HSR a medycy

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 04 mar 2007, 12:00

Mysle ze zbyt ambitnie do tego podchodzisz ! Na weryfikacje HGR ów których jest kilkanascie potrzeba 3 miesiace od zlozenia papierów i to nie wiadomo czy sie uda, to na zrobienie takiej bazy w naszym sprawnym zwiazku potrzeba by ze 20 lat! O instruktorach HSR którzy nie zlozyli wniosków o weryfikacje nie wspomne!

merlin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: merlin » 04 mar 2007, 21:41

bucek pisze:(...) bo jak czytam relacje z kursu na srebną blache to co 3-4 osoba to student medycyny lub osoba związana z tym kierunkiem.
chyba jednak nie tak dużo.
phm. Piotr Skowroński
zastępca szefa HSR
http://www.hsr.zhp.pl

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 05 mar 2007, 15:28

Defender pisze:Mysle ze zbyt ambitnie do tego podchodzisz ! Na weryfikacje HGR ów których jest kilkanascie potrzeba 3 miesiace od zlozenia papierów i to nie wiadomo czy sie uda, to na zrobienie takiej bazy w naszym sprawnym zwiazku potrzeba by ze 20 lat! O instruktorach HSR którzy nie zlozyli wniosków o weryfikacje nie wspomne!
Defender - liczę, że po harcersku to raczej w następnych swoich postach zamieścisz konkretne deklaracje związane z praca i pomoca HSR, bo jak na razie, to tylko krytykujesz...
Krytyka jest ważna i cenna, jednak zupełnie nie motywuje do działania.
Zapraszam do pomocy i pracy, tej, jak sam zauwazyłeś w Harcerskiej Szkole Ratownictwa nie brakuje.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 05 mar 2007, 16:34

Z tego co pamietam forum zostalo zalozone zeby wyrazac także swoje opinie!
Ciesze sie ze uwazasz ze krytyka jest wazna i cenna, ja jednak uwazam ze powinna jednak czasem motywować zwłaszcza wtedy, kiedy jest w miare konstruktywna, bo ja akurat nie rozumiem czemu tak długo schodzi z weryfikacja HGR, nie mówiąc o tym ze na stronie jest ich lista z 2004 roku!
Czy zawsze krytykuje? Pewnie jakbys poczytał inne moje posty to pewnie zauwazysz ze nie zawsze krytykuje! Zdarzyło mi się pochwalic pare rzeczy chocby twoja prace przy Białej Słuzbie więc sie nie obrazaj i nie złośc!
I powiedz tak po harcersku jako koordynator HGRów czy zdązysz do końca marca !

Lukas
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lukas » 05 mar 2007, 21:36

Nie do końca rozumiem po co HSR ma tworzyc bazę danych ludzi pracujących w zawodach medycznych (no chyba, że w celach statystycznych).

- Założenia programowo-szkoleniowe nie zmuszają instruktorów HSR do pracy w zawodzie medycznym czy do ukończenia kierunków medycznych. Instruktorem HSR może zostać każdy kto spełni okreslone w regulaminie warunki (nie ma tam mowy o zaawansowanej medycynie) - więc tu spis raczej nie ma sensu.

- Organizacja i zabezpieczenie medyczne dużych imprez masowych nie podlega wyłącznie jurysdykcji HSR. Za działania medyczne (!) na określonym terenie odpowiedzialne są konkretne osoby (koordynatorzy), które zazwyczaj ;) nie są członkami HSR czy ZHP. Te właśnie konkretne osoby decydują o składzie personelu medycznego podczas imprezy. Wciskanie im na siłę "naszych" lekarzy nie jest najlepszym rozwiązaniem i często kończy się fiaskiem (wypowiedź na podstawie własnych doświadczeń)

- Może nie do końca zrozumiałem sens wypowiedzi bucka, ale uważam, że argument jakoby co 3-4 instruktor w HSR był studentem kierunku medycznego jest raczej nietrafiony. Pomijając już prawdziwość tych statystyk warto zauważyć, że student kierunku medycznego nie różni sie niczym od "zwykłego" człowieka -oczywiście w aspekcie formalnych uprawnień do udzielania pomocy medycznej.

Reasumując uważam, że tworzenie w tej chwili spisu lekarzy, ratowników, pielęgniarek - instruktorów HSR nie jest priorytetem w działaniu HSR. Wyszukiwanie wspominanym wyżej osobom "specjalnych" zajęć w ramach działań Szkoły również wydaje się być bezcelowe. Oczywiście jest to moje prywatne stanowisko - broń Boże nie wypowiadam się w imieniu HSR :)

A teraz trochę z innej beczki...
Defender - krytyka konstruktywna - polega na wyrażeniu negatywnej opinii na jakiś temat, a następnie na podaniu własnych propozycji innych rozwiązań, usprawnień...
Nie zrozum mnie opacznie, ale aby wypowiadać się "krytycznie i konstruktywnie" w jakiejś materii trzeba się w miarę dobrze orientować w specyfice i problematyce zagadnienia.
Pytanie: Jakie są Twoje doświadczenia we współpracy i zarządzaniu HGRami?
Łukasz Gocek

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 05 mar 2007, 22:26

Lukaszu mozna powiedzieć ze z HGR prawie żadne ale wiem ze weryfikacja zaspołów reanimacyjnych w Wojewódzkim Centrum Ratownictwa zajeła uwaga 14 dni ! 170 zespołów !
Widziałem na stronie sprawozdania jakie musiały złożyc HGR-y i wybacz ale nie ma nawet porównania co do wymagań!
Ale wybacz mozliwe ze przesadzam za termin termin 3 miesiecy na weryfikacje to długo i ze sam w to wierzysz a skoro na stronie HSR mozna przeczytac liste z 2004 roku to kurcze co to jest 3 miesiące !

