szef HSR

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 07 mar 2006, 22:34

Oki, ale dalej jest to to samo podejście negujące, ale ja też prosiłem o argumenty za tym, że lepiej gdyby kandydatem był ktoś kto nie jest instruktorem, jak powiedziałem zawsze można doszukać się argumentów by odbić piłeczkę, ale co to wnosi do dyskusji???
Sebastian Jeziorski
Harcerska Grupa Ratownicza Starówka
www.hgrstarowka.xt.pl

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 07 mar 2006, 22:41

A i jeszcze jedno, wybacz, że przyjechałem na twój teren i używam przykładów z tej akcji jako argumentów, w tej dyskusji, jak śmiałem, więcej nie będę.

Pozdrawiam
Sebastian Jeziorski
Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław
Sebastian Jeziorski
www.hgrstarowka.xt.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 07 mar 2006, 22:46

Witam,

Po pierwsze jest przestaniemy być uważani za klikę, a jest jeden z głównych minusów podawnych w większości rozmów.
Po drugie ktoś coś mówi o demokracji w ZHP, jakieś wędrownictwo kodeksy, konstytucje... I gdzie to wszystko ma się do nas? Skoro mówimy że HSR jest dla wszystkich ratowników w ZHP.
Po trzecie, stworzy to konkurencję do stanowiska, a nie tak jak teraz brak kandydatów.

Pozdrawiam
Marek

P.S Wystarczy?
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 07 mar 2006, 22:59

Ale nawet dopuszczając możliwość wybierania kandydatów z poza grupy instruktorów HSR, to jak chcesz ich wybrać, wszyscy ratownicy ZHP maja zagłosować???
Ja patrzę na to realnie, jeśli nie ma to być osoba narzucana nam odgórnie, a taka sytuacja rodziłaby wiele konfliktów, to racjonalne jest, że wybierają instruktorzy HSR, a przy takiej, jednak ograniczonej liczbie głosujących można doprowadzić do sytuacji, by wszyscy znali kandydata. I oczywiście możemy założyć, że nie będzie to instruktor HSR, ale w takim razie, jakie inne kryteria przyjąć. Jak powiedziałem określenie instruktor HSR zawiera w sobie też instruktora ZHP.
Sebastian Jeziorski
www.hgrstarowka.xt.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 07 mar 2006, 23:14

Witam,

Sebastian czyżbyś przyznał nam rację, że Szefem HSR może nie być Instruktor HSR skoro pytasz jak go wybierać?

Pozdrawiam
Marek
phm. Marek Jędrzejek H.O

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 07 mar 2006, 23:19

Cieplutko tutaj chłopaki :) Ale do rzeczy.....
Szef HSR to dla mnie przede wszystkim dobry koordynator. Powinien miec doświadczenie w pracy z instruktorami, mieć doświadczenie w kształceniu i znać potrzeby i problemy ZHP oraz podstawowe regulacje prawne. Powinien być pomysłowy i postępowy.
O ile przy doborze szefa inspektoratu upierałam się przy tym, aby był to ktoś ściśle związany z HSR, o tyle szef całego HSR nie musi taki być.
Do pomocy ma szefostwo i tu upierałabym się aby byli instruktorzy HSR czy szefowie sprawnie działających jednostek + osoba do promocji.
Działanie HSR nie trudno jest poznać, program szkoleń i zasady też nie- wytarczy byc dobrym obserwatorem i chcieć.
Według mnie członkowie szefostwa to ludzie "wyspecjalizowani"- osoba od szkoleń, od spraw instrutorskich (etyki, regulaminów itd.), programu i jednostek ratowniczych.

Problem w tym kto mógłby wybierać takiego szefa- wydaje mi się że to nie takie trudne. Ja bym optowała, aby decyzję podjęli instruktorzy HSR i szefowie jednostek ratowniczych- czyli główni zainteresowani.
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
Referat Wędrowniczy Chorągwi Kieleckej
KH Kielce- południe

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 07 mar 2006, 23:22

;o)

Jak fajnie ;o). Nie tylko ja Boulon na placu boju Anita, jako Joanna D'arc HSR ;o).
A swoją drogą popieram w całej rościągłości. O tym Szefie Inspektoratu też pogadamy Anitka co ??? ;)

Pozdrawiam
Marek
phm. Marek Jędrzejek H.O

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 07 mar 2006, 23:24

Czy przyznał rację, nie, uważam, że lepiej by był to instruktor HSR, ale spieranie się tak-nie do niczego nie prowadzi, a moje zdanie jest tylko moim zdaniem.
Sebastian Jeziorski
www.hgrstarowka.xt.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 07 mar 2006, 23:27

Witam,

To wogóle teraz przyznałeś Sebastianie, że nie należy traktować Cię poważnie, a wszystkie Twoje wypowiedzi są nie potrzebne i należy je traktować jako zbędne zaśmiecanie forum. NIe ma to jak szacunek do siebie, aż szkoda czasu na polemikę.

