czy to prawda żę znów "nie płacimy"

forum Wydziału Zagranicznego GK ZHP
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 23 kwie 2007, 20:42

Maćku, dzięki za przedstawienie się.
Co do Twojego postu, wymiękam. Skautingu , ani prochu rzeczywiście nie wymyśliłeś.

Ale, że przestrzegasz Prawa, to Ci się chwali.
Acha, "ryra" ciekawe........
PS.
"póki co" , okropny rusycyzm.....
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 20:48 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 23 kwie 2007, 21:12

StaryWilk pisze:Maćku, dzięki za przedstawienie się.
Co do Twojego postu, wymiękam. Skautingu , ani prochu rzeczywiście nie wymyśliłeś.

Ale, że przestrzegasz Prawa, to Ci się chwali.
Acha, "ryra" ciekawe........
PS.
"póki co" , okropny rusycyzm.....
ryra - w slangu młodszych ode mnie oznacza ponoć tyle co - nie przedstawia dla mnie większej wartości, nie interesuję się tym w sposób znaczący, nie obchodzi mnie istota rzeczy

to raz

co do mojego PÓKI to mea culpa - faktycznie PUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUKI

czy ja wiem czy rusycyzm - zwykły byk po mojemu ale może bagatelizuję Stary Wilku

StaryWilk
Dzisiaj 09:36:50 Alek, Ja też odpowiem wyczerpująco, jak uzupełnisz profil.

no to w takim razie czekam - ja swoje karty odkryłem czekam na innych....
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 21:12 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Concordia Ad Victoria

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 23 kwie 2007, 21:16

Maćku, nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, bo poraziłeś mnie swoimi argumentami. Dosłownie i w przenośni. Pozdro.
Ps
Będę na gg, chętnie pogadam :)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 21:17 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 23 kwie 2007, 21:43

Stary Wilku po raz kolejny przekonałeś mnie że nie warto się odzywać albo co najmniej nie warto mówić zbyt wiele - bo inni nie będą chcieli się odezwać

no ale przyznam się szczerze że nie szukam tu odpowiedzi - mam takie nastawienie do wyższych szczebli harcerstwa jakie mam i nikt chyba mnie nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne (nie jest to żaden podtekst do wypowiedzi żadnej osoby w tym kraju - po prostu głupi tekst jaki każdemu wolno napisać)

ale teraz serio bo szkoda prądu na działającego kompa

moim skromnym i wypowiedzianym parokrotnie zdaniem
skautnig powstawał jako kilka zastępów na 30 osobowym obozie na jakieś wysepce w południowej Anglii i żadna większa struktura nie była mu potrzebna do samodzielnej egzystencji więc czy my są gorsi (o "my są gorsi" jaki ładny wilagelanguag:) )- środki materialne każdy musi wypracować dziś sam, metodyka powinna (niestety nie jest) być w książkach - wszytsko ponad to jest w ludzkich rękach

a reszta niech jak mawia poeta będzie m.....
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 21:44 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sikor » 23 kwie 2007, 21:57

Anarchiści górą ;)
Generalnie:
Policja - niepotrzebna przecież nie kradnę a jak mi cos rąbną to sam dogonię i wymierzę sprawiedliwość (więc sądy, prokuratura i więzienia tez mogą nie istnieć)
Wojsko - a po co komu, przeciez nie ma wojny
Urzędy - no nie potrzebne, przecie sie dogadam z każdym nie?
Szkoła - właściwie niepotrzebna, żyje chociaz wiem tyle ile wiem, więc jak nauczę tego moje dziecko to też będzie żyło...
Itd...
Heh... to ci argumenty... Normalnie nie do zbicia ;)
hm. Janusz Sikorski HR
Drużynowy 8 Tyskiej Drużyny Harcerzy Leśnych "Birkuty"
III Szczep Harcerski "Leśni"
lesni.pl haer.org
KPW