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 05 mar 2007, 23:15

Defender pisze:Lukaszu mozna powiedzieć ze z HGR prawie żadne ale wiem ze weryfikacja zaspołów reanimacyjnych w Wojewódzkim Centrum Ratownictwa zajeła uwaga 14 dni ! 170 zespołów !
Widziałem na stronie sprawozdania jakie musiały złożyc HGR-y i wybacz ale nie ma nawet porównania co do wymagań!
Uwzględnij proszę to, że Mariusz Cyrulewski nie jest etatowym pracownikiem HSR, pewnie w przeciwieństwie do osób, które weryfikowały zespoły reanimacyjne.

Zapraszamy do współpracy z HSR - ja z mojej strony proponuję napisanie jakiegoś ciekawego tekstu do "Harcerskiego Eskulapa". To już zawsze coś co jest konstruktywne i
buduje, a nie burzy.

Podpisuj się proszę pod postami imieniem i nazwiskiem.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2007, 23:17 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 mar 2007, 07:29

kubakuba pisze:Podpisuj się proszę pod postami imieniem i nazwiskiem.
Albo wprowadź dane personalne do profilu
http://www.forum.zhp.pl/profile.php?sec ... al&id=4373
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 06 mar 2007, 19:53

Proponuje wziąść sprawy w swoje rece i nie czekając na Inspektorat czy powstanie czy na HSR i załozyc np. klub ratowniczy! Może cie przy tym napisac wniosek do np do programu mlodziez (widzialem cos takiego na stronie jakiegos HGR-u i na stronie jakiegos stowarzyszenia studenckiego) i bedziecie mieli kase na poczatek na jakies kursy czy obóz a to napewno na poczatek konsoliduje grupe. Wydaje mi sie ze i uczelnia tu powinna pomóc! Co do konkretnych decyzji to zapadaja one w naszym zwiazku zbyt wolno i wywłuja dziwne emocje.
Jak znajde te strony to ci podesle!
Ostatnio zmieniony 07 mar 2007, 17:56 przez Defender, łącznie zmieniany 1 raz.

Lukas
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lukas » 08 mar 2007, 14:05

bucek pisze:chodziło mi co zrobic z osobami pracującymi bądz kształcoącymi się a chcącymi współpracować z HSR, z tego co wiem nie ma konkretnych decyzjii a sam jestem w sytacji iż razem ze znajomymi z Uniwersytetu Medycznego próbujemy coś stworzyć
Bucek o jakie decyzje HSR Ci konkretnie chodzi? Defender słusznie radził - jesli chcecie działać możecie założyć klub specjalnościowy lub HGR jeśli spełniacie regulaminowe wymagania. W obu przypadkach obowiązują ogólnozwiązkowe regulaminy. Możliwości działania są i HSR nie blokuje inicjatyw bez względu na to czy są to lekarze, ratownicy czy harcerze bez wykształcenia medycznego. Inspektorat może/powinien koordynowac działania jednostek o specjalności ratowniczej na terenie chorągwi, ale czasem bywa tak, że albo nie ma inspektoratu albo nie wszystkie jednostki chcą współpracować w jednej strukturze. Trudno. Nie wszystkich i nie zawsze da się pogodzić, ale to nie znaczy, że nie można rozwijać specjalności.
Macie potencjał i chęci..? - zacznijcie coś robić. (strona HSR "ładuje" się bez problemu)

Defender - nie można porównywać wolontariackich grup ratowniczych (harcerskich w dodatku) do zawodowych zespołów medycznych. To jest ich praca. Zarówno medyków jak i tych, którzy prowadzili weryfikację, a koordynatorowi HGRów nikt nie płaci za przewalanie papierków - podobnie jak nikt nie płaci członkom HGRów za rzetelne wypełnianie obowiązków nałożonych przez regulaminy.
Łukasz Gocek

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 09 mar 2007, 10:01

Ze nikt nie płaci hgr-om i koordynatorowi to chyb wszyscy wiedzą więc nie gadajmy o takich rzeczach.
Miałem wątpliwość czemu to musi zając 3 miesiące i napisałem o tym nic poza tym osobistego wobec Cyrka czy kogokolwiek z HSR !
Zawsze mnie wkurzało ze np w hufcu czasami trzeba było czekać na rózne rzeczy szmat czasu, stad moje pytanie na forum! Ciekawośc i jeszcze raz ciekawość dlaczego?
Ostatnio zmieniony 09 mar 2007, 10:02 przez Defender, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”