szef HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 mar 2006, 18:42

Fedajkin napisał:
[ W sumie wysłałem na adres HSR minimum 10 maili (1 na 2 tygodnie jeden) i nadal nic.
biedrona napisał:
Gdyby Druh wyraził WOLę wyjaśnienia tej sprawy, to zostałaby wyjaśniona. To co się tu dzieje to zwykłe PIENIACTWO. Na poziomie instruktorskim... :/
Tak z czystej ciekawosci... po ilu e-mailach wola Fedajkina będzie uznana za wystarczająca ? ;)

A tak na marginesie.... może w chorągwi łódzkiej są po prostu dwa inspektoraty i stąd całe zamieszanie ? ;) ;) ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 09 mar 2006, 21:21

Nie wiem czemu ale ostatnio ludzie lubią się kłócić... Po co zaraz jakieś afery i ironie.
Szukajmy przyczyn i rozwiązujmy problemy działając a nie gadając i ubliżając sobie wzajemnie.

Problem jest w tym, że istnieją nieścisłości na poziomie GKi. Jeżeli szef inspektoratu jest mianowany przez Komendanta Chorągwi i może być nim każdy a w HSR tylko instruktor z klasą "B" (o tym co na ten temat sądzę jest w innym wątku- mówię jak jest), to własnie dzieją się takie głupie rzeczy. Rozwiązaniem dla mnie byłoby spotkanie (czy wymiana stanowisk) zainteresowanych osób, czyli Komendnta Chorągwi, Sławka, Ciebie Sergiuszu oraz Kasi Krawczyk lub Mariusza Jagiełło (członka szefostwa ds. inspektoratów) i dojście do jakiejś wspólnej wersji. Szef musi byc jeden. Według mnie nie ma innej możliwości rozwiązania tej sytuacji.
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
Referat Wędrowniczy Chorągwi Kieleckej
KH Kielce- południe

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 09 mar 2006, 23:27

Tak gwoli ścisłości dodam, że Sławek jest członkiem Inspektoratu, a o mianowaniu mnie na funkcję dh, Kasia doskonale wiedziała, ciaki mnie jednak to, skąd wziął się na funkcji Sławek (wg. strony HSR).
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 10 mar 2006, 00:02

Drogi Segiuszu,

A może zamiast dochodzić nie aktualności, części strony HSR zrobiłbyś coś u siebie, żebym naprzykład nie musiał jeździć do Łódzkiej na kursy(mimo że było bardzo miło) bo nawet za bardzo wyjechać się ztamtąd nie da. A podpis, który masz pod swoim nazwiskiem widuje już dobre półtora roku na forum i tylko gadasz i gadasz. A na BLS organizowanym Twojej Chorągwi nawet nie byłeś, a jak masz instruktora jak się tytułowałeś kiedyś na stronie Twojego Inspektoratu to po co my tam też jechaliśmy. Może koniec pieniactwa czas do roboty. Niech cała Polska usłyszy o ISR z KCh Łódzkiej.

Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 mar 2006, 08:39

Marecki napisał: Drogi Segiuszu,

A może zamiast dochodzić nie aktualności, części strony HSR zrobiłbyś coś u siebie, żebym naprzykład nie musiał jeździć do Łódzkiej na kursy(mimo że było bardzo miło) bo nawet za bardzo wyjechać się ztamtąd nie da.
Niby co? Jeździć po ludziach i nakłaniać by jechali na Kurs na Srebrną? A potem wysłuchiwac ich utyskiwań, bo dokumenty nie dochodzą, bo HSR nie wywiązuje się z terminów rozsyłania informacji?
A może samemu zrobić Srebrną? A kto mi da na to urlop? W tym momęci ważniejsze dla mnie jest to, aby moje srodowisko pojechało na Obozową akcję letnią, niż posiadanie Srebrnej.
Marecki napisał: A na BLS organizowanym Twojej Chorągwi nawet nie byłeś, a jak masz instruktora jak się tytułowałeś kiedyś na stronie Twojego Inspektoratu to po co my tam też jechaliśmy.
Kurs BLS/AED w Łodzi organizowany był "po za" moją jurysdykcją. O tym, że kurs był organizowany nie zostałem powiadomiony więc dlaczego niby miałbym na nim być?
Marecki napisał: Może koniec pieniactwa czas do roboty. Niech cała Polska usłyszy o ISR z KCh Łódzkiej.
Nie mam ambicji aby słyszała o mnie cała Polska, bo rozgłos nie zawsze jest porządany.
Marecki napisał: Pozdrawiam
Marecki
A ja nadal nie doczytałem się odpowiedzi skąd na stronie HSR wziął się na funkcji Kierowniak Sławek. Jeszcze nie tak dawno widniała tam Marzena (na liście członków ISR, nie na funkcji kierownika - żeby ktoś źle nie zrozumiał), a skoro jej teraz nie ma, to na czym opieraliście się uzupełniając owe dane?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 10 mar 2006, 10:22

