ratownicy na pokaz

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Zablokowany
Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 22 sty 2007, 17:09

No i jeszcze powinni złożyc oswiadczenia lustracyjne nie wspomne o tescie na wykrywaczy kłamstw czy nie sciagali na kursie!

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 22 sty 2007, 19:38

Witam,

rozumiem Wrocław, że specjaliści Europejskiej Rady Resuscytacji, którzy publikują wytyczne dotyczace działań ratukowych dla ratowników medycznych,pielęgniarek, lekarzy. Myla się mówiąc, że resuscytacja wykonywana przez świadków zdarzenia 3 krotnie zwiększa szanse przeżycia, rozumiem też również że skoro ERC przeznaczyło na kurs podstawowych zabiegów resuscytacyjnych i automatycznej defibrylacji zewnętrznej 6 godzin to ludzie po tym kursie nie potrafią udzielić pomocy w przypadku zatrzymania krążenia... I co za tym idzie nie potrafią uratować życia?

Pozdrawiam
Marek Jędrzejek
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 22 sty 2007, 19:42

przeciez ratowac moze tylko lekarz !
Braci się nie traci

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 22 sty 2007, 19:45

CYREK1 pisze:Testy są super. Osobiście kilka lat temu podczas rekrutacji na uczelnie przechodzilem testy psychologiczne, które zdyskwalifikowały mnie jako przyszłego ratownika medycznego. W uzasadnieniu usłyszałem (mam to na papierze), że jestem zbyt wrażliwy, aby ratowac życie...
Chcę, żądam i domagam się zobaczenia na piśmie, że Cyrek jest zbyt wrażliwy. :):):)
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Wrocław
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wrocław » 23 sty 2007, 18:02

Rozumiem, że gdybym użyła krótszych, acz trafniejszych sformułowań - nie byłoby burzy...

Uważam, że niektórzy mają zbyt wygórowane mniemanie o sobie, wydaje im się, że są cudotwórcami i najmądrzejszymi z mędrców, a nie ludźmi po kursie pierwszej pomocy.

Mówiąc o testach myślałam bardziej o rozmowie... symulacja jest sytuacją wykreowaną na potrzeby egzaminu i nie daje tego stresu, jaki daje prawdziwe zdarzenie.
Z myszkowskich ratowników (ok 20 osob), moze 4 reaguja jak cos sie dzieje... Reszta, niestety stoi jak wryta.

Przepraszam wszystkich, za swoje źle i nieczytelnie napisane posty.
phm. Paulina "Wrocław" Rutecka HO

Szef Zespołu ds. Promocji i Informacji Hufca
Członek Komendy Hufca Ziemi Myszkowskiej
Drużynowa 13 Lotniczej Drużyny Harcerskiej im. Leopolda Okulickiego

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 23 sty 2007, 18:03

Takie śmieszne???
Kowlak - przyjacielu, na prawdę jadna pani psycholog tak powiedziała (napisała), zeskanuję i Ci wyślę :-P.
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 23 sty 2007, 21:41

Wrocław pisze:Uważam, że niektórzy mają zbyt wygórowane mniemanie o sobie, wydaje im się, że są cudotwórcami i najmądrzejszymi z mędrców, a nie ludźmi po kursie pierwszej pomocy.
A ja uważam, że niektórzy mają zbyt niskie mniemanie o harcerskich ratownikach. Obok "czerwonych" turbo-ratowników i najmądrzejszych z mędrców jest tu cała masa rozsądnych ludzi z dużą dozą pokory. Uwierz mi - poznałem takich wielu. Tylko, że "czerwonych" najbardziej widać, bo tak ten świat jest skonstruowany, że złe przykłady najszybciej rzucają się w oczy.
Jakub Sieczko

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”