Krzyż

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
Sanderka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sanderka » 10 gru 2003, 15:01

Oleńka.... napisał:
moim zdaniem to jest lekko przesadzone... jak mi ostatnio powiedział pewien instruktor na Seminarium Drużynowych Chorągwi Łódzkiej, że jak mi sie nie podoba dać zuchowi po 3 miesiącach krzyża a harcerkom z naboru góra po 6 to mam sobie zmienić organizację...Moim zdaniem na krzyż trzeba się też trochę wykazać - bez przesady ale tak się nie da przez 3 miesiace... tym bardziej że jak sie dowiedziałam na tym seminarium krzyż ma być przyznany bez względu czy dana osoba ma mundur - sory ale nie przesadzajmy..przypinanie krzyża harcerskiego na bluzeczkę w panterkę albo cokolwiek w czym akurat przyjdzie dziecko. Uczymy harcerzy szacuku do munduru, beretu i oczywiscie krzyża - uważam że środowiska powinny indywidualnie dostosowywac te próby to tradycji i przekonań choć oczywiscie bez przesady
Ta wypowiedź mi się pdodba! Podpisuję się pod nią... Nie należy wpadać w skrajności. Ani w jedną ani w drugą stronę.
pwd. Sandra Znoińska
13 Łomżyńska Drużyna Harcerska "AGADA"
---> www.agada.prv.pl

Komand

Post autor: Komand » 13 gru 2003, 21:26

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

Komand

Post autor: Komand » 13 gru 2003, 21:29

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

Sanderka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sanderka » 04 kwie 2004, 14:31

Osobiście? Krzyż harcerski traktuję jako wyróżnienie, nagrodę za pracę w drużynie, za wzorową postawę.... Ale bez przesady - nie ma sensu przetrzymywanie kogoś przez kilka lat... A za wcześnie - też niedobrze... Ważne, by zachować zdrowy rozsądek:).
pwd. Sandra Znoińska
---> www.agada.prv.pl

Sanderka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sanderka » 04 kwie 2004, 14:37

NIE KAŻDEGO STAć NA MUNDÓR!!!!!

Taaaak, wiemy... DLatego przez ten czas dany harcerz ma czas zebrać kasę/uszyć/ZDOBYć mundur... Choć w sumie po zastanowieniu - prawdziwemu harcerzowi/harcerce krzyż przypięłabym nawet i do koszulki, ale moim zdaniem to ekstremalny przypadek. Mieszkam w mieście i tu należę do drużyny, nie spotkałam się z kimkolwiek, kogo nie byłoby stać na mundur... ALe nie wykluczam tego, że ktoś po prostu nie ma kasy.

I słowo "mundUr" pisze się troszkę inaczej'...:)

Czuwaj!
pwd. Sandra Znoińska
---> www.agada.prv.pl

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 04 kwie 2004, 20:57

Sanderka napisał:
NIE KAŻDEGO STAć NA MUNDÓR!!!!!

Taaaak, wiemy... DLatego przez ten czas dany harcerz ma czas zebrać kasę/uszyć/ZDOBYć mundur... Choć w sumie po zastanowieniu - prawdziwemu harcerzowi/harcerce krzyż przypięłabym nawet i do koszulki, ale moim zdaniem to ekstremalny przypadek. Mieszkam w mieście i tu należę do drużyny, nie spotkałam się z kimkolwiek, kogo nie byłoby stać na mundur... ALe nie wykluczam tego, że ktoś po prostu nie ma kasy.

I słowo "mundUr" pisze się troszkę inaczej'...:)
Taaaa, ja spotkałem się z KILKOMA takimi przypadkami. I co??? Po dziesięciu dniach, z pomocą zastępowych, kadry, byłych harcerzy mundur był kompletny i za 10 zł. WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!!!!
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 05 kwie 2004, 17:33

Zgadzam się, pieniądze to jest problem. Nie zawesz da się to pominąć lub znaleźć cudowny sposób na ich znaleznienie, tego nie można uogólniać. Czuwaj!
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

M0nisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: M0nisia » 19 kwie 2004, 11:19

wystarczy troszke pomyśleć i wszystko da sie jakos rozwiazać...znaleźć mundur też :) przy odrobinie chęci napewno sie udaje...:) wiec mundur to nie jest problem...
pwd Monika Jagodyńska
25 Łomżyński Klub Harcerski "Madras"
Chrągiew Białostocka

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”