Nabory do waszych [ratowniczych] jednostek;)

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
ODPOWIEDZ
loczek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: loczek » 14 wrz 2010, 18:03

Witam po raz kolejny. Tym razem chciałem spytać jak wyglądają nabory do waszych jednostek? Czy w ogóle takie przeprowadzacie?
My w tym roku postanowiliśmy zrobić po raz pierwszy akcję nieharcerską. Chcemy przyciągnąć ludzi zainteresowanych ratownictwem i w ten sposób powoli wdrażać ich w harcerski system:) Dla przykładu takich plakatów mamy zamiar użyć w tym roku:
http://img828.imageshack.us/img828/3759/plakatmaly.gif
Mamy też ulotki - prawie identyczne jak plakaty. Cała akcja ma zaś polegać na rozdawaniu wyżej wymienionych ulotek na korytarzach (oczywiście nie w mundurach tylko w ratowniczych koszulkach). Rozstawimy również stanowisko na szkolnym korytarzu, gdzie będzie można obejrzeć używany przez nas sprzęt oraz "zmierzyć się" oko w oko z małą Anią;)

A jak to wygląda u Was?
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2010, 18:06 przez loczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał Zalewski
Harcerski Klub Ratowniczy "R1"
4 Szczep Harcerski "Sapere Aude"
ZHP Hufiec Chrzanów

www.HKR-R1.pl

H@rry
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: H@rry » 14 wrz 2010, 19:48

loczek pisze:My w tym roku postanowiliśmy zrobić po raz pierwszy akcję nieharcerską. Chcemy przyciągnąć ludzi zainteresowanych ratownictwem i w ten sposób powoli wdrażać ich w harcerski system:) Dla przykładu takich plakatów mamy zamiar użyć w tym roku:
http://img828.imageshack.us/img828/3759/plakatmaly.gif
Myślę że to bardzo dobry pomysł po przez klub ściągniesz parę osób do drużyny, ale wydaję mi się ze na pierwszym miejscu powinno być harcerstwo:) plakat bombowy, powstało dużo gifów na stronie demotywatorów itp o tematyce pierwszej pomocy myślę że to tez dobry chwyt propagujący, można i coś z tym pomyśleć:) coś tam mogę ci wysłać bo zbieram na twardym dysku :)
phm. Mateusz Grodzicki HR
Szef Harcerskiego Klubu Ratownictwa „OPOCZNO”

www.opoczno.zhp.pl

loczek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: loczek » 14 wrz 2010, 19:58

Oczywiście, nie mówię że harcerstwo ma ustępować. Jednak w dzisiejszych czasach młodzież widząca harcerzy często od razu przekreśla to co chcą oni zaoferować. Myślę więc, że takie "podchodzenie" ich od drugiej strony może byś skuteczniejsze;) A co do materiałów to bardzo proszę na mz1991@tlen.pl :)
Michał Zalewski
Harcerski Klub Ratowniczy "R1"
4 Szczep Harcerski "Sapere Aude"
ZHP Hufiec Chrzanów

www.HKR-R1.pl

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 15 wrz 2010, 10:41

H@rry pisze:powstało dużo gifów na stronie demotywatorów itp o tematyce pierwszej pomocy myślę że to tez dobry chwyt propagujący, można i coś z tym pomyśleć:) coś tam mogę ci wysłać bo zbieram na twardym dysku :)
OT: A możesz mi je wszystkie wysłać na jakub.sieczko@zhp.net.pl? Dzięki z góry:)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2010, 10:41 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”