Defiblyratory w stołecznym metrze i zasady ich używania

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 gru 2007, 12:44

Mikołaju. Ja za dobrze znam sędziów, żeby im ufać. :/ Za dużo znam spraw, w których sędziowska nieodpowiedzialność i arogancja prokuratorów złamały ludziom życie.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2007, 12:45 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Mikołaj328
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mikołaj328 » 11 gru 2007, 13:00

To czas zacząć samemu wymierzać sprawiedliwość! Trzymam kciuki. Ale nie mów tego harcerzom ok, bo to chyba mało wychowawcze:)
Szefostwo Harcerskiej Szkoły Ratownictwa

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 gru 2007, 13:03

Mikołaju, ćwicz czytanie ze zrozumieniem.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 gru 2007, 13:10

Mikołaj328 pisze:To czas zacząć samemu wymierzać sprawiedliwość! Trzymam kciuki. Ale nie mów tego harcerzom ok, bo to chyba mało wychowawcze:)
Widzisz. Fundamentem społeczeństwa demokratycznego, w przeciwieństwie do społeczeństw autokratycznych i totalitarnych jest wolność słowa i możliwość publicznej krytyki władz. Wszystkich trzech władz.
Sędzia nie jest świętą krową poza oceną. Niepodważalność prawomocnego wyroku oznacza, że nie można go legalną drogą zmienić. Nie oznacza jednak, że pozostaje on poza krytyką.
To samo dotyczy działalności wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania.
W państwie obywateli wszystko podlega publicznej analizie i ocenie. W państwie panów i poddanych są tacy, którzy stoją poza zasięgiem krytyki.

Zdecyduj sam, a jakim państwie chcesz żyć.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Mikołaj328
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mikołaj328 » 11 gru 2007, 13:11

aaaaa to przepraszam Czesławie,

niestety na to nie mam czasu, natomiast z przyjemnością skupię się na organizacji kolejnych kursów BLS/AED, zgoda? a wy tu sobie możecie po mnie jeździć jak z psem na wakacje. Widać smrodek jestem w zestawieniu z Królami Forum ZHP:)

miłych i owocnych dyskusji życzę:P
Szefostwo Harcerskiej Szkoły Ratownictwa

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 gru 2007, 13:35

Mikołaj328 pisze:niestety na to nie mam czasu, natomiast z przyjemnością skupię się na organizacji kolejnych kursów BLS/AED, zgoda?
Zgoda, byle byś wtedy też starał się czytać ze zrozumieniem. Choćby w interesie uczestników tych kursów. Zgoda ? ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

zyrafa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zyrafa » 11 gru 2007, 19:55

Mikołaj328 pisze:Maćku, bo ja nie rozumiem... w pierwszym poście zarzuciłeś mi wprowadzanie ludzi w błąd, po czym wytłumaczyłem Ci jaki napis znajduje sie na AED w metrze i ktoś potwierdził, że jednak słusznie się on tam znajduje (bo dobrze jest być przeszkolonym w zakresie bezpieczeństwa użycia AED). Dlaczego nie powiesz wszystkim - "sorry za zamieszanie, jest w tym racja- kończymy wątek". Czuję sie tym dość mocno urażony.
Dlaczego mam mówić sorry? Nie ma uprawnień na AED, uprawnienie a przeszkolenie to niebo a ziemia !

W przypadku AED nie ma uprawnienia bo niby jakie? Jak nazywa się dokument?
Kurs AED działa na identycznej zasadzie jak kurs HSR - uczy ale do niczego nie uprawnia. Więc nie możesz napisać że ten kurs upoważnia do użycia AED bo wcale tak nie jest. Użyć może każdy jak leci. Nie ma ograniczeń i wymagań itd itp. Pokarz mi taki przepis albo wytyczne - być może żyje w błędnym przekonaniu
Ostatnio zmieniony 11 gru 2007, 19:55 przez zyrafa, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Filipecki HO

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 12 gru 2007, 02:01

Eh.... jakże ciekawa dyskusja... poczytałem sobie, ze zrozumieniem, a jakże, choć też jak mój przyjaciel Ryszard skończyłem Uniwersytet Szczeciński .
Jak dość często się dzieje na forum ZHP z igły zrobiły się widły, słuszna intencja Mikołaja została w jakiś dziwny sposób zinterpretowana, jeśli nawet, przez być może niefortunne użycie jakiegoś słowa w ogłoszeniu, doprowadziła do dyskusji, którego poziomu lepiej nie komentować.
Według mnie liczą się intencje, tak w życiu, kiedy będziemy ratować poszkodowanego używając AED z metra nie będąc lub będąc wyszkolonym, tak też w sądzie, kiedy sędziemu wytłumaczymy, że po prostu chcieliśmy pomóc.
Zachęcam do udziału w kursie, zarówno tych wyszkolonych jak i niewyszkolonych, zapewniam, że każdy będzie mógł się czegoś nauczyć - mimo, że to kurs pierwszej pomocy, to na pewno POKORY.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