Fedajkin napisał:
Niby co? Jeździć po ludziach i nakłaniać by jechali na Kurs na Srebrną?
Niby nie. Zdecydowanie nie chciałbym, żebyś był awizytorem, ale skoro coś nie działa to nie mają jak jechać i nie wiedzą jak to wygląda. I nawet nie mają pojęcia jak zoorganizować taki kurs. Ale to na pewno wina złego HSR. Bo naprzykład problemem jest zorganizować kurs Chorągwiany i wtedy to ludzie jada do Ciebie, ale przecież takich podstawowych rzeczy Kierownika Inspektoratu Specjalnościowego nie trzeba uczyć.
Fedajkin napisał:
A potem wysłuchiwac ich utyskiwań, bo dokumenty nie dochodzą, bo HSR nie wywiązuje się z terminów rozsyłania informacji?
Oj biedaku to może zrezygnuj. Wtedy nie będziesz musiał słuchać. Bo tak już bywa, że jak się jest na fukcji odpowiedzialnej i wysoko to trzeba się samemu również starać bo jak nie to będą Ci jęczeć i utyskiwać.
Fedajkin napisał:
A może samemu zrobić Srebrną? A kto mi da na to urlop? W tym momęci ważniejsze dla mnie jest to, aby moje srodowisko pojechało na Obozową akcję letnią, niż posiadanie Srebrnej.
Jak chcesz to pojedź nie chcesz nie jedź. Wykształć sobie kogoś na Twoje miejsce, żeby pojechał na akcje letnią, a Ty jedź na srebro. Dla chcącego nic trudnego. Od około 3 lat słyszę to samo od Ciebie, a gdzie następca???
Fedajkin napisał:
Kurs BLS/AED w Łodzi organizowany był "po za" moją jurysdykcją. O tym, że kurs był organizowany nie zostałem powiadomiony więc dlaczego niby miałbym na nim być?
A to ciekawe hmm. widziałem tam logo Twojej chorągwi... I z tego co wiem kurs był rozliczyny w Chorągwi i z tego co wiem Chorągiew dawała na niego pieniądze, czyżby to świadczyło o tym, że niewiesz co się dzieje medycznego na Twoim terenie... To po co jesteś Szefem. A po co miałeś na nim być np. po to, żeby ludzie mniej zapłacili, bo np. mój bilet do łodzi trochę kosztuje. Ale wiem wiem takie przyziemne sprawy jak kasa to kogo to obchodzi.
Marecki napisał: Może koniec pieniactwa czas do roboty. Niech cała Polska usłyszy o ISR z KCh Łódzkiej.
Fedajkin napisał:
Nie mam ambicji aby słyszała o mnie cała Polska, bo rozgłos nie zawsze jest porządany.
Jeżeli Ty się nazywasz Ispektorat Specjalności Ratowniczej Chorągwi Łódzkiej - to masz rację też nie chciałbym żeby o mnie słyszeli sczególnie, że ciężko się zdecydować, które to imie, a które to nazwisko. Bo widzisz w tym wszystkim chodzi o to żeby coś robić dla innych i żeby wiedzieli że się działa, a to że znają Twoją jednostkę przyjdzie samo.

I nie chodzi o to żeby znali Ciebie.

