Srebrna Odznaka Ratownika Medycznego

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 19 sie 2007, 20:27

Przepraszam, wszystkich za poziom rozmowy z Bulon, ale musiałem się zniżyć trochę do jego poziomu może zrozumiał, o co mi chod
wiem o co ci chodzi
chcesz cos za darmo nie wiedzac co chcesz,
agresja wynika z tego ze ejstes etnastą osoba ktora tak w "ciezkich" bojach koczyla swoje szkoly, tak wiele potrafia, tacy sa super i maja polary a takie hsr nie chce im dac srerbnej blaszki.
boli takich jak ty, ze jestescie tacy turbo a tu trzeba ejszcze cos.
mozesz sobie chodzic na absolutnie tysiace kursow, twoja sprawa.
powiedz mi tylko- czemu nie masz problemu z tym, ze zeby zostac instruktorem BLS AED, takiego banalu, takiej proscizny, musisz isc na kurs i podstawowy a potem instruktorski, wybolic tyle kasy ?
dlaczego to jest dla ciebie oczywiste a kurs, by zostac instruktorem hsr to juz zniewaga?
dlaczego tacy turbo zawsze maja z tym problem jesli chodzi o hsr a nie jesli chodzi o inne instytucje?

juz ci tutaj powiedziano- bo musisz pojsc an te kursy by zrozumiec idee,metodyke, sens, bo jak sie okazalo, nawet nie wiesz jak jest na takim kursiea ty dalej swoje.

i to jest ten twoj poziom ?
Braci się nie traci

marcin25,8
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marcin25,8 » 19 sie 2007, 21:43

Bulon nigdy nie robiłem kursu podstawowego BLS AED, po drugie poczytaj ze zrozumieniem moje posty odnosnie kursów instruktorskich HSR, nigdzie w nich nie napisałem ze ktos po szkole powinien odrazu zostać instruktorem HSR.
Odnosnie metodyki to myslalem ze jest jednakowa w całym ZHP no chyba ze ty tworzysz odreba to chetnie bym ja poznał.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 sie 2007, 23:33

marcin25,8 pisze:Po przemyśleniu tego co napisałeś czyli ..."w trosce o spujnosc systemu"... to zgadzam sie z tobą że na kurs instruktorski to powinienem isc jesli chce zostać instruktorem ZHP, ale żeby udac sie na taki kurs trzeba byc Ratownikiem Medycznym ZHP i to jest dla mnie dziwne, zakładam ze z medycyny ratunkowej na takim kursie to sie niewiele nowego nauczę wiec po jaki kij ja tam? Może warto by było zastanowić, sie nad zmiana podejścia i znalesc cos pośredniego dla takich osób jak ja?
Bulon
Nie wiem skąd u ciebie tyle agresji ale prowadzisz rozmowy w malo przyjazny sposób... Nie chce podnieść swojego ego tylko zastanawialiśmy sie ze znajomymi o założeniu kręgu akademickiego, i szukaliśmy swojego pola działania.
marcin25,8 pisze:Artykuł ok i ja sie z nim zgadzam ale, i tu Cytat z artykułu ..."O ile nie rozumiem osób, które chcą zdobyć brązową odznakę ucząc się lub pracując w ratownictwie medycznym"...
Dokładnie, po co mi ta blacha pewnie jak bym ukończył kurs i zdał egzaminy to i tak bym jej nie kupił, bo to by było nic wielkiego dla mnie.
Chodzi mi oto ze Takie osoby jak ja musza isc na kurs BORM, ponieważ takie jest warunek żeby zostać dopuszczony na kurs instruktorski.
Sądzę że lepszym rozwiązaniem by było coś pośredniego. Zgadzam sie ze nawet najlepsi ratownicy mogą po prostu niemiec tego "czegoś" i nie będą sie nadawali na osoby które mają uczyć innych.
Prawdopodobnie problem tkwi w tym że "umyka" Ci iż "Ratownik Medyczny ZHP" (obecnie Ratownik ZHP) oznacza właściwie "Ratownik HSR".
Więc nie dziw się że HSR ,jako swego rodzaju ruch programowo-metodyczny, ustanawia własne reguły kreowania swoich liderów, czyli instruktorów HSR.
Mówiąc "po ludzku" chcesz być "liderem HSR" to zaakceptuj te zasady.

