Swiatowe Jamboree 2011 - polski kontyngent

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
sikor
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 kwie 2009, 12:33

sjp pisze:kontyngent
1. «określona ilość czegoś, przydział»
2. «określona w umowach międzypaństwowych maksymalna norma importu, eksportu lub tranzytu, ustanowiona dla niektórych towarów»
3. «jednostki wojskowe jakiegoś państwa pełniące służbę w międzynarodowych siłach zbrojnych»
4. «obowiązkowe świadczenia w naturze dokonywane przez ludność na rzecz państwa, gminy itp.»
Tworzysz reprezentację.

A co do wymagań danego stopnia na danej funkcji .... bez komentarza.
Już od dawna w ZHP stopień nie równa się stopniowi rozwoju. Poza tym po raz kolejny kłania sie przeznaczenie stopnia zwanego instruktorskim.
hm. Janusz Sikorski HR
Drużynowy 8 Tyskiej Drużyny Harcerzy Leśnych "Birkuty"
III Szczep Harcerski "Leśni"
lesni.pl haer.org
KPW

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 08 kwie 2009, 13:15

sikor pisze:
sjp pisze:kontyngent
1. «określona ilość czegoś, przydział»
2. «określona w umowach międzypaństwowych maksymalna norma importu, eksportu lub tranzytu, ustanowiona dla niektórych towarów»
3. «jednostki wojskowe jakiegoś państwa pełniące służbę w międzynarodowych siłach zbrojnych»
4. «obowiązkowe świadczenia w naturze dokonywane przez ludność na rzecz państwa, gminy itp.»
Tworzysz reprezentację.

A co do wymagań danego stopnia na danej funkcji .... bez komentarza.
Już od dawna w ZHP stopień nie równa się stopniowi rozwoju. Poza tym po raz kolejny kłania sie przeznaczenie stopnia zwanego instruktorskim.
na Jamboree wysyla sie okreslona ilosc przedstawicieli danego kraju. Jest to scisle okreslone % organizacji jaki mozna wyslac i iloscia osob z jednego kraju jaki moze byc na Jamboree.

Czyli tworze kontyngent narodowy.

Mysle tez, ze dyskusja o stopniach instruktorskich powinna byc toczona na innym forum

pozdrawiam
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 08 kwie 2009, 14:00

A czy to takie straszne ważne jak się co nazywa? Nazwijmy to korpusem ekspedycyjnym lub deputacją. Istota pozostanie.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 08 kwie 2009, 14:20

Maciek P pisze:A czy to takie straszne ważne jak się co nazywa? Nazwijmy to korpusem ekspedycyjnym lub deputacją. Istota pozostanie.
popieram Cie Maciek w calej rozciaglosci! Tez bym juz nie chcial rozmawiac o semantyce. Ciekawe czy ktos zwroci uwage na to, jak powinno sie organizowac taki kontyngent, czy tez jak powinno sie prowadzic rekrutacje, czy przygotowania w ogole.

pozdrawiam
Rafal
hm. Rafal Bednarczyk

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 08 kwie 2009, 14:20

mnie jedynie chodzi o to czemu różni się to co robi GK i to co robia chorągwie??
skoro robota ta sama...

a jak pojedynczy hufiec wysyła to co to jest?? podreprezentacja ;>

dla mnie to może być i "drużyna krewnych i znajomych królika" albo "latający Cyrk MontySkauta" - tylko nie różnicujmy tego bo po co

ja niby robię na zlot Navigamus reprezentację (formalnie chorągwianą) - mimo że na 70 ludzi mamy połowę z naszej chorągwi (Śląskiej) i połowę z 5 (chyba głowy nie dam bo ja to bardziej na poszczególne hufce rozkładam) innych chorągwi i stąd moje pytanie

chociaż Maćku Korpus ekspedycyjny nieźle brzmi :) - tylko czesi już raz nasz "korpus ekspedycyjny" na Zaolziu mieli i chyba by im się nazwa źle kojarzyła

ale tak już serio sprawa jest czysto akademicka...choć jest

a co do bardziej merytorycznych kwesti - warto się zastanowić jak uniknąć pułapek w jakie wszedł np. kierujący kontyngent na zlot na islandii - ze po zebraniu kontyngentu musi powiedzieć ludziom że z przyczyn takich a nie innych z 2 koszt rośnie do 4 tysięcy...
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2009, 14:37 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Concordia Ad Victoria

