Ogólnopolskie Zgrupowanie Obozów Ratowniczych 2005

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Zablokowany
CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 24 sty 2005, 11:14

Witajcie RATOWNICY !!!
W sierpniu br. odbędzie się SAS 2005, a w ramach tej akcji Ogólnopolskie Zgrupowanie Obozów Ratowniczych.
Na pewno odbędzie się tam kurs instruktorski HSR, chcemy jednak zaproponować coś dla członków Harcerskich Grup Ratowniczych, drużyn ratowniczych czy klubów. Dlatego w imieniu szefostwa HSR zwracam się z apelem do wszystkich o prezentowanie swoich pomysłów na letni obóz szkoleniowy. Piszcie, czego oczekujecie, wszystkie propozycje uwzględnimy w planowaniu. Liczymy także na propozycje lokalizacji. Czekamy na wasze propozycje do dnia 10 lutego.
Pozdrawiam
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

tomekzhp
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tomekzhp » 24 sty 2005, 18:24

Nie wiem, czy dam radę skojarzyć kolonię z moją gromadą z sas-em, ale bardzo bym chciał.

Z tego co słyszałem, zeszłoroczny obóz dla członków hgr, hdrm, hkr (mimo że byłem w hkr, nie zostałem zakwalifikowany. Nadal tego nie rozumiem, ale to temat na inną rozmowę), był ciekawą propozycją. Myślę, że taka formuła obozu jest dobra i można ją powtórzyć.

Pozatym, możne spróbować dołożyć kurs KSR-G do tego wszystkiego?

CYREK1
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: CYREK1 » 28 sty 2005, 10:00

odzew śropdowisk ratowniczych jest porażający.:(
hm. Mariusz Cyrulewski
instruktor HSR

pietral

Post autor: pietral » 28 sty 2005, 14:21

Witam

Może P2 ???
Napewno chętni by się znalezli, z resztą na SAS zawsze są chetni :)
Pozdrawiam wszystkich z BORNEGO
Dozobaczenia

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 28 sty 2005, 17:37

Na P2 trzeba mieć nurkowania stażowe.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

michał dusza

Post autor: michał dusza » 29 sty 2005, 15:05

Witam !!
Też się tak zastanawiałem nad tym co mogło by się dziać na SAS 2005 wydaje mi się ze ciekawą formą byłoby przeprowadzenie krótszych form szkoleniowych np Srebrna jako ze trwa 21 dni mogła by być bazą do przyjazdu członków HGR na 5 dniowe formy szkoleniowe -( podobnie jak się odbywał BLS AED)- instruktorzy przyjeżdżali na parę dni na konkretne szkolenie.
Może w tym roku zrobić podobnie i proponowane kursy to :
- Płetwonurek KDP CMAS P1
- staż do KDP CMAS P2
- Kurs młodszych ratowników WOPR
- Kurs KSRG
- Kurs BLS -AED
- Kurs Technik Wysokościowych
Wszystkie te formy to mniej więcej 5 dni szkolenia a uważam, że niezwykle przydatne w HGR czy ratownictwie ogólnie
Sądzę że można by było np wykupić pakiet szkoleniowy np. Młodszych i Ksrg i CMAS p1 za 1200 a osobno szkolenia kosztowały by każde po 500 . Wiem, że odpada walor integracyjny SAS ale więcej osób mogło by skorzystać ze szkoleń .

Pozdrawiam
Michał Dusza
HGR POMORZE

PS Pozdrawiam Pietrala (mój tygrysie) no i Borne :)

pietral

Post autor: pietral » 31 sty 2005, 09:03

Myślę ze nurkowania stażowe nie powinny być powodem do tego aby całkowicie rezygnować z kurs KDP CMAS P2. Jeśli stwierdzicie że nie da rady aby odbył się ten kurs to wydaje mi się że bardzo dobry pomysł podał Puchuś :D aby zrobić nurkowania stażowe dla tych którzy mają już P1 mogło by być fajnie :)

Pozdrawiam

Tomasz Pietralski
HGR Zawisza

P.S. Dzięki za pozdrowienia

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”