Zmiany w warunkach przyjęcia na kurs PP HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Zablokowany
SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 18 kwie 2008, 01:34

Moja droga- moja koleżanka z koła przewodnickiego jakieś 2 lata temu(2006 rok) pokazała mi zaświadczenie z kursu z logiem HSR, wydane imiennie dla niej, w ramach szkolenia dla Koła. Podkreślam, że nie jest ani nigdy nie była harcerką...(jak 90% przewodników)
Pozdrowienia
Jacek
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 18 kwie 2008, 19:58

Dokładnie Olu, taki jak na stronie hsr.pl,kartka A5, cięta z A4, prawdopodobnie drukowana na drukarce atramentowej, niestety podpisu nie pamiętam i chyba nie chce. I to mi się nie podoba, może jestem kontrowersyjny i zawsze taki byłem, ale gram w otwarte karty- jeśli się mówi kurs dla harcerzy , to taki niech będzie. Co do hufca nie wiem, szczerze mnie to in ziębi ni grzeje, nie zwracam uwagi na formularze rejestracyjne- zaznaczam na chybił trafił. Zająłem się dawno już swoim własnym życiem. W sumie żałuje bardzo , że złączyłem przez pewien czas swoją drogę życiową z ZHP/w mniejszym stopniu z ZHR. Bardzo się na Was zawiodłem.Pod płaszczykiem "idei" kryjecie zwykłe partykularne interesy, ot takie kreowanie przeciętności na działania wysokich lotów. Im bardziej poznawałem struktury tej organizacji, konfrontując to z innymi tym bardziej się o tym przekonałem. Na szczęście są inne , które działają o niebo lepiej robiąc dużo, więcej dobrego. Krew mnie tylko zalewa jak się niektórzy stroszą w nie swoje piórka stąd poświęciłem trochę czasu na Wasze forum.
Pzdr.
Jacek
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 19:59 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 19 kwie 2008, 09:15

Jest jeszcze szansa - o czym wspomniał ktoś wyżej - że był to kurs podstaw pierwszej pomocy HSR organizowany dla osób niezrzeszonych.
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

Kasia_Krawczyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kasia_Krawczyk » 20 kwie 2008, 17:21

SeFer pisze:W sumie żałuje bardzo , że złączyłem przez pewien czas swoją drogę życiową z ZHP/w mniejszym stopniu z ZHR. Bardzo się na Was zawiodłem.Pod płaszczykiem "idei" kryjecie zwykłe partykularne interesy, ot takie kreowanie przeciętności na działania wysokich lotów. Im bardziej poznawałem struktury tej organizacji, konfrontując to z innymi tym bardziej się o tym przekonałem. Na szczęście są inne , które działają o niebo lepiej robiąc dużo, więcej dobrego. Krew mnie tylko zalewa jak się niektórzy stroszą w nie swoje piórka stąd poświęciłem trochę czasu na Wasze forum.
Jacku,
strasznie mi smutno, gdy czytam, że tak się męczysz. Ale jesli to nie dotarło do Ciebie jeszcze, to informuję uprzejmie, że jako wolny człowiek zupełnie nie musisz męczyć się w towarzystwie uczestników forum. Pójdż na spacer, realizuj jakieś swoje hobby, spędzaj czas z ludźmi, których lubisz i którzy lubią Ciebie. Nie marnuj czasu na forum organizacji, której nie lubisz i która nie odpowiada Twoim oczekiwaniom. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie wszyscy muszą należeć do ZHP.

pozdrowienia
Kasia Krawczyk
pozdrawiam
Katarzyna Krawczyk

kasiupeja
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kasiupeja » 22 kwie 2008, 00:41

A czy możemy wrócić do tematu wątku? Bo takie dyskusje nic nie wnoszą, a harcerze, organizatorzy kursów i szefowie szkoleń nadal czekają na decyzję.
Jeśli chodzi o wiek - uważam, że powinno być, że w kursie może uczestniczyć osoba, która ukończyła 16 lat lub ukończyła gimnazjum. To nie jest w porządku, że cofamy możliwość osobom, które są z początku roku. Dyskusja powstała, bo ci z końca roku czuli się pokrzywdzeni, a teraz ci z początku będą pokrzywdzeni...
Jeśli chodzi o przyrzeczenie - ten kurs jest dla harcerzy i taki powinien być. Przyrzeczenie jest (a raczej powinno być) świadectwem osiągnięcia pewnego poziomu, chyba emocjonalnego... Harcerz to taki specyficzny gatunek człowieka...
ale... żeby uczestniczyć w kursie instruktorskim HSR trzeba mieć ukończony kurs pierwszej pomocy HSR, żeby uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy trzeba mieć przyrzeczenie, ale żeby być instruktorem HSR nie trzeba być harcerzem, to trochę sami sobie zaprzeczamy... Chyba, że regulamin instruktorski się zmienił a nie został jeszcze opublikowany.
Zespół Specjalności Choragwi Dolnośląskiej
108 WDS "Czerwonych Beretów"

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 22 kwie 2008, 08:29

To nie jest tak, że żeby być instruktorem HSR nie trzeba być harcerzem. Można nim nie być - to różnica. Takich sytuacji jest niewiele.
Dodatkowo - program kursu pierwszej pomocy HSR przewiduje opcję uczestnictwa członka wspierającego w kursie, zatem można by powiedzieć, że też nie trzeba być harcerzem. Takich sytuacji jest niewiele.
Biorąc powyższe pod uwagę nie uważam, że sami sobie zaprzeczamy.

