HSR w Radio Bis

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 29 cze 2006, 00:58

W piątek 30 czerwca 2006 roku w Bis Polskim Radio o godzinie 23:00 rozpocznie się audycja pt: "Zostaw wiadomość - Są młodzi, niosą pomoc". Tematem audycji będzie działalność Harcerskiej Szkoły Ratownictwa.

Autor audycji Tomasz Kosiorek pisze o niej na stronie Radia tak:
"Harcerze z Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP pomagają ludziom w bardzo różnych sytuacjach. Poprzednie roczniki sprawdzały się między innymi w pomocy zalanemu Wrocławiowi w czasie wielkiej powodzi w 1997 roku. Ale uczą się po to, żeby wiedzieć jak zareagować na ulicy na leżącego człowieka. Jak zachować się w sytuacji wypadku drogowego, jakiej pomocy udzielić zanim dotrze lekarz - oni to wiedzą. Ale HSR nie tylko przekazuje konkretną wiedzę, ale przy okazji też wychowuje. Jakich ludzi kształtują instruktorzy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i kto zostaje dobrym "pomagającym" opowiedzą nam przedstawiciele HSR-u. Zapraszam szczególnie, bo temat bardzo mi bliski."

Częstotliwość Bis Polskiego Radia w Twoim regionie znajdziesz pod adresem http://www.polskieradio.pl/bis/czestotliwosci.aspx. Radia można też słuchac internecie pod adresem http://www.polskieradio.pl/sluchaj/ .

Zapraszam wszystkich do wysłuchania audycji i oczywiście do komentowania jej na forum.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2006, 10:19 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

agad
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agad » 29 cze 2006, 08:47

Druhu Kubo,
bardzo się cieszę z obecności HSR w mediach i dziekuję za ogłoszenie sprawy na forum, dzięki temu już się produkuje news na stronę zhp.pl :-)

phm. Agnieszka Drogosz
rzecznik prasowy ZHP
phm. Agnieszka Drogosz
rzecznik prasowy ZHP

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 29 cze 2006, 09:27

rzeczniczka pisze:Druhu Kubo,
bardzo się cieszę z obecności HSR w mediach i dziekuję za ogłoszenie sprawy na forum, dzięki temu już się produkuje news na stronę zhp.pl :-)

phm. Agnieszka Drogosz
rzecznik prasowy ZHP
Super Druhno Rzeczniczko :)
Wielkie dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2006, 09:29 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 29 cze 2006, 11:48

Czy prowadzacy audycję w Radiu BIS nie jest przypadkiem byłym instruktorem HSR i ZHP?
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 30 cze 2006, 22:58

Słuchałam audycji :)

jak dla mnie naprawdę kawał dobrej roboty :) prowadzona była prosto, jasno, fajnie że odpowiadano na smsy ludzi, ich pytania i zarzuty. Nie było w niej wielkich naukowych słów, byli za to prawdzili ludzie. "Cywil" który słuchał tego razem ze mną stwierdził, że ratownictwo, to "chyba jedno z lepszych rzeczy, które harcerze robią".

gratuluję :)
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 01 lip 2006, 08:21

Wilk pisze:Czy prowadzacy audycję w Radiu BIS nie jest przypadkiem byłym instruktorem HSR i ZHP?
Jak się okazało jest :)
Czekam na kolejne opinie. Jak się podobało? Co było dobrego, a co można by poprawić?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2006, 08:22 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 01 lip 2006, 15:25

zgadzam się z "orite" - kawał dobrej roboty - brawo :)
i wpadki Tomka Kosiorka z ZHP - ZHR i z Ewą - Kasią, dały taki luz, pokazały, że jest to na żywo, swobodnie, a z drugiej strony widać, że były to przejęzyczenia a nie stres, bo ja nie wyczułem jakiegoś spięcia w całym programie

nie wiem, czy był to ideał i czy można było coś zrobić jeszcze lepiej, ale była to na pewno bardzo dobrze zrobiona audycja

pokazane jasno i prosto:
- co robimy
- dlaczego
- na co kładziemy nacisk
- dla kogo
- jaka jest skala zjawiska
- dlaczego opłaty
- i nie była to tylko sucha gloryfikacja działań ZHP, bo i była rozmowa z człowiekiem z PCK

trochę jedynie zdziwiła mnie ta brązowa odznaka, ale dla człowieka z zewnątrz to żadna różnica

teraz na tej bazie można próbować stawiać sobie wyżej poprzeczkę, może Kuba Strzyczkowski i jego program "Za a nawet przeciw" lub "Klub Trójki" Dariusza Bugalskiego ;)

