Kontakt...

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
Mona

Post autor: Mona » 03 lis 2003, 13:43

Elo wszystkim odlotowym Harcerkom i Harcerzom!

Mam do Was kilka próźb...
Po pierwsze,od niedawna jestem przyboczną programową i niestety stwierdzam,że nie mam juz pomysłów na zbiórki no bo ile można prowadzić zbiórki o symbolice lilijki,historii ZHP itp.Problem tkwi również w tym,że "moi"harcerze" to dzieciaki w wieku 10-11 i ciężko je czymkolwiek zainteresować... w dodatku mają bardzo duży temperament-i często wychodze z siebie aby ich wszystkich uspokoić i poprowadzić zbiórkę...Błagam jeśli macie jakieś ciekawe pomysły piszcie!!!Chętnie wymienie sie doświadczeniami i nawiąże znajomość.
Pozdro Buziaki

Czuwaj!

Dh.Monika

nimcia1@wp.pl gg:1548074

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 04 lis 2003, 07:49

A zrób no zbiórke o zainteresowaniach - powiedzmy dostają zadanie między zbiórkowe (powiedzmy 2 tygodniowe) i maja przygotować 10 minutowy pokaz czym sie interesują.
Na podstawie tego poźniej realizuj zbiórki - zapraszaj ludzisków zaintersowanych (np ktoś chce być policjantem - ściągnij pana Dzielnicowego - z chęcią przyjdzie :D uwierz mi).

Jeszcze jakieś pytania??? Ta propozycja była rzucona "na prędce" ale jak najbardzie udaje sie w środowisku "mało zaintersowanym" czymkolwiek...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 04 lis 2003, 11:05

Dzieci robią zadymę, bo im na to pozwalasz. Muszą wiedzieć, ze to ty jesteś dla nich, robisz to z własnej woli i w każdej chwili możesz przestać prowadzić dla nich zbiórki. Niech zrozumieją, ze obowiązują pewne zasady, a jak komuś nie pasuje, to nie musi być harcerzem.

Wywołaj u nich wyrzuty sujmienia.

Potem zacznij szukać ciekawych sposobów na prace z nimi. Bonajpierwmusza się nauczyć zachowania :-)

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 04 lis 2003, 11:27

hmm.. nie wiem czy beda zdawać sobie z tego sprawę, ale warte zachodu..
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 04 lis 2003, 16:58

Hmmm... Może robią rozróbę, bo się nudzą? Dzieci w tym wieku tak mają czasem ;)A może wyczuwają przymus lub nieporadność prowadzącego?
Instruktor i wychowawca szukanie błędów zaczynają od własnej osoby.
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Rzepiór

Post autor: Rzepiór » 04 lis 2003, 22:29

Wydaje mi się, że harcerzy z Twojej drużyny trzeba wyprowadzić na harce. Dzieci w wieku 10-11 lat przebywające w pomieszczeniach wychodzą z siebie i to dosyć często. Warto zrobić im zbiórki, gdzie oprócz wiedzy teoretycznej będą mogli wykazać się jakimś, choćby prostym, działaniem.
Jeden z moich ulubionych cytatów mówi "Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni" i staram się, aby moi harcerze przebywali jak najczęściej pod błękitem nieba. Nie ma problemu, bo wtedy nawet wychodzenie z siebie jest mniej "słyszalne".

--
pwd. Szymon Głogowski HO
drużynowy 6 WDH Rzepióry
szef HSI Wałbrzych

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 04 lis 2003, 23:50

Zgadzam się z przedmówcą! Ja też bym nie wyrobił na zbiórkach o symbolice, historii itp. Kiedy ostatni raz byliście w terenie? Drużynowy powinien wiedzieć, że dzieciaki w tym wieku muszą się wyszaleć. Jeśli nie wolno w szkole, to chcą poharcować na zbiórce. Dużo gier w terenie itp. i zapewniam Cię, że wszystko się poprawi! Musztrując takie dzieci robisz wielki błąd. W tym wieku takie są, szukają przygód i wszystkim się interesują (poza nudną historią itp.)!!!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 05 lis 2003, 07:19

Oj saper - symbolika to kchana rzecz - i fajnie się z nią pracuję, jak się wie jak... a zaczynasz od symboliki różnych innych rzeczy/osób, np. symbolika plemion murzyńskich, indin, indyjczyków, pigmejów itd, itp... i na podstawie tego wrasasz do symboliki ZHPu...

Co do harcy - pomysł dobt, jednak nie na listopadowe pluchy...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 05 lis 2003, 14:10

Harców Fedajkin, harców. Co do symboliki całkowicie się zgadzam. Historię tez zresztą można ciekawie zrobić. Pobawić się w konspirację (zejście się na zbiórkę w czyimś mieszkaniu, pojedynczo, z hasłem, niepostrzerzenie). Albo zaplanowanie odbicia tajnej przesyłki, czy jeńca. Wyprawa tropicielska z B-P, rozmowa z "duchami" spóźnialskiego Andrzeja i romantycznej Olgi.
Co tylko zechcecie.

[Edytowany przez wioora dnia 05.11.2003 o 14:12 ]
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Oleńka....
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Oleńka.... » 07 lis 2003, 17:13

wiesz co czasem najlepsze zbiórki są o najbanalniejszych rzeczach - przynajmniej ja tak mam... Np jedna z moich najlepszych zbiórek była o...porządkach przedświątecznych! Dziewczyny miały taką radochę, i opowiadały że to ich najlepsza zbiórka - grunt to zainteresować dzieciaki - a da się wszystkim absolutnie tylko trzeba chcieć! Ważne jest czy twoja drużyna jest koedukacyjna, jak dla mnie takie drużyny harcerskie to troche pomyłka ale cóż nie wszędzie są możliwośći...jak byś miała kiedyś problem z pomysłami to pisz na moje gg pozdrawiam
pwd Ola Depczyńska
drużynowa 54 ŁDH
Hufiec Łódź-Polesie

Komand

Post autor: Komand » 13 gru 2003, 21:42

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”