VI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie Opole 2004

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
Zablokowany
Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 26 wrz 2004, 22:56

Co o nich myślicie plusy minusy tych zawodów??

Pozdrawiam serdecznie
"Patrol o wdzięcznej nazwie"
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 wrz 2004, 07:23

Minusy:
- brak omówień błędów na symulacjach podczas oceniania (było powiedziane, że nie ma kłutni z sędziami, ale jednak sędzia mógłby oceniać przy ratownikach i od ręki omawiać błędy - pozdrowienia dla druha z ADE, który jako jedyny omawiał błędy);
- czas trwania zawodów: harcerze byli "wyssani" po całodniowym bieganiu po mieście;
- troche kontorwersyjne podejście instruktora przy porażeniu do samej sytuacji: osobiście mam uprawnienia elektryczne i uważam (po skonsultowaniu się z osobami w moim zakładzie pracy, tj. Elektorwnia Bełchatów), że troche przesadził ze strefą 0 i porażeniem ratownika, przy podejściu do poszkodowanego. No ale nie każdy ma wiedzę na wszelkie tematy;
- brak pieczywa na śniadanie w niedziele (a wystarczyło powiedzieć w sobotę, że na niedziele nie będzie pieczywa);

Plusy:
- organizacja;
- przygotowanie symulacji;
- ciekawie przygotowany piknik;
- atmosfera zawodów;
- integracja pomiędzy służbami zawodowymi a harcerskimi.

Ogólnie, zawody moim zdaniem były BARDZO profesjonalnie przygotowane i mimo tych minusików, które są jedynie subiektywnym odczucie i nie chcę na temat nich dyskutować (oprócz tego porażenia prądem), były wspaniałą przygodą, dobrą szkołą działania i sprawdzeniem umiejętności oraz wytrzymałości ratowników (na przykład na głód i zmęczenie po całodniowym bieganiu po mieście).

Jedna jeszcze prośba do HSR, czy byłby to kłopot, gdyby na stronie HSR, znalazła się doktryna? Nie jestem "srebrnym" ale czasami wypadałoby poznać nowe zasady działania.

P.S. Pozdrowienia dla Press Squad, z pokazów na pikniku, szkoda, że ratownicy nie reagowali na nasze naterczywe foty... :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 05 lis 2004, 14:45

Zderzak - wy czekacie na nagrody? LOL!
No ja czekam na obiecane zdjęcia... i nic :( tzn. patrol od nas dostał CDki, ale sponsor imprezki (PARAMEDICA POLSKA) nadal doczekać się ich nie może. Zostawiłem swoje namiary, wysyłałem maila i żadnej odpowiedzi :(

P.S. Jak to kiedyś g00rek powiedział, a było to po zlocie drużynowych:
Trzeba będzie na identyfikatorach dać rubrykę,Tak jestem użytkownikiem forum, mój nick to... I wtedy będzie jazda i możliwości do rozmowy, ludzie znają się z for, a na imprezach ani be ani meeeee :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”