Jak zrobić skuteczny nabór do drużyny?

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
ODPOWIEDZ
gosik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: gosik » 24 lut 2010, 09:56

Witam Serdecznie!

Jestem drużynową nowo powstałej drużyny harcerek. Chciałabym zorganizować skuteczny nabór, tak żeby zainteresować i pozyskać jak największą ilość dziewcząt. Grupa wiekowa, która chodzi w grę to 4-6 i 1,2 klasa gim.

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje na nabór-poratujcie:)

patrykp24
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: patrykp24 » 04 maja 2011, 13:35

Zacznij od szkoły porozmawiaj z p. dyrektorem czy pozwoli Ci wejść np do klasy i zachęcić do współpracy np jakiś biwak, gry, zabawy. A jeżeli przyjdzie mała ilość osób to uwierz, ze oni zachęcą kolejnych i tak kółko zacznie się ruszać, aż będziesz miał coraz większą drużynę

:)

izka-zolta
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: izka-zolta » 30 sie 2011, 17:06

Hmmm... Uwierz, mam ten sam problem. Sama nie wiem, jak przeprowadzić nabór, by wydał on się atrakcyjny dla dzieci z klas 4-6. Bo niestety ten temat został zsunięty na 'boczny tor' na moim kursie.
sam. Izabela Piecyk
drużynowa
Próbnej Gromady Zuchowej "Dzielne Jastrzębie"
Hufiec Ziemi Ostrzeszowskiej

Asiu92.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Asiu92. » 31 sie 2011, 10:58

Jedną ze skuteczniejszych form jest też przejście się po klasach na zebraniu z rodzicami :) Ja dzięki temu mam świetną (już teraz) kadrę drużyny. Wczoraj same powiedziały, abyśmy uderzyły na zebraniach, bo rodzice nakręcą swoje dzieci - skutkuje, całkiem nieźle.
A co do naborów z dziećmi, my postawiłyśmy na Fineasza i Ferba - będziemy się przebierać i zachęcać dzieciaki do wspólnej zabawy z bajkowymi postaciami. :)
pwd. Joanna Babis HO
drużynowa 17 TDH "Deneb"
Hufiec ZHP Toruń

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”