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 08 kwie 2009, 16:49

alek pisze:mnie jedynie chodzi o to czemu różni się to co robi GK i to co robia chorągwie??
skoro robota ta sama...
zapraszam wiec do przystapienia do konkursu na komende kontyngentu na Jamboree to wtedy zrozumiesz ta roznice.
Bo roznica miedzy reprezentacja choragwiana na Jamboree a calym kontyngentem polskim jest mniej wiecej taka jak reprezentacji ekipy skoku w dal miedzy cala ekipa olimpijska Polski na olimpiade. Proponuje abys porozmawial z tymi co byli na Jamboree w reprezentacji choragwianej to wtedy wyda sie to latwiejsze do zrozumienia
alek pisze:a jak pojedynczy hufiec wysyła to co to jest?? podreprezentacja ;>

dla mnie to może być i "drużyna krewnych i znajomych królika" albo "latający Cyrk MontySkauta" - tylko nie różnicujmy tego bo po co
ale gdzie ma ten hufiec wysylac? Hufce rekrutuja na Jamboree swoich reprezentantow w ramach reprezentacji choragwianych. Wynika to z praktyki ktora sprawdzilismy, ze malo
hufcow jest w stanie wystawic wiecej niz jedna druzyne jamborowa czyli 40 osob.
Zazwyczaj wiec to druzyny jamborowe reprezentuja hufce
alek pisze:ja niby robię na zlot Navigamus reprezentację (formalnie chorągwianą) - mimo że na 70 ludzi mamy połowę z naszej chorągwi (Śląskiej) i połowę z 5 (chyba głowy nie dam bo ja to bardziej na poszczególne hufce rozkładam) innych chorągwi i stąd moje pytanie
nie obraz sie, ale Navigamus jest stosunkowo malym zlotem a i te 70 osob to nie pelne dwie druzyny jamborowe. Ciezko tu wiec mowic o kontyngencie
alek pisze:a co do bardziej merytorycznych kwesti - warto się zastanowić jak uniknąć pułapek w jakie wszedł np. kierujący kontyngent na zlot na islandii - ze po zebraniu kontyngentu musi powiedzieć ludziom że z przyczyn takich a nie innych z 2 koszt rośnie do 4 tysięcy...
na szczescie mamy tez dobre wzorce chocby poprzedniego jamboree kiedy pojechalo ponad 800 osob na zasadach finansowych, ktore im obiecalismy 3 lata wczesniej. Jak widac mozna wiec to zrobic choc nie twierdze, ze jest to latwe.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 08 kwie 2009, 18:50

rafal bednarczyk pisze:
alek pisze:a co do bardziej merytorycznych kwesti - warto się zastanowić jak uniknąć pułapek w jakie wszedł np. kierujący kontyngent na zlot na islandii - ze po zebraniu kontyngentu musi powiedzieć ludziom że z przyczyn takich a nie innych z 2 koszt rośnie do 4 tysięcy...
na szczescie mamy tez dobre wzorce chocby poprzedniego jamboree kiedy pojechalo ponad 800 osob na zasadach finansowych, ktore im obiecalismy 3 lata wczesniej. Jak widac mozna wiec to zrobic choc nie twierdze, ze jest to latwe.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
Naprawdę szkoda, że Czoczo nie mógł pożyczyć związkowi swoich pieniędzy. A swoją drogą to fundacja jamborowa nie ma już żadnych zobowiązań wobec swoich wierzycieli?
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 08 kwie 2009, 19:32

ale ja nie pytam jaka jest różnica pomiędzy dowodzeniem kontyngentem, a dowodzeniem reprezentacji chorągwianej w ramach tego kontyngentu

"Bo roznica miedzy reprezentacja choragwiana na Jamboree a calym kontyngentem polskim ..."

a tak ja to odczytuję

o to nie pytam bo to dla mnie oczywiste

chodzi mo o porównanie sytuacji kiedy Ty dowodzisz reprezentacją związkową czyli kontyngentem a sytuacją kiedy na jakiś zlot zagraniczny wysyłana jest tylko jakaś chorągwiana REPREZENTACJA

jeśli tylko to kwestia liczby uczestników to moim zdaniem nie jest to zbytnia różnica

generalnie schemat jest podobny - jedynie kwestia logistyki - ale ta bardziej zależy od miejsca, sposobu dotarcia, wymogów organizatora czy finansów - a nie tego czy robisz to w imieniu GKi czy w imieniu jakiegoś hufca

a jeśli na jakąś imprezę międzynarodową wysyła soich ludzi tylko hufiec to jak to nazwiesz - jeśli nikt inny nie chce jechac to co to jest? reprezentacja ??

