Kursowe wieści ...

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 01 wrz 2003, 22:57

A: Facet dostał pięcioma strzałami z łuku co robisz?
B: no... wyjmuję je
A: Kurna - i spowodowałeś krwotok!
B: A to wbijam je spowrotem...
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 01 lis 2003, 11:30

Sytuacja z pewnego kursu w Koszalinie:

Instruktor pokazuje jak się robi pozycję czterokończynową, a jeden z kursantów się pyta: a co zrobić gdy nie ma rąk i nóg?
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR
http://konieckropka.art.pl

Siara
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siara » 17 lis 2003, 20:49

SŁOńCE :-) Powiedz mi tylko kiedy był kurs na górnej? Bo moja "kochana" koleżanka obiecała, że mnie o nim poinformuje i najwyraźniej zapomniała ;-)
pwd. Grzegorz Matysiak
58 ŁWDH "Rzeka" im. Obrońców Westerplatte
www.58lwdh.org

Promienisty

Post autor: Promienisty » 21 lis 2003, 14:38

Przypomina mi sie pewien kurs w Łodzi, na którym jeden z naszych ludzi symólował chorego psychicznie i udawał ze jest wielkim bialym plemnikiem. Historia ta byla o tyle niespotykana ze biegal on po parku w srodku nocy:)))

--
Drużynowy
2 Łódzkiej Drużyny Harcerzy
im. Waleriana Łukasinskiego
Paweł Szerypo H.O.

asica

Post autor: asica » 28 gru 2003, 16:10

Witam! Mam takie pytanie, a raczej prośbę. Niedługo (mam już "u kogo") będe zdobywac naramiennik, ale chciałabym żebyście mi podpowiedzieli, gdzie mam szukać czegoś na ten temat. Chodzi o to że jak tylko sobie zaczynam czytać jakieś opracowanie na tema t wędrownictwa, metodyki itd oraz samego naramiennika to zawsze znajdzie sie ktoś kto mi powie żebym akurat TEGO opracowania nie czytała bo ten kto to napisał to coś tam i lepiej cos nowszego. Chodzi o to że odkąd wędrownictwo stało się pionem a nie tylko ruchem trzeba by było przeczytać coś "aktualniejszego" niż książeczka wędrownicza z przed paru lat. kogo mam sie słuchać?Chiałabym mieć jakieś głębsze pojęcie o wędrownictwie zanim zaczne zdobywać pagon. nie chcę żeby to opiekun musiał mi to wszystko tłumaczyć bo gdy do niego "pójdę" już chcę COŚ wiedziec". COŚ WIęCEJ. Proszę o jakieś linki do opracowań, moze tytuły ksiażek? itp.

--
"Kto chce — szuka sposobów, kto nie chce — szuka powodów"

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 19 sty 2004, 14:16

Dwa tekściki z kursu a właściwie z egzaminu teoretycznego...
1.
Odma - taki worek wokoło płuc.
2.
Salwy – trzyma się w ręce ( chodziło oczywiście o flary )
3.
Ratownicy puszczają białą jak znajdą wszystkich na około... (po chwili) zaginionych oczywiście...

;o) tak było na egzaminie w mieście X... ;o)

Pozdrawiam serdecznie
Marek Jędrzejek
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

dziechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziechu » 19 sty 2004, 16:51

Chyba wiem gdzie byl ten kursm wystarczy spojrzec na mape i od razu widac gdzie miasto X sie znajduje:). Ale musisz przyznac ze najlepiej zdal egzamin czlowiek ktory przybyl do miasta X z miasta Y, z ktorego ja tez pochodze:)
Y rulezzz!
hej!
phm Jaro spod Giewonta HO

asica

Post autor: asica » 22 sty 2004, 21:26

Witam! Mam takie pytanie, a raczej prośbę. Niedługo (mam już "u kogo") będe zdobywac naramiennik, ale chciałabym żebyście mi podpowiedzieli, gdzie mam szukać czegoś na ten temat. Chodzi o to że jak tylko sobie zaczynam czytać jakieś opracowanie na tema t wędrownictwa, metodyki itd oraz samego naramiennika to zawsze znajdzie sie ktoś kto mi powie żebym akurat TEGO opracowania nie czytała bo ten kto to napisał to coś tam i lepiej cos nowszego. Chodzi o to że odkąd wędrownictwo stało się pionem a nie tylko ruchem trzeba by było przeczytać coś "aktualniejszego" niż książeczka wędrownicza z przed paru lat. kogo mam sie słuchać?Chiałabym mieć jakieś głębsze pojęcie o wędrownictwie zanim zaczne zdobywać pagon. nie chcę żeby to opiekun musiał mi to wszystko tłumaczyć bo gdy do niego "pójdę" już chcę COŚ wiedziec". COŚ WIęCEJ. Proszę o jakieś linki do opracowań, moze tytuły ksiażek? itp.

