szef HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 08 mar 2006, 00:11

Skąd Ty wytrzasnąłeś tą liczbę? Jeśli 70 z tych 150 działa to bardzo dobrze...
gdzies mi sie przewinela w jakis prezentacjach.
70 ?
to wyglada na jakas super zamknieta magiczna kaste ktora decyduje o losach setek :)
Braci się nie traci

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 08 mar 2006, 11:01

szarotka napisał:
Chłopaki..
No proszę Was...
Jeden, drugi i trzeci...
I to nie tylko w tym wątku...
Zapomniałaś powiedzieć baczność na końcu ;) hihi
szarotka napisał:
Macie pełne prawo do dyskusji oczywiście. Tylko błagam... Mniej emocji i osobistych wycieczek. Bo chyba sami widzicie, że nie służą one konstruktywnej rozmowie.
Jakie wycieczki, gdzie nigdzie nikogo nie wyzwałem. Proszę Cię Martynko.
szarotka napisał:
Rozumiem, że temat mże być drażliwy i kontrowersyjny, ale spróbujmy skupić się na merytoryce.
Ani drażliwy, ani kontrowersyjny, o czym Ty mówisz. Ja cały czas się skupiam na merytoryce, ale jak czytam że ktoś mi pozwala na dyskusje to nie mogę sobie odmówić trochę ironi ;P

Również Cię pozdrawiam
Marek
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

dziechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziechu » 08 mar 2006, 12:31

To teraz może Jaro, bo panowie moim zdaniem są dla siebie bardzo nie mili.
O ile temat jest ciekawy o tyle wyczuwa się, że Jacek i Marek nie kochają Sebastiana i niestety znajduje to bezposrednie odzwierciedlenie w ich słowach.
Przeczytajcie swoje posty ze dwa razy i nie pytajcie mnie dlaczego tak twierdzę.
Inna sprawa to merytoryka dyskusji, która jest tutaj najważniejsza.
Słuchając Waszych dyskusji odnoszę wrażenie, że stało się źle, że powstała HSR. Mógła być nadal specjalność ratownictwo, której szefem byłby ktoś związany z I pomocą a w ramach specjalności funkcjonowałaby HSR, jako jedna ze ścieżek, którą mogą podąrzać ratownicy w ZHP.
Być może mielibyśmy wtedy 3 różne szkoły wewnątrz ZHP, które podlegałyby jednemu szefowi specjalności ratownictwo.
Myślę, że tylko przy takim układziepowinniśmy mówić o ludziach spoza HSR na funkcjach kierowniczych.
Na obecną chwilę jest HSR, która to zajmuje się koordynacją wszelkich działań wewnątrz ZHP z zakresu I pomocy i tutaj musicie przyznać mi rację.
Jeśli harcerz ratownik - to po szkoleniu HSR-owym. Jeśli szkolony gdzie indziej to harcerz i ratownik PCK.
Jesteśmy wszyscy trochę w takiej dziwnej pętli, jeśli chcemy coś zmienić to najpierw rozmawiajmy o tym czy ratownicy harcerscy powinni być ratownikami HSR i czy HSR ma rządzić ratownictwem w ZHP a sprawa szefa moim zdaniem sama sie wyjaśni.
hej!
Jaro
phm Jaro spod Giewonta HO

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 08 mar 2006, 12:50

No dobra, pytanie w temacie: Skąd HSR bierze informacje kto w aktualnym momęcie jest kierownikiem inspektoratu w danej Chorągwi, bo wydaje mi się, że na 100% nie z rozkazów Komendanta owej Chorągwi.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 08 mar 2006, 12:56

dziechu napisał:
To teraz może Jaro, bo panowie moim zdaniem są dla siebie bardzo nie mili.
O ile temat jest ciekawy o tyle wyczuwa się, że Jacek i Marek nie kochają Sebastiana i niestety znajduje to bezposrednie odzwierciedlenie w ich słowach.

Z odrobiną Ironi: wolę dziewczyny Jarku, więc wybacz ale Sebastiana kochać nie będę.
dziechu napisał:
Przeczytajcie swoje posty ze dwa razy i nie pytajcie mnie dlaczego tak twierdzę.
Inna sprawa to merytoryka dyskusji, która jest tutaj najważniejsza.

dziechu napisał:
Słuchając Waszych dyskusji odnoszę wrażenie, że stało się źle, że powstała HSR.