Marecki napisał:
A ja nadal nie doczytałem się odpowiedzi skąd na stronie HSR wziął się na funkcji Kierowniak Sławek. Jeszcze nie tak dawno widniała tam Marzena (na liście członków ISR, nie na funkcji kierownika - żeby ktoś źle nie zrozumiał), a skoro jej teraz nie ma, to na czym opieraliście się uzupełniając owe dane?.
Na wróżbach z torebek nie słodzonej herbaty Magdy Stankiewicz i fusach z kawy Kasi Krawczyk. A tak na poważnie to pewnie z bazy danych i rozmów ze Sławkiem.

A tak na koniec to już nie będę dyskutował z Tobą bo temat to Szef HSR, a nie Sergiusz Papuga skrzywdzony Kierownik Inspekoratu Specjlanosci Ratowniczej przez pominięcie na stronie HSR przez co nikt nie wiem, że nim jest.

Pozdrawiam
Marek
phm. Marek Jędrzejek H.O

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 mar 2006, 10:55

Marecki napisał:
Fedajkin napisał:
Niby co? Jeździć po ludziach i nakłaniać by jechali na Kurs na Srebrną?
Niby nie. Zdecydowanie nie chciałbym, żebyś był awizytorem, ale skoro coś nie działa to nie mają jak jechać i nie wiedzą jak to wygląda. I nawet nie mają pojęcia jak zoorganizować taki kurs. Ale to na pewno wina złego HSR. Bo naprzykład problemem jest zorganizować kurs Chorągwiany i wtedy to ludzie jada do Ciebie, ale przecież takich podstawowych rzeczy Kierownika Inspektoratu Specjalnościowego nie trzeba uczyć.
Masz racje - nie trzeba uczyć i moim zdaniem forum ZHP nie jest miejsce na omawianie problemów związanych z organizacją kursów.
Marecki napisał:
Oj biedaku to może zrezygnuj. Wtedy nie będziesz musiał słuchać. Bo tak już bywa, że jak się jest na fukcji odpowiedzialnej i wysoko to trzeba się samemu również starać bo jak nie to będą Ci jęczeć i utyskiwać.
Nie odwracaj kota ogonem. Nie mam wpływu na to, że jakies dokumenty (jakie - nie mam pojęcia) nie dochodzą do instruktorów. Poprostu przetwarzam pewną zaistniałą sytuację, a ty próbujesz zrobić ze mnie poszkodowanego płaczka... sorry, ale chyba nie na tym rzecz polega.
Marecki napisał:
Jak chcesz to pojedź nie chcesz nie jedź. Wykształć sobie kogoś na Twoje miejsce, żeby pojechał na akcje letnią, a Ty jedź na srebro. Dla chcącego nic trudnego. Od około 3 lat słyszę to samo od Ciebie, a gdzie następca???
Na studiach? Poza miejscowością, w której do tej pory działał? I tak co roku powtarza się, że młodzi ludzie wyjeżdżają na studia, bo szkoda im jest poświęcic dla ZHP i zakończyc nauke na szkole gimnazjalnej i pozostać w naszej mieścinie by móc dalej kształcic się w szkole zycia jaką daje ZHP i móc jeździc na obozy.
Marecki napisał:
A to ciekawe hmm. widziałem tam logo Twojej chorągwi... I z tego co wiem kurs był rozliczyny w Chorągwi i z tego co wiem Chorągiew dawała na niego pieniądze, czyżby to świadczyło o tym, że niewiesz co się dzieje medycznego na Twoim terenie... To po co jesteś Szefem. A po co miałeś na nim być np. po to, żeby ludzie mniej zapłacili, bo np. mój bilet do łodzi trochę kosztuje. Ale wiem wiem takie przyziemne sprawy jak kasa to kogo to obchodzi.
Tak i dokładnie o tym wiedział Komendant Chorągwi, a po samym kursie odpowiednie osoby dostały to co miały dostać. Tak samo ty płaciłeś za bilet, jak i ja musiałbym za niego zapłacić. Nie mieszkam w Łodzi - jeśli chodzi o ścisłość.
Marecki napisał:
A tak na koniec to już nie będę dyskutował z Tobą bo temat to Szef HSR, a nie Sergiusz Papuga skrzywdzony Kierownik Inspekoratu Specjlanosci Ratowniczej przez pominięcie na stronie HSR przez co nikt nie wiem, że nim jest.
Może i to wywnioskowałeś z moich wypowiedzi ale meritum sprawy rozbija się o brak odpowiedzi na około 10 korespondencji wysłanych do HSR, a nie o to, że nie jestem umieszczony na stronie HSR, bo i po co miałbym tam się znaleźć jeżeli nie jestem i nie chcę być instruktorem HSR.

