Po gwałtownym trzęsieniu ziemi, które uderzyło w Haiti, Światowy Skauting mobilizuje się w celu pomocy 30 000 Skautów z Haiti, którzy przychodzą z pomocą poszkodowanej społeczności. W imieniu Światowego Skautingu do Skautów Haitańskich został wysłane przesłanie solidarności i współczucia, nawet jeśli bardzo trudno jest nawiązać z nimi w tej chwili kontakt. Koordynator specjalista z „Scouts et Guides de France” jest na miejscu w Port-aux-Prince w celu koordynowania pomocy od międzynarodowego Skautingu.
Precyzyjne określenie jakie są potrzeby poszkodowanych rodzin w zakresie pierwszej potrzeby, staje się możliwe dzięki kontaktom jakie mamy w tej chwili, jakkolwiek ograniczonym. 30 000 Haitańskich Skautów jest prawdziwym ogniwem łączącym NGOsy z lokalnymi społecznościami. Ich akcja podczas huraganu w 2008 pokazała wielką zdolność do skutecznego działania w operacjach ewakuacji, porządkowania, odkażania, a także w opiece nad dziećmi pozostawionymi swemu losowi, oraz w budowaniu obozów dla uchodźców.

Wesprzyj Międzynarodową Pomoc Skautową
Możesz wesprzeć Międzynarodową Pomoc Skautową dwoma drogami:

1. Dokonaj pilnej wpłaty na rzecz Haitańskiego Związku Skautów
Specjalne konto zostało otwarte w Światowym Biurze Skautowym w celu użycia tych środków. Pomoc żywnościowa, artykuły higieniczne, leki i inne materiały pierwszej potrzeby zostaną pozyskane za te pieniądze przez Skautów Haitańskich, w celu ograniczenia kosztów transportu i magazynowania. Akcja dzięki temu będzie szybsza i bezpieczniejsza
Wyślij wpłatę do:
World Scout Bureau - Haïti Solidarity
UBS - CP 2600 - 1211 Geneva 2 - Switzerland
IBAN : CH980024024039633710T
SWIFT : UBSWCHZH80A
Możesz także dokonać wpłaty przez internet
http://www.scout.org/en/about_scouting/ ... donate_now

2. Przekaż wpłatę na wsparcie procesu rehabilitacji i odbudowy
Jak w każdym kryzysie humanitarnym, po etapie pomocy doraźnej nadchodzi długi czas rehabilitacji i odbudowy. Skauci Haitańscy mają duże doświadczenie ze współpracy z ONZ i innymi jednostkami humanitarnymi, dzięki czemu są naturalnymi uczestnikami w pomocy młodzieży swego kraju. Będą potrzebować twoje pomocy

Wyślij wpłatę do:
World Scout Bureau - Haïti Solidarity
UBS - CP 2600 - 1211 Geneva 2 - Switzerland
IBAN : CH980024024039633710T
SWIFT : UBSWCHZH80A

Mozesz także dokonać wpłatę przez internet:
http://www.scout.org/en/about_scouting/ ... donate_now

Pomoc w międzynarodowej akcji humanitarnej
Jeśli chcesz [osobiście fizycznie] pomóc w akcji humanitarnej, rekomendujemy zgłoszenie się do organizacji które są od dawna partnerami Ruchu Skautowego – do Czerwonego Krzyża (www.ifrc.org) lub UNICEF (www.unicef.org) i posiadają odpowiednią infrastrukturę aby koordynować pomoc dla Haiti z Twojego kraju. Nie ma potrzeby wysyłania produktów żywnościowych lub dóbr nie będących rzeczami pierwszej potrzeby. Prosimy kierować się zaleceniami sztabów kryzysowych.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2010, 18:20 przez Lucumon, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”