A jeśli ich nie akceptujesz to pozostaje Ci "skrzyknąć" sobie podobnych i utworzyć własną "szkołę". To nie jest trudne. HSR =/= "całe ratownictwo ZHP"

Czyli masz wybór, "kupujesz" zasady HSR albo tworzysz nowe, poza HSR. Oczywiscie w ramach ogólnych zasad obowiazujących w ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

filipek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: filipek » 27 lis 2007, 12:10

jestem zainteresowany wyjazdem na zimowy kurs instruktorski. Czy taki kurs w ogóle jest planowany?? Jeśli tak to czy można prosić o jakieś szczegóły (np. termin tak w przybliżeniu??)

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 06 gru 2007, 22:48

Informujemy, że najbliższy kurs instruktorski HSR odbędzie się w dniach 28.01.2007-10.02.2007.

Niezmienne pozostają warunki uczestnictwa w kursie:

- Ukończone 18 lat,
- Odznaka „Ratownik ZHP” (dawna BORM),
- Pozytywna opinia szefa chorągwianego inspektoratu ratowniczego,
- Umiejętność pływania i dobra kondycja fizyczna.
W przypadku liczby chętnych znacznie przekraczającej możliwości logistyczne organizatora, wprowadzone zostaną dodatkowe kryteria, o których szefostwo HSR poinformuje za pośrednictwem strony internetowej.

Informacje na temat kosztu i lokalizacji kursu zostaną podane w terminie późniejszym.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2007, 22:49 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 06 gru 2007, 23:46

Kuba chyba czas zmienić podpis na forum :D
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

tomekzhp
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tomekzhp » 07 gru 2007, 12:34

kubakuba pisze:Informujemy, że najbliższy kurs instruktorski HSR odbędzie się w dniach 28.01.2007-10.02.2007.

Niezmienne pozostają warunki uczestnictwa w kursie:

- Ukończone 18 lat,
- Odznaka „Ratownik ZHP” (dawna BORM),
- Pozytywna opinia szefa chorągwianego inspektoratu ratowniczego,
- Umiejętność pływania i dobra kondycja fizyczna.
W przypadku liczby chętnych znacznie przekraczającej możliwości logistyczne organizatora, wprowadzone zostaną dodatkowe kryteria, o których szefostwo HSR poinformuje za pośrednictwem strony internetowej.

Informacje na temat kosztu i lokalizacji kursu zostaną podane w terminie późniejszym.
Czemu termin kursu jest ustawiony akurat w czasie trwania sesji na większości uczelni?

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 07 gru 2007, 16:01

Ponieważ większość uczelni ma też w tym czasie ferie, m.in. uczelnie instruktorów, którzy będą prowadzić ów kurs, a których - z oczywistych przyczyn - nie może na nim zabraknąć.

btw. nie ma możliwości, aby spełnić życzenia wszystkich zainteresowanych w kwestii terminu.
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 07 gru 2007, 19:28

tomekzhp pisze:Czemu termin kursu jest ustawiony akurat w czasie trwania sesji na większości uczelni?
Podpisując się pod wypowiedzią Ewy - konkretnie chodzi o mnie i Gosię Nowosad. Mamy tylko 2 tygodnie wolnego - właśnie wtedy.
Jakub Sieczko

szyszka_bb
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szyszka_bb » 08 gru 2007, 00:39

Oczywiście chodzi o 2008 a nie 2007 rok, czyż nie?:)

Pozdrawiam
Ania Dyszlewska
HKR "oXygen"

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 08 gru 2007, 01:16

szyszka_bb pisze:Oczywiście chodzi o 2008 a nie 2007 rok, czyż nie?:)

Pozdrawiam
Dziękujemy czujna druhno:)
Jakub Sieczko

Karolina725
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Karolina725 » 10 gru 2007, 20:41

Mam pytanie do myślniczna pt. "Umiejętność pływania i dobra kondycja fizyczna". Czy wada serca przekreśla możliwośc uczestnictwa w SASie? Pytam całkiem serio.
Life is bigger, it's bigger than you...

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 10 gru 2007, 20:57

Nie, nie przekreśla.
Indywidualne przypadki zapraszam do kontaktu indywidualnego: sekretarz@hsr.pl :)
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”