Ratownicy na zlocie w Kielcach

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
ledoj
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ledoj » 25 kwie 2007, 20:33

Defender ja nie mam takich kolegów jak Ty, od których można uzyskać takie informacje, więc się nie denerwuj, że pytam. Podpytaj tych kolegów z HSP może jeszcze się czegoś dowiesz (wiem że to nie ładnie, ale ...), czego się nie robi dla sprawy.

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 26 kwie 2007, 09:29

No to rzeczowo!
Drogo mnie to Ledoj kosztowalo, musialem powiedziec ze Land Rover jest lepszy od Pajero!
Ale do rzeczy!

Co do wypowiedzi Cyrka ze Komenda Zlotu obciela koszty np ambulansu - tu z pewnego źrodla wiem ze ambulans bedzie ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa za free, co w naszym przypadki jest całkiem logiczne bo stacja pogotowia jest tuz przy zlocie i możemy liczyć na szybką interwencje, a 37 tysięcy droga nie chodzi. Moim skromnym zdaniem słuszne cięcie! . Dodatkowo na terenie zlotu bedzie stale przebywal samochód PSP z ratownikami, którzy tez w razie potrzby wspierać beda słyżby zlotowe.

Równiez wszystkie szpitale na terenie Kielc, a jest ich sporo i część z nich na naprawde wysokim poziomie i to tuz pod nosem zajmie sie wsparciem zlotu w raze potrzeby, więc nie bedzie szpitalu obozowego tylko duży punk medyczy. W każdym gnieździe będzie tez przynajmniej jedna pielęgniarka a w niektórych nawet lekarz.

W HSP będzie 24 ratowników (a nie jak pisalem 20) z Inspektoratu Kieleckiego i tym zajmuje sie Artur Lipowicz z Lelowa. Dodatkowo na recepcji będzie kilku ratowników, którzy w razie potrzeby wspierac będa zlot i tam tez będzie można otrzymac wsparcie w tym transport samochodem Land Rover, który jest lepszy od Pajero!

Co do kosztów, to dojdą jeszcze koszty o których Cyrek nie wspomniał, a co musi zapewnic komenda zlotu czyli namioty i ich wyposarzenie oraz środki czystości, zapewnienie wody mineralnej, czy środków łączności, ale sa to koszty niewielkie w porównaniu z kosztami ambulansu, więc komenda pewnie nie powinna mieć z tym problemu.

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 26 kwie 2007, 10:22

Defender pisze:No to rzeczowo!
Co do kosztów, to dojdą jeszcze koszty o których Cyrek nie wspomniał, a co musi zapewnic komenda zlotu czyli namioty i ich wyposarzenie oraz środki czystości, zapewnienie wody mineralnej, czy środków łączności, ale sa to koszty niewielkie w porównaniu z kosztami ambulansu, więc komenda pewnie nie powinna mieć z tym problemu.
O jakich kosztach i namiotach mówimy - jeżeli to KCH dbają by w ich gniazdach były punkty pierwszej pomocy i jak twierdzisz nie ma centralnego szpitala?

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 26 kwie 2007, 11:06

CYREK1 pisze:Jako dodatkową motywację podkreślono fakt, iż każdy z Nas będzie mógł opowiedziec o tym wnukom.
:)
Defender pisze:tu z pewnego źrodla wiem ze
A Ty znowu swoje...
Defender pisze:stacja pogotowia jest tuz przy zlocie
Jako Kielczanin z urodzenia i z 18 lat mieszkania stanowczo zaprzeczam. Piechotką godzina, samochodem 10 minut.
Jakub Sieczko

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 26 kwie 2007, 12:37

Strach cokolwiek napisać! Ale niech tam niedługo wolne i jakoś to odreaguje!
,
Napisałem że nie bedzie szpitala obozowego tylko centralny punkt medyczy czy jak to sie bedzie ostatecznie nazywać! I trzeba tym ludziom zapewnic jakies warunki do pracy, namioty, jakieć łóżka i co tam jeszcze bedzie potrzebne prawda Pigwo? Bo gdzie ci ludzie będa pracowac pod parasolem z Tesco ?