I tu widzisz teza ta upada, ponieważ jeżeli uważałbym że to źle to nie poświęcił bym temu 4 roku życia harcerskiego i co weekend nie szkoliłbym harcerzy, instrutkorów itd. Więc Jarku proszę nie wysuwaj takich tez bo mówisz dokłądnie to samo co Sebastian - niepodoba się to wychonocha tylko troszkę innymi słowami.
dziechu napisał:
Mógła być nadal specjalność ratownictwo, której szefem byłby ktoś związany z I pomocą a w ramach specjalności funkcjonowałaby HSR, jako jedna ze ścieżek, którą mogą podąrzać ratownicy w ZHP.
Być może mielibyśmy wtedy 3 różne szkoły wewnątrz ZHP, które podlegałyby jednemu szefowi specjalności ratownictwo..

Tylko, że obecnie to HSR jest tą specjalnością i trzeba zwrócić uwagę, że to właśnie trzeba w HSR zająć się dwoma innymi ścieżkami, czy nawet pięcioma co i tak się dzieje. A skoro się dzieje i HSR bierze pod swoje skrzydła kolejne cześci harcerskiego ratownictwa to dlaczego 2 tygodniowy kurs ma decydować o tym że ktoś może być Szefem HSR lub nim nie może być i o tym cała dyskusja.
dziechu napisał:
Myślę, że tylko przy takim układziepowinniśmy mówić o ludziach spoza HSR na funkcjach kierowniczych.Na obecną chwilę jest HSR, która to zajmuje się koordynacją wszelkich działań wewnątrz ZHP z zakresu I pomocy i tutaj musicie przyznać mi rację.

I zgadzam sięz Tobą i Ty zgadzasz się ze mną. Więc o co chodzi ?
dziechu napisał:
Jeśli harcerz ratownik - to po szkoleniu HSR-owym. Jeśli szkolony gdzie indziej to harcerz i ratownik PCK.

I doskolnale wiesz, że tak nie będzie ponieważ mamy mnustwo wykształconych ludzi z zakresu ratownictwa, którzy nie są instruktorami HSR i będą sobie szkolić, a ich ludzie będą mówić że są ratownikami harcerskimi. Ponieważ mamy dobrowolność...

dziechu napisał:
Jesteśmy wszyscy trochę w takiej dziwnej pętli, jeśli chcemy coś zmienić to najpierw rozmawiajmy o tym czy ratownicy harcerscy powinni być ratownikami HSR i czy HSR ma rządzić ratownictwem w ZHP a sprawa szefa moim zdaniem sama sie wyjaśni.
I tego nie da się zrobić ponieważ mamy dobrowolność. O czym świadczy wiele wiele problemów związych z działaniem różnych osób.
Więc uważam, że HSR powinno się zajmować ratownictwem, ale bycie Instrutkorem HSR nie powinno być jedyną drogą, aby móc działać na wyższym poziomi i być na stanowiskach kierowniczych.

Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 mar 2006, 12:56

dziechu napisał:
Słuchając Waszych dyskusji odnoszę wrażenie, że stało się źle, że powstała HSR. Mógła być nadal specjalność ratownictwo, której szefem byłby ktoś związany z I pomocą a w ramach specjalności funkcjonowałaby HSR, jako jedna ze ścieżek, którą mogą podąrzać ratownicy w ZHP.
Być może mielibyśmy wtedy 3 różne szkoły wewnątrz ZHP, które podlegałyby jednemu szefowi specjalności ratownictwo.
Myślę, że tylko przy takim układziepowinniśmy mówić o ludziach spoza HSR na funkcjach kierowniczych.
Na obecną chwilę jest HSR, która to zajmuje się koordynacją wszelkich działań wewnątrz ZHP z zakresu I pomocy i tutaj musicie przyznać mi rację.
Nie chcę "krakać" ale trochę mi to przypomina casus COL.
I późniejszych skutków dla Trawersu (z którego powstał COL) i dla całej specjalności lotniczej.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 08 mar 2006, 15:58

Fedajkin napisał:
No dobra, pytanie w temacie: Skąd HSR bierze informacje kto w aktualnym momęcie jest kierownikiem inspektoratu w danej Chorągwi, bo wydaje mi się, że na 100% nie z rozkazów Komendanta owej Chorągwi.
A o co chodzi Druhu? W czym tkwi problem?
Od niedawna Szkoła ma członka szefostwa ds. inspektoratów i jest nim dh Mariusz Jagiełło. W razie pytań warto właśnie z nim się skontaktować - zapewne odpowie na wszelkie pytania, w tym na powyższe również. E-mail: mariusz.jagiello@hsr.pl

