Co z Eskulapem??

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Bruno
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bruno » 22 lis 2010, 12:05

Kolejny numer Harcerskiego Eskulapa pod adresem: http://redakcja.mam.media.pl/paper/prev ... p/10/11/3/
phm.Tomasz Barlak
48 Warszawska Drużyna Wędrownicza "Szaniec
www.hsr.zhp.pl
http://www.inspektorat.zhp.info/

doktor85
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: doktor85 » 22 lis 2010, 12:16

Gratuluje;) No i sie udalo;) I po co te nerwy Adamie?;)
phm. Tomasz Sikora
szef Dolnośląskiego Inspektoratu Ratowniczego
Instruktor HSR
szef KSW Hufca Wrocław
------------------------------------------------------
tomasz.sikora@zhp.net.pl

adam240386
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adam240386 » 22 lis 2010, 22:48

Nerwy ?? Uwierz, że jestem człowiekiem, którego takie błahostki nie wyprowadzają z równowagi... Chcę przez swoje posty jedynie wykazać brak szacunku dla terminów, który w HSR jest chyba tradycją już...
Obrazek

doktor85
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: doktor85 » 23 lis 2010, 07:08

A jakie inne przykłady nieterminowości może Druh podać? Oprócz terminów Eskulapa oraz poradnika, bo oba takowe chyba wyjaśniliśmy;)

Jako instruktor, szef szkolenia i szef inspektoratu jestem żywo zainteresowany, gdzie jeszcze HSR, który przecież też tworze jest tak nieterminowy?
phm. Tomasz Sikora
Instruktor HSR
szef KSW Hufca Wrocław
tomasz.sikora@zhp.net.pl

adam240386
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adam240386 » 23 lis 2010, 21:35

Chociażby w odpisywaniu na formalne pisma (na niektóre do dziś nie otrzymałem odpowiedzi) ale mniejsza o to... Sądzę, że poradnik jak i Eskulap są dostatecznym dowodem nieterminowości HSR...
Obrazek

doktor85
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: doktor85 » 23 lis 2010, 23:11

jak dla mnie nie są, bo z uporem maniaka podajesz 2 przykłady. A zapominasz o kilkudziesięciu kursach (o ile nie więcej) podstaw i pierwszej pomocy w całej Polsce od Szczecina po Bieszczady...
O corocznych zawodach ogólnopolskich, kursach instruktorskich (zimowych i letnich), warsztatach dla instruktorów, warsztatach szefów inspektoratów i innych przedsięwzięciach HSR. One sa planowane i terminowo przeprowadzane.

czepiasz się 2 mniej znaczących przedsięwzięć i oceniasz całą szkołę w tym mnie, jako jej instruktora i członka, który przez 2 lata działania dla przykładu zrobił 14terminowych kursów pierwszej pomocy HSR. Popatrz na HSR jak na część ZHP, która pomimo całej degrengolady naszego Związku robi dużo dobrego, szkoli setki osób, które zadowolone mogą komuś (może i Tobie, czego nie życzę, pomóc).

widzę, że masz jakiś uraz do HSR. Co Ci Szkoła zrobiła?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 23:13 przez doktor85, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Sikora
Instruktor HSR
szef KSW Hufca Wrocław
tomasz.sikora@zhp.net.pl

adam240386
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adam240386 » 24 lis 2010, 09:13

Hahahaha... Fajnie... Gratuluję tak dużego zaangażowania... Pozwolisz, że nie będę targował się na ilości przeprowadzonych kursów :)
HSR nic mi nie zrobił... Nie mam żadnego zalegania afektów wobec tejże struktury. Z racji wojskowego wychowania niestety jestem pedantyczny (czasami może i do przesady) dlatego drażnią mnie zachowania typu: "tak niema, ale będzie jutro"... "Dziś tez niema, ale będzie w tym tygodniu"... "W tym tygodniu nie udało się ale w przyszłym to na 100%"
Obrazek

doktor85
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: doktor85 » 24 lis 2010, 10:19

No to skoro jest Druh "wojskowo" wychowany to niech Druh nie zapomina także o "harcerskości", może powinieneś mieć podejście "czy mogę pomóc skoro teraz Wam nie wyszło" a nie "zjadę jak jak szef kompanię"?

Nadal proszę o konkrety nieterminowości HSR, poza Eskulapem i Poradnikiem;) Bo mam wrażenie, że Druh cały czas jakoś nie podaje innych faktów i generalizuje;)