Pozdrawiam
MArek
phm. Marek Jędrzejek H.O

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 07 mar 2006, 23:42

Marecki napisał:na placu boju Anita, jako Joanna D'arc HSR ;o).
Nie no obraza! I pomyśleć, że Cię do tej pory lubiłam :) Żarcik, a tak powaznie to czemu nie miałabym wykorzystać swojej wiedzy i doświadczenia w tworzeniu czegoś fajnego :)
Marecki napisałO tym Szefie Inspektoratu też pogadamy Anitka co ??? ;)
no ba! Ze mną zawsze :) Ale jak wiesz nie jest to łatwe :)

Sebastianie, uważam, że zbyt emocjonalnie poodchodzisz do dyskusji. My tu tylko debatujemy sobie w 4 osoby i mnie część Twoich argumentów przekonuje i gdybym nie jasno określonego zdania w tym temacie to pewnie bym Ci przytaknęła. W końcu ta nasza HSRowa atmosfera jest rzeczywiście specyficzna, ale to przecież nie szef ja tworzy tylko my wszyscy i gwarantuję, że szybko się udziela, ktokolwiek wpadnie w nasze żmijowisko :)

Pozdrawiam
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
KH Kielce- południe

szarotka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarotka » 07 mar 2006, 23:42

Chłopaki..
No proszę Was...
Jeden, drugi i trzeci...
I to nie tylko w tym wątku...

Macie pełne prawo do dyskusji oczywiście. Tylko błagam... Mniej emocji i osobistych wycieczek. Bo chyba sami widzicie, że nie służą one konstruktywnej rozmowie.

Rozumiem, że temat mże być drażliwy i kontrowersyjny, ale spróbujmy skupić się na merytoryce. W końcu od tego to forum :)

pozdrawiam

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 07 mar 2006, 23:46

praca praca ale na forum zawsze chwila sie znajdzie :)
o inspktoratach juz pisalem w inym topicu ale pozwole sobie powtorzyc.
isnpoektorat moze byc calkowicie nie zwiazany ideoowo z hsr ale moze tez go kochac ale i tak nie miec jego uprawnien (uprawnien hsr)
jesli IRM bedzie spelniac okreslone warunki ( ktos z szefostwa irm bedzie wyznaczony do kursow i bedzie to instruktor z minimum klasa B) to inspektorat bedzie mogl nosic miano HSR czy jakos tam inaczej.

co do szefa
juz sie balem ze jestem jedyny ktory tak mysli wsrod instruktorow...
bardzo wazne jest by wsrod szefostwa byla osoba zajmujaca sie szkoleniami, osoba od instruktorow.
i to MUSI byc instruktor HSR.
ale szef?

my nie spieramy sie tak - nie
ja tu sie pytam- skad te ograniczenia?
twoje agumenty sebastia zbil marek, zbil tak dokladnie ze ciezko mi by bylo nawet wobec marka kontrargumentowac, nawet jak bym bardzo chcial.

a juz wracanie do katowic to juz jak krew w piach ;) co to ma do szefa hsr? ze niby jak szefem hsr bedzie instruktor hsr to jak sie zobacze na akcji ziomkami to bedzie mi przyjemniej?
instruktorow hsr w zhp mamy 150 a ratownikow? 150 to ja mam w wawce.
poki co szef hsr nie jest szefem hsr tylko szefem instruktorow hsr.
Braci się nie traci

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 07 mar 2006, 23:47

Martyna, daj się chłopakom wygadać :D
To że się emocjonują świadczy tylko o tym, że są żywo zainteresowani poruszonym tematem i oby było takich więcej.

A swoją drogą Sebastianie, trafiłeś niestety w tym wątku na strasznych krzykaczy :D
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
KH Kielce- południe

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 07 mar 2006, 23:49

A swoją drogą Sebastianie, trafiłeś niestety w tym wątku na strasznych krzykaczy
raczej swoj trafil na swego heheh
Braci się nie traci

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 07 mar 2006, 23:53

bulon napisał:
a juz wracanie do katowic to juz jak krew w piach ;) co to ma do szefa hsr?
błagam zakończcie ten temat raz na zawsze bo dostaję niestrawności...
bulon napisał:instruktorow hsr w zhp mamy 150 a ratownikow?
Skąd Ty wytrzasnąłeś tą liczbę? Jeśli 70 z tych 150 działa to bardzo dobrze...
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
KH Kielce- południe

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”