Co do karetki na zlocie omawiane to było juz ze dwa razy przez komendanta zlotu na spotkaniach komend gniazd, wiec zródło moim zdaniem pewne ! I napewno taniej jest sprowadzic karetke z Kielc, tym bardziej jeżeli ma to byc (według słów komendanta zlotu) za darmo!

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 26 kwie 2007, 22:22

ja bardzo prosze nie porownywac szpitali z miejscowosci kielce z czymkolwiek, co stanie na zabezpeiczeniu zlotu.
Szpital to izba przyjec, oddzialy szpitalne, sale operacyjne, laboratoria itd

a postawienie 4 namiotow, 6 lozek, stolika z lekarstwami a nawet defibrylatora to najwyzej mozna nazwac polowe ambulatorium badz wlasnie punkt pomocy medycznej.

i w zaleznosci od wyposazenia i personelu tego punktu mozna rozmawiac o zasadnosci bytnosci karetki ktory sluzy do tranposrtu do szpitala.
Braci się nie traci

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 27 kwie 2007, 05:24

Defender pisze:Napisałem że nie bedzie szpitala obozowego tylko centralny punkt medyczy czy jak to sie bedzie ostatecznie nazywać! I trzeba tym ludziom zapewnic jakies warunki do pracy, namioty, jakieć łóżka i co tam jeszcze bedzie potrzebne prawda Pigwo? Bo gdzie ci ludzie będa pracowac pod parasolem z Tesco ?
a może to taki punkt co im parasol Tesco wystarczy :) podpytaj kolegów :)

ledoj
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ledoj » 27 kwie 2007, 18:52

Defender, dzięki za zdobycie informacji. Zastanawiam się, że skoro jest tak dużo ratowników w obsłudze, no i każda chorągiew ma swoją, to czy zasadnym jest powoływać służbę medyczną dla całego zlotu. Na stronie HSR jest już ankieta zgłoszeniowa do służby, nie wiem czy się zgłosić, no i moja żona tez się zastanawia. Wpisowe to tylko 200 zł od osoby (my za dwie więc 400 zł), no i przejazd ze Szczecina, ale jak swoim transportem to na pewno wyjdzie tanio jakieś 590 km w jedną stronę. Defender jak możesz to zorientuj sie czy istnieje możliwość zabrania na zlot psa, jeżeli tak to czy poniosę jakiś koszt.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2007, 18:55 przez ledoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Lukas
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lukas » 27 kwie 2007, 20:31

Przemek opłata za zwierzaki jest obowiązkowa. Psy rasowe dodatkowo muszą wylegitymować się polisą ubezpieczeniową na pieskie życie :) Do tego dolicz koszty kwarantanny i zakup w promocyjnej cenie wyjątkowej karmy made by GK (jedyna która otrzymała atest naczelnego weterynarza zlotu).
No i takie drobiazgi jak zakwaterowanie w budzie mini NS (bo styl harcerskiej pionierki musi być zachowany)... Aha i pies obowiązkowo musi zdobywać plakietkę zlotu... - czy on aby umie hymn harcerski? :P

Pozdrawiam.

(Do tej pory "kolekcjonowałem" wszystkie większe Zloty Harcerstwa Polskiego - ten z przyjemnością sobie odpuszczę... za taką "darmochę", aż wstyd jechać :)
Łukasz Gocek

Ciapata
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ciapata » 28 kwie 2007, 23:40

A ja mam takie pytanko: na którym miejscu w tej jakże okazałej hierarchii osób, które mają palmę pierwszeństwa w służbie na zlocie mają studenci medycyny??? Bo chyba tylko ich tam jeszcze brakuje... aaa i jakie szanse ma taki tam zwykły harcerz, który ma tylko BORM - moim zdaniem marne.