A za uznanie zaangażowania, dziękuję, jest mi bardzo miło:D
Ktoś się musi angażować w działania HSR, żeby potem osoby takie jak Druh mogły się "angażować" w rozwojowe dyskusje o nieterminowości naszych działań;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 10:21 przez doktor85, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Sikora
Instruktor HSR
szef KSW Hufca Wrocław
tomasz.sikora@zhp.net.pl

adam240386
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adam240386 » 24 lis 2010, 13:59

doktor85 pisze:Nadal proszę o konkrety nieterminowości HSR, poza Eskulapem i Poradnikiem;) Bo mam wrażenie, że Druh cały czas jakoś nie podaje innych faktów i generalizuje;)
Inny przykład... Na Zlocie w Krakowie miałem poprowadzić zajęcia... Przesłałem konspekt i tym podobne rzeczy... Przez 2,5 miesiąca nikt nie odpisywał na moje 3 maile odnośnie pytań związanych z ów zajęciami... Nagle w 5 dni przez zlotem odezwała się osoba odpowiedzialna za program z pytaniem "co z zajęciami"... Zatem drogi Druhu jak Druh widzi nie chodzi tylko i wyłącznie o eskulapa i poradnik...
doktor85 pisze:Ktoś się musi angażować w działania HSR, żeby potem osoby takie jak Druh mogły się "angażować" w rozwojowe dyskusje o nieterminowości naszych działań;)
Cóż widzę, że w dyskusję zaczynają się wkradać subtelne impertynencje... Pozwoli Druh zatem, że wobec wplatania tego rodzaju zachowań zakończę z Druhem dyskusję...
Obrazek

doktor85
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: doktor85 » 24 lis 2010, 17:47

Jak Druh chce;) Co do prowadzenia zajęć na zlocie to raczej sprawa między Druhem a Anią Mazurczak (a nie całym HSR), która była odpowiedzialna za program "Razem po zdrowie".
Ja nie miałem z tym np. żadnego kłopotu. Anna odpisywała regularnie na każde zadanie przeze mnie pytanie, pomimo że zapewne patrząc na jakość organizacji całego zlotu nie było to łatwe przedsięwzięcie;)

A skoro Druh nie chce dyskutować to nie;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 17:51 przez doktor85, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Sikora
Instruktor HSR
szef KSW Hufca Wrocław
tomasz.sikora@zhp.net.pl

Bruno
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bruno » 24 lis 2010, 20:48

Żale o HSR na inny temat. tutaj piszemy o Eskulapie.
phm.Tomasz Barlak
48 Warszawska Drużyna Wędrownicza "Szaniec
www.hsr.zhp.pl
http://www.inspektorat.zhp.info/

adam240386
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adam240386 » 25 lis 2010, 13:58

Próbowałem pisać na temat Eskulapa, to niestety inni domagają się ekstrapolowania dyskusji na całość HSR...
Obrazek

Ivan
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Ivan » 25 lis 2010, 14:44

Druhu , druh się po prostu czepia.
Wszystko źle, wszyscy źli. Najłatwiej jest siedzieć i krytykować. A może lepiej zamiast pisać i krytykować to druh pomógł by ?
44 DHyS "Kolumbowie" w 44 SH "Krzemień" im. Floriana Marciniaka w Gnieźnie.
Szczepowa Sekcja Ratownicza "Krzemień"

merlin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: merlin » 25 lis 2010, 19:55

adam240386 pisze:Wspomnę jedynie projekt poradnik, który rodzony w bólu doczekał się po kilku latach bodajże jednego czy dwóch zeszytów.
Śmieszne, że powołujemy się na jakiś "projekt poradnik", nie wiedząc jak tenże projekt wyglądał i ile tak naprawdę było tych zeszytów...

Wystarczy chyba podkreślić, że kontynuowanie wydawania wspomnianego poradnika nigdy nie było zadaniem obecnie ustępującego szefostwa. Pozbawione najmniejszego sensu zdaje się więc obwinianie szefostwa kierującego Szkołą od 3 lat za brak realizacji zadania sprzed lat pięciu.
phm. Piotr Skowroński
zastępca szefa HSR
http://www.hsr.zhp.pl

adam240386
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adam240386 » 26 lis 2010, 08:37

merlin pisze:Śmieszne, że powołujemy się na jakiś "projekt poradnik", nie wiedząc jak tenże projekt wyglądał i ile tak naprawdę było tych zeszytów...
Osobiście widziałem tylko i wyłącznie jeden zeszyt poradnika... Pytałem znajomych instruktorów HSR (dokładnie 5 instruktorów), którzy twierdzili, że są dwa zeszyty. Więcej... Nikt z nich nie potrafił dotrzeć do drugiego zeszytu :) Zatem albo są maksymalnie nieporadni i należało by im przyznać pewne świadczenia (osobiście w to wątpię albowiem znam ich i są naprawdę bardzo inteligentni), albo faktycznie jest kłopot z poradnikiem. O publikację tą pytałem także jednostki harcerskie w tym kluby ratownicze i znajome HGR-y, niestety nikt nie potrafił mi przedstawić więcej niż 2 zeszytów...
merlin pisze:Wystarczy chyba podkreślić, że kontynuowanie wydawania wspomnianego poradnika nigdy nie było zadaniem obecnie ustępującego szefostwa. Pozbawione najmniejszego sensu zdaje się więc obwinianie szefostwa kierującego Szkołą od 3 lat za brak realizacji zadania sprzed lat pięciu.
Wydawało mi się, że Szefostwo HSR odpowiada za cała szkołę... A tym samym kontynuuje projekty poprzedników. Tym czasem okazuje się, że jest jak w sejmie - nowa kadencja = nowe podejście i brak kontynuacji poprzednich pomysłów...
Obrazek

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”