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 24 kwie 2007, 05:32

nikt tu nie mówi Druhu Sikorze o anarchii - a już na pewno do niej nie zachęcam

jest różnica między anarchią a poukładaną sprawnie działającą strukturą organiazacji takiej jak wiele innych NGO's

to że nie pałam miłością do "gór i szczytów" organiacji nie oznacza że należy je zlikwidować - lekko przereorganizować to tak - ale nie wnoszę tu o jakąś ogólną defenestrację wszystkiego powyżej drużyny

to trochę jakby ktoś niezadowolony ze swojego Prezydenta chciał likwidacji jego urzędu

swoją drogą mam wrażenie że nie informując nas rzetelenie o niektórych ważnych dla Związku sprawach odgórnie tworzy się anarchię

podejście typu "Wy tam na dole róbcie swoje i się nie martwcie bo my wiemy co należy robić" ma więcej z anarchii niż z demokracji - boto najlepsza droga do pracy w stylu każdy sobie...

a już ad vocem:
co do Policji - to jasne że jest potrzebna i nawet nie wolno Druhowi marudzić że zajmuje się czasem wożeniem jedzenia czy notabli - w końcu niektrzy patrolują ulice i wara od tych co robią prywate
Wojsko - no ba - oczywiście że potrzebne - i nawet niech Druh nie śmie się odezwać że gdzieś jest fala czy że cud-samoloty nie potrafią latać

nie może druh się na tego tyu tematy wypowiadać bobędzie to oznaczało anarchizowanie

czy aby na pewno...

sikor
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sikor » 24 kwie 2007, 09:14

alek pisze:nikt tu nie mówi Druhu Sikorze o anarchii - a już na pewno do niej nie zachęcam
jest różnica między anarchią a poukładaną sprawnie działającą strukturą organiazacji takiej jak wiele innych NGO's
No tak ale na jakiej podstawie twierdzisz że WOSM czy WAGGGS nie sa sprawnymi strukturami ?
alek pisze:to że nie pałam miłością do "gór i szczytów" organiacji nie oznacza że należy je zlikwidować - lekko przereorganizować to tak - ale nie wnoszę tu o jakąś ogólną defenestrację wszystkiego powyżej drużyny
Oooo ja też nie pałam... Uważam że należy je przeorganizować i to nie lekko a całkowicie
alek pisze:swoją drogą mam wrażenie że nie informując nas rzetelenie o niektórych ważnych dla Związku sprawach odgórnie tworzy się anarchię
podejście typu "Wy tam na dole róbcie swoje i się nie martwcie bo my wiemy co należy robić" ma więcej z anarchii niż z demokracji - boto najlepsza droga do pracy w stylu każdy sobie...
No cóż.. ta jest wbrew metodyce która obowiązuje CAŁE NASZE WŁADZE. Do nich dalej nie dociera że w stosunkach pomiędzy instruktorami obowiązuje metodyka wędrownicza. A jak nawet dotarło, że tak jest to nie wiedzą co to oznacza. Nie informują, nie słuchają i nie pytaja o zdanie.

Tyle tylko że to nie zmienia w dalszym ciągu sytuacji w której
Uważam, że to bardzo ważna sprawa. Jesteśmy członkami założycielami WOSM-U i WAGGGS-a. Uważam że jeśli ZOBOWIĄZALIŚMY się do czegoś to należy to WYPEŁNIć bo dla SKAUTA HONOR jest rzeczą bardzo ważną.
Jest tylko jedna możliwość nie spełnienia tych zobowiązań. PLAJTA
Chcę zwrócić uwagę na skalę. Wisimy tak z pół miliona a mamy problem z zapłaceniem tysiąca funtów. DLACZEGO ???????????????????????

Chyba że ZHP jest bankrutem. Co było do sprzedania, sprzedano. Pomysłu na pozyskanie środków brak. System przekazywania składek nie działa i składki członkowskie miast iść na to na co są przeznaczone giną gdzieś w chorągwianych czeluściach...
O CO TUTAJ CHODZI ?