Karolina725
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Karolina725 » 12 gru 2007, 10:35

Ciekawa dyskusja, nie powiem...
Najzabawniejsze jest to, że z tego co wnioskuję w większości jesteście instruktorami, a tu sprawiacie wrażenie jakbyście o niczym innym nie marzyli tylko o tym, żeby sobie przygadać. Bo o ile niektóre posty mają jakiś głębszy sens to większość- sprawia wrażenie przynajmniej nie przemyślanych. Zgadzam się z którymś z kolei przedmówcą, że użycie sformułowania na stronie SARSu odnośnie uprawnień używania AED było niefartowne, ale w moim odczuciu nie jest to powód żeby sprowadzać meritum do stwierdzeń kto czyta ze zrozumieniem, a kto nie. I jeszcze jedna sprawa- POKORA. Zauważyłam, że to dośc ważne dla Was słowo... Hmmm może dla mnie też będzie. Ale moim zdaniem tu też używacie go nazbyt często, przez co traci na wartości.

W związku z tym coś specjalnie dla Was:

"Pokora to wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, za to jak ono wygląda. To wzięcie odpowiedzialności za wszystko co się nam zdarza.
To głębokie postanowienie, że zrobi się wszystko, aby wyglądało pięknie, aby gościły w nim szczęście i miłość, poczucie spełnienia.
Pokora to słuchanie wewnętrznego głosu, to poddanie się kierownictwu swego Wyższego Ja, to rezygnacja z ego.
Pokora to przyjęcie życia takim jakie ono jest naprawdę. To uwolnienie żalów do życia i do Boga.
Pokora jest wtedy gdy nie mamy już śmiałości wygadywać bzdur, o tym, że nie ma w życiu sprawiedliwości i że jest ono okropne.
Pokora nie jest bezdradnym przyjmowaniem ciosów, ale stawieniem im czoła - rozprawieniem się z nimi, bo te ciosy to nic innego jak tylko nasza własna kreacja.
Pokora to odnalezienie siły w sobie, nawet jeśli wydaje się, że nie możemy już zrobić nawet jednego kroku dalej.
Pokora to uchwycenie się tej siły w sobie i wprowadzenie jej do każdej dziedziny naszego życia.
Pokora to głęboka wiara w to, że ta siła może wszystko.
Pokora to zaakceptowanie w sobie czystości i niewinności, nawet jeśli zawsze mówiono ci inaczej.
Pokora to głębokie zaufanie do procesu życia i wiara w nasze całkowite ocalenie.
Pokora to akceptacja własnej mocy i zdolności tworzenia szczęścia.
Pokora to świadomość obfitości życia, nawet wtedy gdy mamy w ustach jedyny i ostatni kęs.
Pokora to wiara w nasze piękno, nawet jeśli obraz w lustrze nie w pełni nam się podoba.
Pokora to łagodność w stosunku do siebie i swoich bliźnich.
Pokora to wiara w naszą wewnętrzną mądrość, nawet jeśli zawsze myśleliśmy, że my nic nie wiemy i nie umiemy.
Pokora to głębokie umiłowanie życia i jego mądrości.
Pokora to szacunek do każdej formy stworzenia. Pokora to działanie, a nie bierne oczekiwanie aż "zrobi się samo"."

I po przeczytaniu zastanówcie się czy po spojrzeniu na ten wątek przez pryzmat pokory, nie należy go już zakończyć.
Life is bigger, it's bigger than you...

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 12 gru 2007, 10:54

należy
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

ledoj
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ledoj » 13 gru 2007, 21:46

Cyrek, nie umiesz się bawić:( nie kończmy tego wątku, fajnie jest poczytać co ludzie mają do powiedzenia, co myślą, zapoznać się z obowiązującymi przepisami lub ich brakiem, o tym jak działają sądy, takie wiesz tematy "Co z tą Polską"

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 13 gru 2007, 23:16

nalezy to isc na kurs i nie dyskutowac o tym, czy aed mozna uzywac czy nie-(sarkazm)
Braci się nie traci

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”