ja myślę że nie jest sztuką aby trzy lata na przód powiedziec jakie są koszty.... wystarczy podac większośc kosztów jako koszt uczestnika.... więc to nie jest miarodajne

myślę że bardziej miarodajne by było gdybyśmy porównali jaki procent był udziału uczestników a jaki pozyskanych sponsorów

mnie tam szczgólnie na określaniu KONTYNGENT nie zależy ale dziwi mnie te rozróżnianie

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 08 kwie 2009, 21:16

rafal bednarczyk pisze:na szczescie mamy tez dobre wzorce chocby poprzedniego jamboree kiedy pojechalo ponad 800 osob na zasadach finansowych, ktore im obiecalismy 3 lata wczesniej. Jak widac mozna wiec to zrobic choc nie twierdze, ze jest to latwe.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
O... Rafale, zupełnie bez złośliwości jaką reprezentuje mój przyjaciel Kowlak...

Możesz coś więcej napisać o tych wzorcach? A dokładnie o tych dobrych wzorcach, z poprzedniego jamboree kiedy pojechało 800 na obiecanych wcześniej zasadach finansowych?

Podzielisz się z nami tą wiedzą, jak to zrobić?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 26 paź 2009, 09:39

Rafale odgrzebując nieco wątek J.2011 mam pytanie - czy udało się rozstrzygnąć konkurs na szefa polskiego kontyngentu na Szwecje 2011?

dla mnie jest to o tyle istotne, że przygotowując pewne przedsięwzięcie z tym związane chcielibyśmy wiedzieć z kim można czynić uzgodnienia

jeśli było rozstrzygnięcie w rozkazie Naczelniczki to z góry sorki

sztompel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sztompel » 04 lis 2009, 00:04

Podbijam pytanie. Czy konkurs już rozstrzygnięto?
phm. Michał Sztompke "sztompel"
Hufiec Warszawa Praga Północ

kapone
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kapone » 07 gru 2009, 16:32

Cytat z rozkazu L. 15/2009 z dnia 29.11.2009r.

"3.3.4. Powołuje komendę polskiej reprezentacji na 22 Światowe Jambo 2011 w Szwecji
w składzie:
- hm. Mariusz BEZDZIETNY – komendant – Chorągiew Podkarpacka
- hm. Lucjan BRUDZYńSKI - skarbnik – Chorągiew Gdańska
- phm. Adam RUKAT –– zastępca komendanta ds. organizacyjnych – Chorągiew Kielecka
- hm. Inga RUSIN – zastępca komendanta ds. programowych – Chorągiew Wielkopolska
- phm. Mateusz CEBULA - zastępca komendanta ds. promocji
i informacji– Chorągiew Podkarpacka"

Pozdrawiam,
Kaś

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 14 gru 2009, 11:25

Witam wszystkich,

moze jeszcze ktos nie wie wiec przesylam adres strony polskiego kontyngentu na Jamboree w Szwecji:
www.jamboree2011.zhp.pl

pozdrawiam
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 14 gru 2009, 17:33

Rafał, może choć TY mi powiesz, czemu NADAL bannerek WAGGGS jest okaleczony przez zagubienie części zdania "Girls Worldwide Say (Discover Your Potential !)" Od roku nie mogę się doprosić zmiany, nie licząc paru żenujacych maili od poliglotów z WNT. Teraz ZNOWU ten błąd pojawił się na stronie Jambo, którą powyzej polecasz.

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 14 gru 2009, 20:12

StaryWilk pisze:Rafał, może choć TY mi powiesz, czemu NADAL bannerek WAGGGS jest okaleczony przez zagubienie części zdania "Girls Worldwide Say (Discover Your Potential !)" Od roku nie mogę się doprosić zmiany, nie licząc paru żenujacych maili od poliglotów z WNT. Teraz ZNOWU ten błąd pojawił się na stronie Jambo, którą powyzej polecasz.
Piotrze - dziekuje za ta uwage.
Ale co to ma wspolnego z Jamboree w Szwecji?
Jesli ktos cos chce mi przekazac, albo zglosic uwage to wystarczy przeslac mi maila na powszechnie znane e-mailowe konto imienne.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”