Kurs na Brązową Odznakę

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
silana
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: silana » 08 paź 2002, 19:33

Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli wiecie coś na temat jakiegoś kursu na Brązową Odznakę Ratownika Medycznego, to, błagam, dajcie znać. Najlepiej, gdyby odbywał się na terenie chorągwi śląskiej albo gdzieś niedaleko.
Eli

Olgierd

Post autor: Olgierd » 09 paź 2002, 14:50

CZUWAJ Druhno BULINO !!! Może ja będę mógł w czymś pomóc ????

Dodatkowo radzę zajrzeć na stronę http://www.sponsoring.zhp.org.pl/ można tam odnaleźć dużo ciekawych i pomocnych informacji

[Edytowany przez Olgierd dnia 07.11.2002 o 10:04 GMT]

--
pwd Tomasz "OLO" Ulaszewski HO
Drużynowy 24 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej "STRZELNICA"
24 Szczep Harcerski im. Obrońców Westerplatte
Hufiec Toruń
http://www.24sh.prv.pl/

MaciekP

Post autor: MaciekP » 10 paź 2002, 10:46

Sorki, że się włączam, ale jako drużynowy drużyny (nomenomen) GROM i funkcjonariusz SG powiem:
* specjalność policyjna w ZHP (nieformalnie), to Harcerska Służba Porządkowa, w przeciwieństwie do specjalności wojskowych polega na konkretnym i praktycznym działaniu, które pacyfiści w rodzaju g00rka dostrzegają i doceniają dopiero jak ich nie ma;
* w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie opracowałem program współdziałania SG i ZHP w wyniku czego właśnie obejmuje w GKZHP tę specjalność (w ramach Inspektoratu Drużyn Proobronnych), możliwości działania jest od jasnej i niespodziewanej;
* zgadzam się z druhną "cyfrową", że należy rozwinąć HSG i HSP w specjalnośc ogólnopolicyjną i w tę stronę zamierzam działać, myślimy podobnie.

Pozdrawiam Słubice.

Maciek

P.S.
A apropos "wchodzenia" do Europy itp dwie uwagi:
* kiedy w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej we Francji zaistniała groźba "wizyty" neofaszystów u żabojadów w ciągu jednej nocy odtworzono kontrole graniczne w państwach okalających Niemcy. Skąd wzięli się funckjonariusze na granicach, których rzekomo nie ma?
* najwięcej nielegalnych imigrantów niemiecka BGS łapie na granicy... z Francją.
To, że nie ma kontroli granicznej nie znaczy, że granica nie jest pod kontrolą.
:)

--
><> <>< ><> <>< ><> <>< ><> <>< ><>
125 WSth SDRI GROM
Maciek Pietraszczyk

Z harcerstwa sie nie wyrasta. Do niego trzeba dorosnac.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 paź 2002, 11:06

silana napisał:
Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli wiecie coś na temat jakiegoś kursu na Brązową Odznakę Ratownika Medycznego, to, błagam, dajcie znać. Najlepiej, gdyby odbywał się na terenie chorągwi śląskiej albo gdzieś niedaleko.
W weekend 11-13.10 odbywa sie w Lodzi kurs BORM, chcesz wiedziec wiecej skontaktuj sie ze mna na GG lub e-mail... #gg: 5179084
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Doro

Post autor: Doro » 26 paź 2002, 23:00

Czymię Kciuki!!!!! Dasz Radę!!!!!

--
phm. Tomasz Dorogusz-Doroszkiewicz HR 47 SDW PANGEA

Olgierd

Post autor: Olgierd » 29 paź 2002, 13:26

CZUWAJ Druhno BULINO !!! Może ja będę mógł w czymś pomóc ????

