Dyskusje na Forum...

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 30 sie 2003, 00:38

Goferek napisał:
Szanowni Druhowie (druhny nie zauważyłem).

Długo mnie tu nie było, ponieważ harcerski szlak zaprowadził mnie w trudny teren ... ale jestem.
Na szczescie Kojot zareagowal w porę. Po przeczytaniu wszystkich Waszych wypowiedzi (z całym szacunkiem dla nich) nie dziwi mnie zdanie zwykłego cywila na temat harcerstwa.
Możemy zaczynać rozmowy od "kanapki chleba" a i tak zakończymy kłótnia i obrażaniem. A to dlatego, że nie mamy szacunku dla ludzi, którzy (wybrani przez nas w wyborach demokratycznych) ciężko pracują nad zmianą wizerunku ZHP i jego metodyką. Wprost płakac mi się chce jak ze wszystkich stron słychac tylko narzekania, stękania i
złości. Opanujmy się trochę. takich krzykaczy jest wielu w naszym Związku ale śledząc ich służbę harcerską czy instruktorską przestają być tacy czyści i wspaniali za jakich się uważają. Jeżeli uważacie, że "góra" jest leniwa i zła - stańcie do wyborów. Zbliżają się Zjazdy - i pokażcie jak Wy to potraficie zrobić.
Ale koniec już tego .......
A ja uważam, że nie powinien to być koniec.
Uważam, że jeśli nawet dochodzi do ostrej wymiany zdań na Forum to dobrze - świadczy to, że Forum do czegoś służy.
A jeśli po takiej wymianie dochodzi do wymiany postów takiej jak mój (z przeprosinami), Starego Wilka i w efekcie Mroofczyka to tylko się cieszyć i zacierać ręce.

Znaczy to, że Forum oddziałuje POZYTYWNIE na ludzi.

Owszem - mniej problemów byłoby, gdyby każdy przyklaskiwał, była pełna euforia, zgoda w 100%.

Ale czy miałoby to wtedy sens???

Forum winno być miejscem wymiany doświadczeń, opinii, myśli, poglądów. Prawda - czasem opinie i poglądy wyrażane są w ostrym tonie, czasem nawet zahaczają o brutanlość, ale myślę, że nie było jeszcze takiej dyskusji, która w końcu nie doprowadziłaby do czegoś.

Podsumowaniem dyskusji, w której umieściłeś ten post był post Mroofczyka.
Podsumowaniem dyskusji, gdzie wraz z druhem Czesławem ostro wymieniałem poglądy była konkluzja, że warto podjąć szerszą dysksuję na temat ICCS i ICCG.

A druga kwestia - krytyka władz. Wybacz, ale ZHP jest organizacją demokratyczną i każdy jej członek ma prawo do krytyki władz. Krytyki konstruktywnej, ale krytyki.

A co do Twojego "nie mamy szacunku dla ludzi, którzy (wybrani przez nas w wyborach demokratycznych) ciężko pracują nad zmianą wizerunku ZHP i jego metodyką" - "a fructibus eorum cognoscetis eos".

Reasumując - zupełnie nie rozumiem dlaczego Twój post jest w takim tonie w jakim jest - wszak moim zdaniem dyskusja do czegoś doszła. Może nie do końca do czegoś zgodnego z tematem pierwotnym, ale jednak.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 30 sie 2003, 15:50

Zgadzam się z Sebastianem.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 sie 2003, 15:58

cadfael napisał:
(....)
Podsumowaniem dyskusji, gdzie wraz z druhem Czesławem ostro wymieniałem poglądy była konkluzja, że warto podjąć szerszą dysksuję na temat ICCS i ICCG.

A druga kwestia - krytyka władz. Wybacz, ale ZHP jest organizacją demokratyczną i każdy jej członek ma prawo do krytyki władz. Krytyki konstruktywnej, ale krytyki.
(....)
Może nie jest to właściwy wątek, ale przed chwilą jeden z moich instruktorów, zapytał mnie "co jest grane", bo dostał dziś e-maila od znajomego skauta norweskiego, z organizacji poza WOSM, żartobliwe zapytanie co takiego "przeskrobaliśmy", bo podobno ZHP, od kwietnia, ma zawieszone członkostwo w WOSM.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 30 sie 2003, 17:58

19kldh napisał:
cadfael napisał:
(....)

(....)
Może nie jest to właściwy wątek, ale przed chwilą jeden z moich instruktorów, zapytał mnie "co jest grane", bo dostał dziś e-maila od znajomego skauta norweskiego, z organizacji poza WOSM, żartobliwe zapytanie co takiego "przeskrobaliśmy", bo podobno ZHP, od kwietnia, ma zawieszone członkostwo w WOSM.
No nie jest to właściwy temat ;)
Ale odpowiem - na tyle na ile wiem. Członkostwo w WOSM (z moich informacji) mamy zawieszone od dłużej niż kwietnia. Powód jest bardzo prozaiczny - opóźnienia w opłacaniu składek członkowskich. Ale de facto nasze zawieszenie nic nie zmienia (jak mi to ktoś kiedyś tłumaczył "zawieszonych" jest bardzo wiele organizacji członkowskich WOSM). Jest to bardziej ostrzerzenie dla nas, że bardzo szybko możemy z WOSM "wypaść". A to już będzie coś...

Pozdrawiam i zachęcam do regulowania składek członkowskich ;)
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 01 wrz 2003, 07:37

<On topic>
Sebastia jak zwykle jak ochłoniesz ;) bardzo mądrze gadasz :D
Forum jest do prowadzenia dyskusji, że czasami skoczy się do gardła komuś to normalne, w końcu wilki też walczą o swe racje w stadzie (no nie Wilczku :P)... a że potem przychodzi czas na przemyślenie i wylizanie swoich i cudzych ran (przeprosiny i przyznanie racji) to jest wspaniałe.
Czasami brutalnie trzeba kogos sprowadzić na ziemię...
</On topi>

<off topic>
Moja subiektywna opinia: WOSM i WAGGGS mi i mojej DH oraz ZDB nic nie daje oprucz dodatkowych składek. Mi nie zależy na przynależności, co wcale nie oznacze, że składek z 2003 nie mam zapłaconych :D zapłaciłem je juz w styczniu :P
</off topic>
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 01 wrz 2003, 08:37

Fedajkin napisał:
<On topic>
Sebastia jak zwykle jak ochłoniesz ;) bardzo mądrze gadasz :D
</On topi>
Dzięki :D Na szczęście czasem mi się udaje ochłonąć ;)
<off topic>
Moja subiektywna opinia: WOSM i WAGGGS mi i mojej DH oraz ZDB nic nie daje oprucz dodatkowych składek. Mi nie zależy na przynależności, co wcale nie oznacze, że składek z 2003 nie mam zapłaconych :D zapłaciłem je juz w styczniu :P
</off topic>
:D Niechce mi się rozwijać znów co daje a czego nie przynależność do WOSM/WAGGGS - ale moja opinia jest wyrażona w wątku pod http://www.forum.zhp.org.pl/viewtopic.php?TopicID=164 - poczytaj ;) I jakby co skomentuj tam ;))

Bo cały czas nie wierzę w to, że przynależność do WOSM/WAGGGS nic nie daje ;)))

Pozdrawiam!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”