Ratownicy na zlocie w Kielcach

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 09 sty 2007, 09:56

200 dni na zorganizowanie opieki medycznej na zlocie ?
jak ktos ma doswiadczenie to zrobi to i w tydzien
jak ktos nie ma to lepiej niech tego nie robi
Braci się nie traci

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 sty 2007, 10:30

bulon pisze:jak ktos ma doswiadczenie to zrobi to i w tydzien
Tydzień ?
To dlaczego minęło już tyle tych tygodni ?
I nic.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2007, 10:30 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 09 sty 2007, 10:36

ja nie znam kulisow organizacji obslugi medycznej na zlocie.
wiem tylko tyle, ze jak jest 200 dni to nie ma sie poki co czym przejmowac
organizacje mozna podzielic na 3 czesci
-taktyczna czyli co jak gdzie bedzie stalo itd
-sprzetowa
-personalna

szczegolnie czesc personalna to czesc w naszych realiach dosyc skomplikowana.

mysle ze nie ma co robic burze w szkance wody, natomiast organizatorzy moga dac deadline dla hsr aby przestawila swoja gotowosc.
nie wiem czy cos takiego bylo, jesli nie to rozmowa ta moze sie odbywac za np 150 dni.
jesli natomiast organizator wyznacza termin to juz inna sprawa :)
Braci się nie traci

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 09 sty 2007, 10:38

19kldh pisze:Cóż, Doda nie jest w moim guście ;)
Dziwne :P
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 sty 2007, 10:40

kowlak pisze:
19kldh pisze:Cóż, Doda nie jest w moim guście ;)
Dziwne :P
Dlaczego ? ;) ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 sty 2007, 10:49

bulon pisze:jesli natomiast organizator wyznacza termin to juz inna sprawa
Moje obawy dotyczyły przede wszystkim organizatorów.

Ale jak spotkam się za jakiś czas z komendantem zlotu to zapytam go też o "temat medyczny".
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 09 sty 2007, 12:08

Defender pisze:Czytajac rózne fora mozna było wiele przeczytać np. o Białej Służbie w Krakowie i jakoś gadka o ilorazie i doświadczeniu szefostwa mnie nie uspokaja, bo kto ją organizował nie szefostwo HSR?
Wyobraź sobie, że nie szefostwo HSR.
Naczelnik ZHP powołał zespół, który się tym zajmował i był tam jeden członek HSR, który i tak nie miał wpływu na to, jak BS zostala przygotowana.
HSR nie jest jednostką, która ma bezpośrednie przełozenie na to, co dzieje się w poszczególnych choragwiach. Struktura ZHP nadaje moc decyzyjna odpowiednim komendantom, którzy ew. cokolwiek mogą robić we współpracy z HSR lub nie.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 09 sty 2007, 12:14

Chciałbym dodać, aby uspokoić dyskutantów: jestem w stałym kontkcie z dh. Cezarym Huciem w sprawie zabezpieczenia Zlotu.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 09 sty 2007, 14:03

Bulon napisał
200 dni na zorganizowanie opieki medycznej na zlocie ?
jak ktos ma doswiadczenie to zrobi to i w tydzien
jak ktos nie ma to lepiej niech tego nie robi!

Oczywiscie mozemy sie targowac ze fachowcy z jakiej firmy zrobią to w 3 a moze w 1 dzień. Nie o to chyba w tej dyskusji chodzi.
Cyrek tez mnie nie uspokaja ze jest w stalym kontakcie z komendntem zlotu, a z Białą Służba to co HSR nie był w kontakcie? A co jak sie okaze ze Cyrek bedzie jedyny i znowu nie bedzie mial tak jak ta jedyna osoba z BS wplywu na zlot? Chłopina sie zatyra a potem dołozymy mu na forum?

Kasia_Krawczyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kasia_Krawczyk » 09 sty 2007, 14:22

Witam serdecznie, wszystkich dyskutujących.
Czy nie wydaje Wam się, że warto zapytać o kwestię organizowania służby medycznej u źródła? Jeśli już nie w HSR to może choćby u komendy Zlotu?
Czesław, nie masz wrażenia, że Twoje wypowiedzi wyglądają mniej więcej tak, jakbyśmy dyskutowali o tym, jak leczyć chorobę kogoś, kto nie jest chory?