Dodatkowo radzę zajrzeć na stronę http://www.sponsoring.zhp.org.pl/ można tam odnaleźć dużo ciekawych i pomocnych informacji

[Edytowany przez Olgierd dnia 07.11.2002 o 10:04 GMT]

--
pwd Tomasz "OLO" Ulaszewski HO
Drużynowy 24 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej "STRZELNICA"
24 Szczep Harcerski im. Obrońców Westerplatte
Hufiec Toruń
http://www.24sh.prv.pl/

Doro

Post autor: Doro » 29 paź 2002, 17:06

--

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 06 lis 2002, 12:56

Doro napisał:

Kurs na BORM ma na celu nauczyć pewnych zachowań. Wiadomo że w czasie kursu nie można oddać realizmu wypadku !!!
...................................
Tak ma druh racje tylko ze powinno sie robic szystko zeby przygotowac ludzi na najgorsze! A tak niestety nie jest
To zalezy jaka ekipa szkoli i jak odbywa sie kurs... na kursach w ktorych ja uczestniczylem, niejednokrotnie robilismy taki klimat zeby kursanci mogli naprawde wczuc sie w akcje...

Na jednym z takich Kursow doszlo do tego, ze jedna druhna musiala pojsc na strone bo nie wytrzymala stresu...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

doro

Post autor: doro » 08 lis 2002, 19:54

--

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 11 lis 2002, 01:07

Właśnie wróciłem z kursu. Pozoracje były naprawdę realistyczne i pomysłowe. Jak już ktoś pwoiedział - wszystko zależy od kadry, a tu była 1sza klasa.
Artur Sitek

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 18 lis 2002, 00:59

sw_Mikolaj napisał:
(...) to zaden powod do dumy chwalic sie symulacja z "łodzi". moze i sa ciekawe i realistyczne ale niejednokrotnie pewni instruktozy przeginaja i to dosc powaznie
Rozumiem, że wg. Ciebie dobra symulacja to taka, która jest nudna i nierealistyczna?

A Twój podpis - "nie podpisuję się, bo nie chcę tym nikomu zaszkodzić, a mógłbym" - śmiech na sali... jak Twoje nazwisko sprawia tyle kłopotów, to może je zmień?
Artur Sitek

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 18 lis 2002, 09:33

sw_Mikolaj napisał:
a co do uwagi odnosnie podpisu to nie skomentuje- swiadczysz tylko sam o sobie.
Ja widzę to zupełnie inaczej - to Ty świadczysz źle o sobie, nie podpisując się pod swoim zdaniem. Z anonimami nie lubię dyskutować.

Co do zarzucenia mi nieścisłości w cytowaniu i czytania między wierszami - zacytowałem całe zdanie, to, o które mi chodziło, a w którym mowa była o symulacjach.
sw_Mikolaj napisał:
jesli kurs byl prowadzony przez nie nazbyt odpowiedzialną ekipe inspektoratu rat-med choragwi lodzkiej to sie nie dziwie...
Fedajkin napisał o instruktorach robiących te symulacje w pozytywnym znaczeniu - i ja go popieram (Fedajkin - jeżeli się mylę, popraw mnie). Ty przeinaczyłeś sens jego wypowiedzi cytując tylko zdanie: "Na jednym z takich Kursow doszlo do tego, ze jedna druhna musiala pojsc na strone bo nie wytrzymala stresu..." - więc nie ucz mnie "czytania między wierszami".

A co do Twojego PeSa - to jest on jakby mało ważny - jeżeli piszesz posta na forum dyskusyjnym, to raczej powinieneś liczyć na to, ze dyskusja się jednak rozwinie.

[Edytowany przez Artur dnia 18.11.2002 o 13:51 GMT]
Artur Sitek

Siara
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siara » 04 gru 2002, 21:13

Tak skoro już jesteśmy przy temacie Łódzkiego Inspektoratu HSR to mam dla was taką wiadomość, że najprawdopodobniej zostanie rozwiązany! Jak będzie dalej? Nie wiadomo. Kto będzie szkolił ratowników w Chorągwii Łódzkiej? A może ktoś ma pomysł dlaczego chcą nas zlikwidować???
pwd. Grzegorz Matysiak
58 ŁWDH "Rzeka" im. Obrońców Westerplatte
www.58lwdh.org

Siara
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siara » 29 gru 2002, 15:48

A tak z czystej ciekawości - kto był organizatorem tego twojego krwawego kursu?
Bo ja widziałem kilka symulacji przygotowywanych przez Instruktorów z Łodzi i muszę przyznać, że wglądały one zdecydowanie KRWAWO
pwd. Grzegorz Matysiak
58 ŁWDH "Rzeka" im. Obrońców Westerplatte
www.58lwdh.org

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”