HSR a medycy

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Usterka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Usterka » 17 mar 2008, 20:46

A ja mam pytanie: jak wyobrażacie sobie prowadzenie szkoleń w HSR bez wcześniejszej znajomości specyfiki kursów??? Przyjedziecie i szef szkolenia będzie Wam tłumaczył co i jak? Na zajęciach z motywacji (często kominku) będziecie równie zagubieni jak Wasi kursanci?

Druga kwestia to zmiana sposobu prowadzenia kursu instruktorskiego. O ile dobrze zrozumiałam, jest pomysł zmiany jego formy (zamiast dotychczasowego, dwutygodniowego wyjazdu). Pytanie zatem, czy taki kurs da możliwość obserwowania postawy instruktorskiej kandydata. Dużo łatwiej sie dostosować przez weekend i trochę poudawać niż przebywając dwa tygodnie w grupie innych ludzi w sytuacjach niekiedy trudnych, kiedy do głosu dochodzą prawdziwe emocje. Wtedy nie da się "zacisnąć zębów" i wytrzymać.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2008, 20:50 przez Usterka, łącznie zmieniany 1 raz.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 17 mar 2008, 20:58

Usterka pisze:... Dużo łatwiej sie dostosować przez weekend i trochę poudawać niż przebywając dwa tygodnie w grupie innych ludzi w sytuacjach niekiedy trudnych, kiedy do głosu dochodzą prawdziwe emocje. Wtedy nie da się "zacisnąć zębów" i wytrzymać.
Może zrobimy na Instruktora coś pn. BIG RATOWNIK na podstawie Big Brathera - łatwo będzie sprawdzić emocje.
Może niech ktoś jak chce posprawdzać emocje popracuje na OIOMie - tam na pewno odpowie sobie na kilka pytań i na motywacje i tam nie poudaje.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 17 mar 2008, 22:47

Usterka pisze:A ja mam pytanie: jak wyobrażacie sobie prowadzenie szkoleń w HSR bez wcześniejszej znajomości specyfiki kursów??? Przyjedziecie i szef szkolenia będzie Wam tłumaczył co i jak? Na zajęciach z motywacji (często kominku) będziecie równie zagubieni jak Wasi kursanci?
Przed zadaniem tego pytania należało doczytać o co i o kogo w tym wątku chodzi
Usterka pisze:Druga kwestia to zmiana sposobu prowadzenia kursu instruktorskiego. O ile dobrze zrozumiałam, jest pomysł zmiany jego formy (zamiast dotychczasowego, dwutygodniowego wyjazdu).
Znowu nie doczytałaś. Podpowiem. Nie zamiast, a oprócz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Usterka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Usterka » 17 mar 2008, 23:00

¬le się wyraziłam. Tak czy inaczej jednak nowa formuła nie spełniałaby moim zdaniem swoich zadań.

Sugerujesz, że nikt wcześniej nie wspominał o tym, żeby zrezygnować z wymagania ukończenia kursu PP HSR, żeby pojechać na kurs instruktorski HSR? Cały czas myślę o osobach z wykształceniem medycznym. I moje pytanie właśnie do tego się odnosi.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2008, 23:03 przez Usterka, łącznie zmieniany 1 raz.

Miki21
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Miki21 » 19 mar 2008, 20:46

Wow, Big Ratownik, super pomysł, z pewnością każdy mógłby zobaczyć superharcerzy, z resztą zawsze pogodnych. "To piękne, ale to nie wojna", a tym bardziej harcerstwo, ani edukacja instruktora HSR.

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 maja 2008, 21:42

Mychasz,

bardzo Cię proszę. Po co Ci bycie Instruktorem HSR, nie masz na to czasu. Szkolić i tak szkolisz przekazując wiedzę po co w takim razie bycie Instruktorem HSR.
Chcesz rozdawać blachy, napisz ładnego e-mail-a ktoś przyjedzie zrobi Wam egzamin i będziecie mieli :) zawsze jest jakiś sposób.
Nie wyjeżdżaj tutaj z OIOM-ami bo to jakbyś kopanie w piaskownicy(PP) porównywał z kopalnią węgla kamiennego (OIOM).
Żadna organizacja nie nadaje uprawnień za posiadane uprawnienia. Nawet ministerstwa się od wymigują.
Polecam porównanie zakresu kursu ratownika KSRG i kursu kwalifikowanej pierwszje pomocy to samo a jednak nie.
Także nikt Ci tu uprawnienień nie da za piękny certyfikat. Znam wielu zawodowców którzy szkolą doskonale i wielu nie zawodowców którzy robią to dramatycznie. Nie ma to znaczenia kim jesteś.
Chcesz szkolić w HSR dostosuj się do zasad. Nikt Ci ich nie będzie naginał.
Z jednym się z Tobą zgodzę w dwa tygodnie nie poznasz człowieka, a udawać można o wiele dłużej, nawet przy prawdziwych emocjach.
Więc powodzenia skończ jałową dyskusje. PCK nie nadaje certyfikatów Uni Europejskiej tylko centrum szkoleń z brukseli ;o), za które płacą do tej pory sporą kasę :).

Pozdrawiam
Marek
Kolega po fachu.
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 14 wrz 2008, 03:34

Polecam uchwałę szefostwa HSR z 11 września, która ułatwia drogę do kursu instruktorskiego osobom z wykształceniem ratowniczym:
http://hsr.zhp.pl/index.php?do=download ... 01&id=1800
Jakub Sieczko

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”