--
"Kto chce — szuka sposobów, kto nie chce — szuka powodów"

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 22 lut 2004, 20:47

I znów w mieście X nastały egzaminy na BORM:

Oto jeden tekst który utkwił mi w pamięci:

- gdy poszkodowany ma urwaną głowę należy ciało okryć czarną folią aby zadbać o komfort psychiczny gapiów

Pozdrawiam serdecznie
Marek Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

tavria

Post autor: tavria » 16 lis 2004, 18:50

a oto teksty z jednego z kursów w niejakiem miescie K:
pierwsza z symulacji ,wszystkie sekcje dopadaja swoje ofiary ja własnie koncze opatrywac mojego symulanta poczym podchodzi do mnie druhenka i pyta:
- zabiliscie swojego bo my naszego juz tak!

inna sytuacja własnie wybiegamy do poszkodowanych a jeden druh spoglada na poszkodowanego i ocenia sytuacje:

-Tu jeden krwotok ,tu drugi o i jeszcze tu... zostawcie go i tak nie przezyje..

jeszcze inna druhenka grzebie nerwowo w apteczce, nastepnie wywala z niej wszystko i krzyczy :
- nie mamy kurdefiksu!!

ale był jaja pozdrawiam wszystkich z tego kursu w miescie K !!

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 16 lis 2004, 20:05

no to ja rwzucę kilka z ostatniego kursu Borm w Szczecinie organizowanego przez HGR "Pomorze"
1.Nic mu nie jest?? A to przechodizmy do BLS :D
2. Z moich notatek (literówka):
Ocena sytuacji: Jesli poszkodowany jest nieporzytomny to pytamy się co go boli :D.
3.Na egzaminie z teorii:
-Jaka jest różnica mieszy unieruchomieniem a usztywnieniem
Pani M.: Jak cos usztywnimy to może sie ruszać ale jest sztywne i twarde, a jak unieruchomimy to nadal moż ebyć miekkie i wiotkie ale sie nie rusza.
4.Wykładowca: Nauczucie się w końcu, że ratwonik unieruchamia. Usztywnia niebieska tabletka.
5.Na zajeciach z ewakuacji
P: NA 3 go podnosimy
X: Jemu to się chyba nie podoba:
R: No to go zostawiamy:D
6.Więcej nie pamietam ale niedługo powinny sie pojawic na stronie mojej drużynki.
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

fundan

Post autor: fundan » 03 gru 2004, 21:54

Pomysły? No ba !

przede wszystkim musimy poprzec to jakąś ideologią. Chłopkaów z mojego zastępu zaraziliśmy współnie z druzynowym i przybocznym woocrafterstwem, stąd pomysły na zbiórki opieram własnie na puszczaństwie. Dziś na przykład wędrowaliśmy sobie o okolicznych lasach i polach, rozmawiając jednocześnie o prawie Harcerskim. W międzyczasie odziwialiśmy jastrzębia, właźiliśmy do opuszczonego domku na drzewie, znaleźliśmy starą, zardzewiałą maczetę...

Grunt to dobra zabawa, poparta jakąś pożyteczną nauką. niekiedy przchodzi ona sama z siebie [to ten najlepszy przypadek] a czasem trzeba samemu podsunąć jakieś wnioski, naukę.

Moim zdaniem pomysły są wszędzie, trzeba je tylko umieć znaleźć. I najważniejszą sparwą jest umieć zainteresować, trzeba mieć ten dar, jakiś autorytet. to jest niezbędne, bo na zbiórki kogoś bez charyzmy i autorytetu ludzie nie przychodzą tak chętnie, jak do obdarzonych tymi cechami.

Każdy pomysł jest dobry, ale musi mieć jakieś podłoże i jakiś cel. Tak więc teoretycznie każdy, kto wie, czego chce, jest w stanie poprowadzić ciekaą zbiórkę, musi tylko chcieć.

--
wywiadowca Marek Styk, zastępowy 8MDS Świderczycy
"Jeżeli zapytał ktoś Indianina, co to jest milczenie, on odpowiedział: -Jest to wielka tajemnica, a milczenie jest jej głosem."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”