Nie chciałbym sytuacji w której członkowie ZHP nie będą mogli uczestniczyc w Jaambore...
Chociaż problem płynności ZHP (oby tylko chodziło o płynność) wydaje się znacznie poważniejszy niż... się wydaje :/
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl haer.org
KPW

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 24 kwie 2007, 10:49

Jak nie wpuszczą, to wszystkich, obowiązuje wzajemność z WOSM-em.

sikor
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sikor » 24 kwie 2007, 20:02

Jak nie wpuszczą to nie tylko Druhen ale Druhów też. Pomiędzy WOSM-em a WAGGGS-em obowiązuje wzajemność. Już rozumiesz ? ;)
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl haer.org
KPW

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 24 kwie 2007, 21:17

Jedna drużyna ode mnie z hufca jedzie na Jambo. Działali cały rok, aby pozyskac środki na ten wyjazd. Drużynowy obiecał, że koszt, który będą musieli dac rodzice, będzie o połowe mniejszy od całościowej kwoty. Udało mu się to. Naprawdę się namęczył.
Teraz moje pytanie, na ile jest prawdopodobny ten czarny scenariusz?
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

martyna28
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: martyna28 » 24 kwie 2007, 21:38

słonko pisze:JTeraz moje pytanie, na ile jest prawdopodobny ten czarny scenariusz?
Jestem opiekunem grupy z Hufca Toruń, która jedzie na Jamboree. Nikt nie umie odpowiedzieć mi na pytanie postawione przez Słonko, a naprawdę problem mnie przeraża. Od dłuższego czasu staraliśmy się zdobyć dofinansowanie na wyjazd od Rady Miasta. Kiedy w końcu się udało nasze uczestnictwo w zlocie stoi pod znakiem zapytania.

Rozumiem że udział w tego typu imprezach skautowych zależy od naszego członkostwa w WAGGGS i WOSM. Jednak kiedy zaczynam sobie wyobrażać, że jednak nie pojedziemy jako ZHP na zlot najbardziej żal mi harcerzy(14-18 lat), którzy zamierzali przeżyć wspaniałą przygodę, zwiedzić trochę świata i spędzić miło wakacje. Gdzie dla nich jest sprawiedliwość? Czy "ludzie z góry", posiadający większą lub mniejszą władzę, za błędy dorosłych muszą karać głównie dzieci?

To tyle, pozdrawiam i jeżeli ktokolwiek ma jakieś ważne informacje dotyczące zawieszenia i Jamboree proszę pisać

Martyna
pwd. Martyna Mądzielewska HO
Członek Komendy Hufca Toruń
Członek ZKK Hufca Toruń
drużynowa Niebieskiej 28 Toruńskiej Drużyny Harcerek WATRA

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 25 kwie 2007, 07:42

alek pisze:co do WOSMu jako wspaniałej bazy kontaktów to nie potrzebny mi do tego WOSM czy WAGGGS za dwa pięćdziesiąt rocznie - stałe kontakty z skautami z np. czechów i internet mi starczy. Jeśli napiszę do skauta z (tu wstawcie dowolny kraj posiadający struktury skautowe) i poproszę go o informacje czy zaproponuje współpracę - czy On zapyta mnie najpierw o przynależność do WOSMu i czy mam składki opłacone czy odpisze "BE PREPARED..." - wiem jak wyglądają inne organizacje skautwe (kilka widziałem - może nie dużo i nie jest to miarodajne) i byłe na conajmniej dwóch oficjalnych wyjazdach zagranicznych z której to liczby większość z Was będzie się śmiać (zlot i bardziej kameralna impreza - obie w czechach) oraz przyjmowałem skautów w kraju - i powiem że nikt z nas nawet słowem nie wspomniał o WOSMie
Bo wiedzą, że jestes w ZHP. I wiedzą, że ZHP jest w WOSM. ZHP przestanie być w WOSM i nie pojedziemy ani na jambo ani na moot, ani na inne imprezy. Nawet zaproszenia nie przyślą.

Może jeszcze kikla drużyn z Czech, do których nie dotrze informacja, że ZHP jest już out, będą z Tobą współpracowały, bo Cię znają... Ale dla Twoich następców już miejsca nie będzie. Bo wspólnota jest wtedy, gdy WSZYSCY członkowie wspólnoty wywiązują się z dobrowolnie przyjętych obowiżków. Jednym (nie jedynym) z tych obowiązków jest składka. 2,5 zł rocznie :)

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skauting”