Jestem szefem HSR, wiem na pewno, że HSR nie stworzyła żadnej oferty na służbę medyczną Zlotu, nie stanęliśmy w konkurencji z nikim i nikomu nie przedstawiliśmy droższej od innej oferty. Nikt też nas o to nie poprosił.
Dla wszystkich jasne jest, że służbę medyczną na zlocie zorganizuje HSR. W tej sprawie kontaktujemy się z komendantem Zlotu. Gdy już przyjdzie pora na przekazywanie informacji dalej, wszystkie je przekażemy, gdy ustalone będą szczegóły dotyczące rekrutacji do służby, pierwsi się dowiecie. Ale dziś tych informacji nie ma.
Serdecznie dziękuję za dobre rady, za troskę o to, by udało nam się dobrze zorganizować służbę medyczną. A na razie proszę o chwilę cierpliwości.

Zachęcam też do dyskusji na temat organizacji służby medycznej na zlocie, ale w uporządkowany sposób. Zachęcam do wypowiedzi na temat dobrych praktyk w organizowaniu służb medycznych. Chętnie zapoznam sie z Waszym doświadczeniem, inni pewnie też chętnie poczytają i podyskutują o tym.

I proponuję kolejne plotki wyjaśniać u osób bezpośrednio zajmujących sie tematem zanim okaże się, że balony na zlot wypożyczamy na Wyspach Kanaryjskich bo tam są tańsze od tych, które ma Czesław;)
Pozdrowienia
Katarzyna Krawczyk
pozdrawiam
Katarzyna Krawczyk

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 sty 2007, 15:14

Kasia_Krawczyk pisze:Czesław, nie masz wrażenia, że Twoje wypowiedzi wyglądają mniej więcej tak, jakbyśmy dyskutowali o tym, jak leczyć chorobę kogoś, kto nie jest chory?

Jestem szefem HSR, wiem na pewno, że HSR nie stworzyła żadnej oferty na służbę medyczną Zlotu, nie stanęliśmy w konkurencji z nikim i nikomu nie przedstawiliśmy droższej od innej oferty. Nikt też nas o to nie poprosił.
Jesteś na 200 % pewna że nikt z szefostwa HSR nie prowadził w tej sprawie choćby wstępnych rozmów z kimś z szefostwa Zlotu (2-3 m-ce temu) ?
Bo nie podejrzewam moje "źródło" o konfabulację. Lecz jeśli masz racje to będę się musiał temu "przyjrzeć".
Kasia_Krawczyk pisze:I proponuję kolejne plotki wyjaśniać u osób bezpośrednio zajmujących sie tematem zanim okaże się, że balony na zlot wypożyczamy na Wyspach Kanaryjskich bo tam są tańsze od tych, które ma Czesław;)
A może tak być i to z prostego powodu. Bo będą np. "sposnorowane". Wtedy mogą mniej kosztować niż moje.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2007, 15:17 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Kasia_Krawczyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kasia_Krawczyk » 09 sty 2007, 15:46

Jesteś na 200 % pewna że nikt z szefostwa HSR nie prowadził w tej sprawie choćby wstępnych rozmów z kimś z szefostwa Zlotu (2-3 m-ce temu) ?
Bo nie podejrzewam moje "źródło" o konfabulację. Lecz jeśli masz racje to będę się musiał temu "przyjrzeć".

Czesiu,
jestem pewna na 1000% że nie złożylismy żadnej oferty. Ale i ja i Mariusz Cyrulewski niejednokrotnie rozmawialiśmy z przedstawicielami komendy na ten temat. Plotka nie dotyczy, jak rozumiem, naszych rozmów tylko rzekomej oferty droższej niż inne, dlatego jeszcze raz podkreślam, że to nieprawda.

Zweryfikuj swoje "źródło":)

Pozdrowienia
Kasia
pozdrawiam
Katarzyna Krawczyk

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 13 sty 2007, 13:47

ratownikmedyczny
Nowicjusz
w temacie - czerwone
Braci się nie traci

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 13 sty 2007, 18:50

Raz jest na plus raz jest na minus! I troska o to aby zlot nie był minusem nie powinna nikogo dziwić! Jak trzeba bedzie to wiele osób sie zgłosi do pomocy, ale niektórzy chcieli by sobie niektóre rzeczy zaplanowac wcześniej zeby nie było tak jak z BS ze sie zgłaszali wcześniej a pozniej wyladowali gdzies na zadpu.. albo na dworcu na który nikt nie przyjeżdzał!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”