P.S. Nie odpowiadaj mi bo dyskusję z Tobą uważam za stratę czasu i niepotrzebne zużywanie się gumek pod klawiszami na klawiaturze. Ty swoje, ja swoje i każdy swego bronić będzie... a jeżeli swoją wiedzę na mój temat opierasz na słowach Sławka, to pozostaje Ci tylko pogratulować informatora :lol
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 10 mar 2006, 10:58

19kldh napisał:
Fedajkin napisał:
[ W sumie wysłałem na adres HSR minimum 10 maili (1 na 2 tygodnie jeden) i nadal nic.
biedrona napisał:
Gdyby Druh wyraził WOLę wyjaśnienia tej sprawy, to zostałaby wyjaśniona. To co się tu dzieje to zwykłe PIENIACTWO. Na poziomie instruktorskim... :/
Tak z czystej ciekawosci... po ilu e-mailach wola Fedajkina będzie uznana za wystarczająca ? ;)

A tak na marginesie.... może w chorągwi łódzkiej są po prostu dwa inspektoraty i stąd całe zamieszanie ? ;) ;) ;)
Druhu.
Juz prawie rok działam z sekretariacie i NIGDY nie otrzymałam wiadomości od Druha Sergiusza Papugi. Więc może ma na przykład nieaktualny e-mail. Ale możliwości kontaktu nie kończą się na e-mailach, mamy jeszcze kilka telefonów kontaktowych. Komórkowych - czyli zawsze do odebrania.
I stąd moja opinia o dobrej woli, a raczej jej braku.
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 10 mar 2006, 11:01

A ja nadal nie doczytałem się odpowiedzi skąd na stronie HSR wziął się na funkcji Kierowniak Sławek. Jeszcze nie tak dawno widniała tam Marzena (na liście członków ISR, nie na funkcji kierownika - żeby ktoś źle nie zrozumiał), a skoro jej teraz nie ma, to na czym opieraliście się uzupełniając owe dane?
Marzena złozyła Sekretarzowi HSR swoją rezygnację - na tym sie oparliśmy uzupełniając dane.
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 mar 2006, 11:59

biedrona napisał:
Juz prawie rok działam z sekretariacie i NIGDY nie otrzymałam wiadomości od Druha Sergiusza Papugi. Więc może ma na przykład nieaktualny e-mail. Ale możliwości kontaktu nie kończą się na e-mailach, mamy jeszcze kilka telefonów kontaktowych. Komórkowych - czyli zawsze do odebrania.
Rozumiem z tego że zwracacie koszty rozmów telefonicznych z Wami ?
Rozumiem także że odbierasz osobiscie pocztę przesłaną na adres:
PRZYKŁADOWO - katarzyna.krawczyk@hsr.pl

Mam nadzieję że Sergiusz napisze na jaki adres wysyłał swoje listy.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 10 mar 2006, 12:12

biedrona napisał:

19kldh napisał:

A druh zapewne za drogę służbową i zapewne wie że najpierw sekretarz potem Szef prawda.

Mogę odpowiedź za Ewę nie nie zwracamy kosztów za rozmowy z nami, natomiast robimy tyle, że jeżeli przeliczyć by to na kasę którą instrutkor HSR powinien dostać za kurs sądze, że stać by nas było na to żeby nawet dzwonić do tych płaczacych i rozpaczających nad złym i podłym HSR.
Ale żeby nie było, że nie daje rozwiązanie które nie uderzy po kieszeni osoby prywatnej chcącej poświęcić się bez reszty dla dobra HSR zawsze można zadzwonić Komendy Chorągwi, szczególnie jeżeli ma się sprawę słuzbową. A chciałbym jeszcze zwróćić druha uwagę druha na to, że wysyłanie e-maili też koszutuje gumki pod klawiszami się wycierają też koszty - ale też ich nie zwracamy co to za pytania. Błagam.

