Kto jeździ na obozy samodzielne?

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 20 lis 2003, 09:47

myfa napisał:
To całkowicie różni się od mojego rozumienia tego terminu.

Otóż można wyróżnić dwa typy obozów samodzielnych:

- obóz samodzielny organizacyjnie, czyli taki, który organizuje środowisko w oparciu o własną kadrę;

- obóz samodzielny programowo, czyli taki, który organizuje np. KH, a samodzielność drużyny polega na skonstruowaniu własnego programu.

Żadne z tych pojęć, moim zdaniem, nie wiąże się z samodzielnością rozumianą jako niewykorzystywanie zaplecza sprzętowego (np. baz) innych środowisk.
Cóż mogę tylko dodać że Druha definicja w pełni zawiera się w mojej - przynajmniej w praktyce :D
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 20 lis 2003, 10:59

Tomek napisał:
Cóż mogę tylko dodać że Druha definicja w pełni zawiera się w mojej - przynajmniej w praktyce :D
Jasne, że się zawiera :) Pisałem o tym z czystej ciekawości, bo nie spotkałem się wcześniej z określeniem "obóz samodzielny" w znaczeniu tylko i wyłącznie wyjazdu nie na bazę.

Cóż, człowiek uczy się całe życie... 8)
phm. Bartosz Myszkowski

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 26 lis 2003, 11:48

Jesli obóz samodzielny to dla Ciebie kawał lasu to ja znam takie miejsca dwa, trzy kilometry od miejsca zamieszkania i sanepid się nie przyczepi. A las prywatny

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 26 lis 2003, 19:41

PawełM napisał:
Jesli obóz samodzielny to dla Ciebie kawał lasu to ja znam takie miejsca dwa, trzy kilometry od miejsca zamieszkania i sanepid się nie przyczepi. A las prywatny
Och nareszcie!!! :) :) :) :) :)
Bardzo będę dźwięczny za taką informację :D
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”