Pozdrawiam,
pwd. Ewa Sętowska
Sekretariat HSR
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 08 mar 2006, 16:55

ewo
czy wszystko co sie powie tutaj co jest nie w smak hsr od razu musi byc przekierowywane na inna droge niz to forum?
przeciez ono po to jest !
a naszym celem nie jest sianie zametu ale rozwoj :)
Braci się nie traci

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 09 mar 2006, 08:06

biedrona napisał:
Fedajkin napisał:
A o co chodzi Druhu? W czym tkwi problem?
Od niedawna Szkoła ma członka szefostwa ds. inspektoratów i jest nim dh Mariusz Jagiełło. W razie pytań warto właśnie z nim się skontaktować - zapewne odpowie na wszelkie pytania, w tym na powyższe również. E-mail: mariusz.jagiello@hsr.pl

Pozdrawiam,
pwd. Ewa Sętowska
Sekretariat HSR
To ciekawostka, bo od pół roku mniej więcej prubuje zadać pytanie dotyczące Chorągwi Łódzkiej i tego kto tam jest szefem inspektoratu i jak do tej pory, nie odstałem odpowiedzi. W sumie wysłałem na adres HSR minimum 10 maili (1 na 2 tygodnie jeden) i nadal nic.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 09 mar 2006, 09:45

Fedajkin wystarczy zajrzeć na stronę www.hsr.pl i kliknąć w link "instruktorzy HSR"- tam są wszyscy instruktorzy, ich klasy, szefowie inspektoratów, szefostwo i sekretariat szkoły.

A żeby Ci ułatwić sprawę to piszę: w Łódzkim jest inspektorat niesamodzielny a szefem jest Sławek Balcerak (camos@poczta.onet.pl) :)

A szefów inspektoratu wybierają jego członkowie. Ponieważ jest nas stosunkowo mało to większość z nas się zna i nie mamy problemów z przepływem informacji a szczególnie dotyczących szefów inspektoratów, których jest 17 :) (to odpowiedź na pytanie skąd wiemy kto jest szefem)
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytanie to wystarczy je tu zadać z pewnością ktoś na nie odpowie :D

Pozdrawiam

phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
Referat Wędrowniczy Chorągwi Kieleckej
KH Kielce- południe

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 09 mar 2006, 12:24

A jak to ma się do rozkazu Komendant Chorągwi mianującego mnie w listopadzie 2004 roku na funkcję Kierownika Inspektoratu KCh Łódź?

P.S. Przepraszam, ale to była podpucha z mojej strony... i dokładnie wiedziałem co jest na stronie HSR a jak wygląda to wszystko w rzeczywistości. W tym momęcie na usta rzucają mi się słowa Jerzego Stuhra z "Seksmisji".
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 mar 2006, 13:16

anicia napisał:
Fedajkin wystarczy zajrzeć na stronę www.hsr.pl i kliknąć w link "instruktorzy HSR"- tam są wszyscy instruktorzy, ich klasy, szefowie inspektoratów, szefostwo i sekretariat szkoły.

A żeby Ci ułatwić sprawę to piszę: w Łódzkim jest inspektorat niesamodzielny a szefem jest Sławek Balcerak (camos@poczta.onet.pl) :)

Fedajkin napisał:
A jak to ma się do rozkazu Komendant Chorągwi mianującego mnie w listopadzie 2004 roku na funkcję Kierownika Inspektoratu KCh Łódź?

To kto jest w końcu szefem inspektoratu ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 09 mar 2006, 13:18

szefów inspektoratu wybierają jego członkowie. Ponieważ jest nas stosunkowo mało to większość z nas się zna i nie mamy problemów z przepływem informacji a szczególnie dotyczących szefów inspektoratów, których jest 17
ok, a jak sie stac czlonkiem isnpektoratu ?
Braci się nie traci

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 09 mar 2006, 13:21

Dh. Czesiu - wg. rozkazu Komendant Chorągwi - ja.. wg. stron HSR (a co za tym idzie wg. HSR) - Sławek.

:lol
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

biedrona
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: biedrona » 09 mar 2006, 17:58

Fedajkin napisał:

P.S. Przepraszam, ale to była podpucha z mojej strony... i dokładnie wiedziałem co jest na stronie HSR a jak wygląda to wszystko w rzeczywistości. W tym momęcie na usta rzucają mi się słowa Jerzego Stuhra z "Seksmisji".
Druhu.
Na poziomie instruktorskim "podpucha" to przesada:/
Gdyby Druh wyraził WOLę wyjaśnienia tej sprawy, to zostałaby wyjaśniona. To co się tu dzieje to zwykłe PIENIACTWO. Na poziomie instruktorskim... :/
Ewa Sętowska
Sekretarz HSR
-
Impossible is nothing.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”