Tak na marginesie to z pensji ratownika medycznego, studenta czy pielęgniarki nie wydrapałabym od tak 200zł, tylko po to żeby sobie posłużyć (szczególnie, gdy ktoś ma rodzinkę na utrzymaniu) - no, ale jestem usprawiedliwiona - w końcu jestem z Poznania;P

I jeszcze jedno - w Gnieźnie tak nie narzekali, czy mi się tylko tak wydaję???

ledoj
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ledoj » 29 kwie 2007, 13:38

Ciapata nie martw się na szczęście jadą tylko ci co chcą, nikt nikogo nie zmusza.

Ja z żoną chyba pojadę, muszę tylko pogadać z szefową aby mi przesunęła urlop, no i moja żona musi tak pozamieniać dyżury aby mieć na czas zlotu wolne. Jeszcze wezmę dodatkowe zajęcia terapeutyczne w pracy i odłożę na wyjazd i wpisowe.

Ciapata, a napisz o co chodzi z tym, że jesteś z Poznania bo nie rozumiem?

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 29 kwie 2007, 13:56

Ciapata pisze:aaa i jakie szanse ma taki tam zwykły harcerz, który ma tylko BORM - moim zdaniem marne.
I nic w tym złego moim zdaniem. Mnie się kryteria kwalifikacji bardzo podobają. Myślę, że studiowanie medycyny można wpisać w rubrykę "inne uprawnienia" - nie sądzę, żeby pozostało to bez znaczenia.
ledoj pisze:Ciapata, a napisz o co chodzi z tym, że jesteś z Poznania bo nie rozumiem?
Że są oszczędni jak sądzę:)
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2007, 13:58 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

Ciapata
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ciapata » 11 maja 2007, 22:57

Ja wszystko rozumiem, bo mnie też się podoba, że za obstawę medyczna zlotu będą odpowiedzialni sami wykształceni ludzie. Jednakże boję się sytuacji, gdzie zabraknie chętnych do noszenia noszy lub roznoszenia wody. Wybaczcie, może tacy ludzie nie są potrzebni wg. kogoś tam na górze, a ja pamiętam, że zawsze na wszystkich służbach brakuje takich "biednych" pomagających nie dyplomem i wkształceniem tylko ciężką pracą fizyczną. Sama byłam kiedyś świadkiem kłótni pielęgniarki i kogoś w dziwnie jaskrawym odcieniu czerwieni (nie znam tytułu, bo się nawet nie chwalił), kto ma przenieść pacjęta do szpitala - bo oni nie są noszowymi. Chore - wiem... w końcu same ( z koleżanką ) doprowadziłyśmy chorego do szpitala, a wtedy byłam jeszcze zwykłym "BORM'em" bez żadnych "innych uprawnień" (jeżeli studiowanie daje jakiekolwiek uprawnienia - nic o tym nie słyszałam, ale warto się zainteresować:P)
Pozostaje mi, po pierwsze: wierzyć, że takich sytuacji nie będzie na zlocie, a po drugie uczyć się pilnie przez całe ranki żeby móc mieć jakiekolwiek szanse na pojechanie chociaż na następny zlot , bo te "inne uprawnienia" to też są gdzieś na szarym końcu listy;P

P.S. kubakuba - dziękuję za wyjaśnienia dla ledoj'a:) - dobrze sądzisz:)))

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 13 maja 2007, 17:53

nikt nigdzie nie powiedzial, że jeśłi nie jesteś pielegniarką lub nie ukończyłaś kursów z listy, to nie możesz jechać na zlot. Możesz, tylko w procesie wyboru służby medycznej należało przyjąc jakis system wyboru, takim systemem w tym roku jest poziom kompetencji. wszystko zalezy od tego, ile osób się zgłosi, jeśli będzie więcej chętnych niz miejsc, to trzeba będzie dokonac wyboru w oparciu o przedstawione kryteria.
Zapraszam - zgloszenia do 15 maja. Ankieta dostepna na stronie www.hsr.pl
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

ledoj
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ledoj » 13 maja 2007, 22:59

Zgłaszajcie się szybko bo już jest 13 maja, zostało niewiele czasu, a na pewno ilość miejsc jest ograniczona.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”