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 02 lip 2006, 16:48

Z tego co wie mto nie jest instruktorem HSR od 99 roku...cóż mozna sie mylić...a ciemna strona mocy wzywa róznych do siebie..ze zakończe takim filozoficznym stwierdzeniem ów wywód...a jest w ty drugie dno...
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 02 lip 2006, 17:10

Wilk pisze:Z tego co wie mto nie jest instruktorem HSR od 99 roku...cóż mozna sie mylić...a ciemna strona mocy wzywa róznych do siebie..ze zakończe takim filozoficznym stwierdzeniem ów wywód...a jest w ty drugie dno...
jeżeli ktoś coś z tego rozumie, to mam gorącą prośbę, aby mi to wytłumaczył, bo ja niestety nie potrafię rozszyfrować :(

hoszimin
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hoszimin » 02 lip 2006, 20:47

Niestety nie mogłem słuchać tej audycji, szkoda :( Czy została ona może gdzieś uwieczniona? Może jest jakiś plik w Internecie do pobrania z tą audycją? Jeżeli tak poproszę namiary.
phm. Grzegorz Sagan HR
Prezes Harcerskiego Klubu Ratowniczego
Hufca ZHP Toruń
--> www.hkr.torun.pl <--

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 02 lip 2006, 20:56

hoszimin pisze:Niestety nie mogłem słuchać tej audycji, szkoda :( Czy została ona może gdzieś uwieczniona? Może jest jakiś plik w Internecie do pobrania z tą audycją? Jeżeli tak poproszę namiary.
Tworzymy właśnie dział strony HSR o nazwie "HSR w mediach", który będzie zawierał m.in. nagranie tej audycji. Po wyjściu ze studia od razu dostaliśmy je na płycie. A w ogóle wydaje mi się, że jacyś ratownicy z Torunia nas pozdrawiali:)
Pozdrawiam
Kuba Sieczko
Zespół Promocji i Informacji HSR
Ostatnio zmieniony 02 lip 2006, 20:57 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

hoszimin
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hoszimin » 02 lip 2006, 21:05

Nie wiem, nie słuchałem ;) Dzięki za szybki odzew.
phm. Grzegorz Sagan HR
Prezes Harcerskiego Klubu Ratowniczego
Hufca ZHP Toruń
--> www.hkr.torun.pl <--

merlin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: merlin » 02 lip 2006, 23:04

dalkow pisze:
Wilk pisze:Z tego co wie mto nie jest instruktorem HSR od 99 roku...cóż mozna sie mylić...a ciemna strona mocy wzywa róznych do siebie..ze zakończe takim filozoficznym stwierdzeniem ów wywód...a jest w ty drugie dno...
jeżeli ktoś coś z tego rozumie, to mam gorącą prośbę, aby mi to wytłumaczył, bo ja niestety nie potrafię rozszyfrować :(
Zapewne jest to odpowiedź Wilka na post dh Jakuba umieszczony o 9:21:41..:)
Mi się audycja jak najbardziej podobała tylko jakąś kiepską muzę w tym radiu puszczają :P.
phm. Piotr Skowroński
zastępca szefa HSR
http://www.hsr.zhp.pl

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 02 lip 2006, 23:29

zapewne tak Druhu Piotrze, ale do słów "można się mylić"
ale tego filizoficznego stwierdzenia nie rozumiem i ostatniej części :(

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 06 lip 2006, 15:29

Ze nie kazda audycja robiona przez rozne osoby jest dla nas dobra i tyle:)
&#8222;stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem&#8221;

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”