Ponadto, niebawem opublikujemy ostateczne brzmienie warunków przyjęcia na kurs PP HSR.

Pozdrowienia!
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

Kasia_26
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kasia_26 » 02 maja 2008, 17:20

Czytam i czytam, aż sama nie mogę uwierzyć. Nasuwa mi się na myśl klasyczne pytanie: "co autor chciał powiedzieć?",( wszakże pojawia się ono wtedy, gdy pisany przez niego tekst jest niezrozumiały i trzeba go wielokrotnie wyjaśniać)...
W żadnym stopniu instruktorem HSR nie jestem, ale ciężko być obiektywną po przeczytaniu wypocin niektórych INSTRUKTORÓW (jak śmiem wątpić) ZHP.

Wypisywane są tu niezwykłe mądrości, wspaniałe felietony potwierdzające fakt, iż w długich postach tkwi siła;)

Wg mnie cały problem nie polega na temacie tego forum, ale na pewnych uprzedzeniach instruktorów sie w nim wypowiadających do wszystkiego co jest związane z HSR.

Zamiast ulepszać czyjeś działki zajmijmy sie swoimi podwórkami i sprzątaniem własnych trawnikow ze śmieci. Najłatwiej siedzieć i krytykować po przeczytaniu 3 informacji w internecie- wtedy przecież wie się najwięcej.

Sprawa jest prosta. HSR szkoli głównie w zakresie kursow Pierwszej Pomocy osoby, które złożyły PH i koniec kropka nie ma nad czym dyskutować.
Dla mnie jest to uzasadnione chociażby przez pryzmat wymagań na stopnie i sprawności. Wszystko po kolei. Nie można od razu byc hm. Jeżeli ktoś chce pójść na kurs pierwszej pomocy, a nie jest harcerzem to po co mu nasza organizacja? To jest taka transakcja wiązana, która działa w obrębie SPECJALNOSCI HARCERSKIEJ, a z tego co mi wiadomo takowe zdobywają wyłącznie harcerze.

Może nawet jest to pseudo przywilej, taki sam jak wyjazd na oboz harcerski, uczestniczenie w zbiórkach, wypadach, zlazach. Wkońcu coś nas od nieharcerzy różnić musi. Kiedy otworzymy drzwi wszystkim cywilom do udziału w kursach, rajdach, biwakach, ba nawet ZLOTACH hufców to ta organizacja nikomu potrzebna nie będzie!

Ktoś, kto chce się uczyć pierwszej pomocy, a nie jest harcerzem niech idzie do PCK, poszuka info na ngo, trochę kreatywności. Wydaje mi się rownież, ze jak znajdzie się jakaś osoba, ktora bardzo będzie chciala brac udzial w kursie organizowanym przez HSR na pewno z odpowiednimi ludżmi się skontaktuje i dogada. Nie potrzebne jest w tym wszstkim tyle filozofowania i zbednego gadania, oszczędzajmy swe klawiatury.

A dh, Mariusz zapewne dlatego szkoli osoby nie zrzeszone w harcerstwie bo dużo mniej jest osob zainteresowanych jego specjalnością. Dla każdego coś innego.

Nie można narzucac innym robienia tego co nam osobiście wydaje sie potrzebne.
A co do uginania regulaminów nie szarżowałabym tak bardzo, niedługo będziemy na kursy druzynowych harcerskich wpuszczać wszystkich tych, ktorzy chcą wychowywać i wiedzą czym jest rogatywka...

Jeżeli niektorzy nadal mają jakieś problemy i zapytania calkowicie nie związane z tematem i dręczy ich jakaś uporczywa myśl, jakies swoiste "swędzenie mózgu" niech zastanowią sie 5 razy zanim cos napiszą, albo niech wpierw zaczerpną informacji na stronie www.hsr.pl (tam rownież w zakładce KONTAKT, znaleźć można konkretne adresy mailowe, na ktore swe żale i eseje wysłać mozna).

Na samym końcu pozwolę sobie swoją wypowiedź skierować do tych najbardziej aktywnych postowiczów...

Drodzy instruktorzy czasem spójrzcie na siebie troche z wysoka, trochę z boku, troche autoironicznie. To bardzo się przydaje...

pozdrawiam i przepraszam za syndrom dlugiego posta.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2008, 19:20 przez Kasia_26, łącznie zmieniany 1 raz.

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 07 maja 2008, 09:33

Z przyjemnością informuję, że szefostwo podjęło uchwałę dotyczącą warunków przyjęcia na kurs pierwszej pomocy HSR.

Można zapoznać się z jej treścią tutaj: http://hsr.pl/www/index.php?option=com_ ... cdesc=DESC

Wszystkim zaangażowanym w dyskusję bardzo dziękujemy!

W imieniu szefostwa HSR,
Ewa Sętowska
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”