A druh zwraca koszty jak ktoś do druha dzwoni?

Myślę, że Ewa nie odbiera poczty katarzyna.krawczyk@hsr.pl i wystarczy zajrzeć do działu kontatk, aby zobaczyć jakie Ewa e-maile odbiera.

A Katarzyna Krawczyk to nie HSR tylko jego Szef. Czy jeżeli naczelnik nie odpowiada na e-maile to znaczy że ZHP nie odpisuje na e-maile. A to że jest bezpośredni e-mail do Szefa znaczy że mamy dobrą wolę i chcemy żeby był z nami kontakt prawda ?

Błagam.

A przypominam, że wątek dotyczy Szefa HSR, a nie działania HSR jeżeli chcemy podyskutowac nad problemamy Inspektoratu Specjalności Ratowniczej Chorągwi Łódzkiej już jest ku temu nowy świerzutki wąteczek zapraszam.

Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 10 mar 2006, 12:18

takiego popisu braku zaradnosci to jeszcze nie widzialem.
10 mejli wyslalnych - brak odzewu - pewnie maja mnie gdzies.po co probowac inaczej.

za telefony -zwroty- bo zyjemy w kraju gdzie polaczenie kosztuje nadal 3.6 za minute.
kiedys zalatwialo sie wszystko albo listownie albo telefonicznie jak telefon w ogole byl.

swoja droga jesli jednak ktos olewa te mejle to dla mnie to jest dalekie od OK.
Braci się nie traci

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 mar 2006, 12:37

19kldh napisał:

Nie mam pojęcia na jaki e-mail, gdyż korzystałem z modułu kontaktów zawartego na stronie hsr (adres modułu >> http://hsr.pl/www/index.php?option=com_contact&Itemid=3), zwykłe lenistwo - po co mam ręcznie wpisywać adersy e-mail skoro tam zrobi to za mnie i prawdopodobnie na właściwy adres, a jak widać na załączonym obrazu, jednak nie.

Mniejsza o większość, gdyż już dawno odpóściłem sobie próbę kontaktu z HSR w tej sprawie.
Marecki napisał:
A przypominam, że wątek dotyczy Szefa HSR(...)
W rzeczy samej - wróćmy do temtu.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 mar 2006, 12:43

Marecki napisał:
biedrona napisał:
19kldh napisał:

A druh zapewne za drogę służbową i zapewne wie że najpierw sekretarz potem Szef prawda.
Otóż nie. Dla Sergiusza, który jako szef inspektoratu chor. nie jest instruktorem HSR, droga słuzbowa prowadzi prosto do Kasi, jako szefa inspektoratu GK ZHP.
Marecki napisał:
A Katarzyna Krawczyk to nie HSR tylko jego Szef. Czy jeżeli naczelnik nie odpowiada na e-maile to znaczy że ZHP nie odpisuje na e-maile. A to że jest bezpośredni e-mail do Szefa znaczy że mamy dobrą wolę i chcemy żeby był z nami kontakt prawda ?
Błagam.
A przypominam, że wątek dotyczy Szefa HSR, a nie działania HSR (....)
Naczelnik nie odpowiadał na e-maile bo korespondecję prowadziło za niego biuro.gk@zhp.pl
A skoro jest podawany oficjalny adres szefa HSR to na oficjalne listy przesłane na ten adres musi on lub upoważniana przez niego osoba odpowiedzieć niezwłocznie. Z tego lub innego adresu. Takie są ogólne zasady, a nie dobra wola.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 mar 2006, 12:50

Dh. Czesiu - dziękuje za zaangażowanie ale chciałbym aby ten wątek raczej wrócił na swój pierwotny tor, a sprawa braku odbierania czy odpisywania na maile to już raczej przeszłość (a przynajmniej mam taką cichą nadzieję).
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”