krzyrz

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
zastepoWy

Post autor: zastepoWy » 13 paź 2003, 10:23

przepraszam ja mam takie necoce mnie pytanie...czy to prawda ze teraz jesli ktos nalezy do zhp pol roku to otrzymoje krzyz? tak z urzedu? bo jest? bo byl te pol roku? i dlatego mu sie nalezy? a jak mu sie nie nalezy? to co wypad mlotku? a gdzie jest tzw misja wychowawcza? a czego uczy nadanie krzyza po pol roku?

--
zastepowy pewnej malej drozynki

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 13 paź 2003, 18:46

Przepraszam, ale chyba sam nie wiesz o czym piszesz.
Sugeruję zebrać i sprawdzić posiadane wcześniej informacje zanim się zabierze głos w dyskusji. A jak się go już zabiera, to może w miejscu do tego przeznaczonym (gdybyś nie zauważył - wątek KRZYŻ - bo tak się tenwyraz pisze) już istnieje, i nie ma potrzeby go dublować, no chyba, że ktoś się chce poczuć WAŻNY :P
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 14 paź 2003, 08:18

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

moniulcia

Post autor: moniulcia » 14 paź 2003, 12:28

Może niech sam drużynowy porozmawia z tymi osobami na forum całej drużyny. Niech się postara wyjaśnić tą sprawę oraz odkryć powód tej nienawiści i zmienić nastawienie tych osób.

--
"Harcerstwo to nie jest coś co się umie, ale to jest coś, czym się jest"

Oleńka....
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Oleńka.... » 20 paź 2003, 14:22

droga Moniciula! wiesz to wcale nic nie znaczy nie wiem czemu tak mówisz do zastpeowego jakbyś sama była idealna - ja mam np patent drużynowej a też się nie zgadadzam z tą wizją Próby Harcerza i tak samo moja komendantka która jest w stopniu phm i jest bardzo dobra komendantka! zgadzam sie z zasepowym...
pwd Ola Depczyńska
drużynowa 54 ŁDH
Hufiec Łódź-Polesie

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 20 paź 2003, 16:41

Nie ważne czy powinien być zastępowym czy nie, nie będę się teraz w to wgłębiał!
Po prostu odpowiem!!

Nie jest prawdą, że krzyż dostaje się za to, że odklepałeś 6 miesięcy! Po prostu próba nie powinna przekraczać tego terminu a to, dlatego, że okres 6 miesięcy jest wystarczającym okresem dla opiekunów osoby na próbie żeby stwierdzić czy ta osoba chce i nadaje się na harcerza a także sprawdzenie czy wykonała zadanie mu powierzone!
Jeśli nie to znaczy to, że już ich nie wykona, znaczy to, że nie ma na to chęci i niech się zapisze do „klubu pływaków”!! Ocena należy do rady drużyny!!
Rola wychowawcza… Jasne tylko możemy wychowywać dopiero te osoby, które chcą być wychowywane!! …i na nich powinniśmy się skupiać!! Nic na siłę!!

Próba jest na tyle prosta, że okres od 3-6 miesięcy jest wystarczającym!! A nie podołać może tylko ten kto tego nie czuje i nie chce!!

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 20 paź 2003, 18:41

Po pierwsze: Całkowicie zgadzam się z Boodzieem. :)

Po drugie: Nie o to chodzi Oleńko, że dany druh zastępowy nie zgadza się z wprowadzonymi zmianami, a o to, że podaje informacje nieprawdziwe, dosadniej mówiąc pisze bzdury.
A w poscie Moniulci nie było nic, co wskazywałoby na to, że uwaza się za ideał, jedynie zdziwienie, że mozna być zastępowym i jednocześnie być tak niedoinformowanym i że mozna wypowiadać się na forum nie sprawdziwszy wcześniej posiadanych informacji (czemu i ja się dziwię).
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Molcia

Post autor: Molcia » 02 lis 2003, 19:34

Mysle, ze taki problem moze byc spowodowany mowieniem na "ty" do kadry. Poprostu czasami mlodsi harcerze nie znaja granicy, tego co im wolno, a czego nie. Prowadzi to do wielu nieporozumien,moze tez byc powodem malego zachwiania autorytetow.A mysle, ze starsi dla mlodszych autorytetami jednak byc powinni!

--
Życie jest piękne:)

Komand

Post autor: Komand » 22 lis 2003, 10:28

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 22 lis 2003, 16:23

Komand napisał:
Moim zdaaniem krzyż otrzymuje się kiedy ktoś na to zasłużył.
Może nawet dostać po 2 miesiącach....
...jak i po 3 latach...
Jesteś w błędzie! Nie jest to zgodne z prawem!

Krzyż jest pod hasłem „chcę” próba taka powinna trwać od 3 do 6 miesięcy! Jasne, że nikt nie będzie stał z zegarkiem w ręku, ale mniej więcej w tym czasie! Jeśli ktoś przez pół roku nie spełni wymogów znaczy to, że się nie nadaje lub, że wymogi są za wysokie!!

Komand

Post autor: Komand » 22 lis 2003, 19:45

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

Puszak

Post autor: Puszak » 22 lis 2003, 20:07

Jejku!!! Jacy Wy wszyscy jesteście - przeprzaszam za wyrażenie - tępi !!! Chłopak bardzo mądrze mówi, a Wy chyba nawet nie zrozumieliście o czym. Krzyz Harcerski jest bardzo ważną odznaką, a jest rozdawany za darmo!!! Zauważyliście, że nie raz w książkach jest napisane np. :" hm. ***** ***** odznaczony Krzyżem Harcerskim"? Jak widać to była odznaka za wzór ideałów, odznaka godna Virtuti Militari! A teraz dostają ją 10 - letnie dzieci, które piją i palą za szkołą. I muszę się zgodzić, że ta sytuacja jest beznadziejna, a wręcz chora!!! Na KH trzeba naprawdę zasłużyć, a nie spełnić jakieś zadania wymyślone przez drużynową typu ugotowała zupę pomidorową, a nawet i to nie! A a propos Zastępowego to muszę przyznać, że jest bardzo mądry jak na swoją niską funkcję!

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 22 lis 2003, 21:39

Puszaku, po pierwsze zanim coś napiszesz, zastanów się 3 razy co piszesz i do kogo. Po drugie Krzyż Harcerski nie jest odznaczeniem a oznaczeniem - mam nadzieję że dostrzegasz tę subtelną różnicę, a po trzecie tu już praktycznie wszystko zostało napisane na ten temat, więc radzę to najpierw przeczytać...
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 23 lis 2003, 00:01

W sumie to nie chce mi się komentować tego jak zostałem określony, ale...

Proponowałbym wszystkim drużynowym, którzy jak ja dostali krzyż za nic od tej pory przyznawać krzyże swoim harcerzom pośmiertnie, bo wtedy może będą na nie zasługiwać…

Aha jeszcze sprawa stopni harcerski te proponowałbym przyznać dopiero wtedy, kiedy Papież daną osobę beatyfikuje, a stopnie instruktorskie tylko osobą kanonizowanym!

Pozdrawiam!!

Alienek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alienek » 23 lis 2003, 00:47

To było powalające :D
No cóż. W tym wypadku zgadzam się z Bodziem (chyba tak się odmienia, jeżeli nie, to przepraszam) :D
A tak na poważnie. Pół roku, czy nawet w najgorszym wypadku rok to wystarczająco dużo czasu aby dowiaść, że się jest wart krzyża. Oto moje zdanie :D
Rafał Półbratek
191 WDW "Czarny Szlak"
Warszawa Mokotów
poza tym w HGR Bemowo

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”