Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
dżaro

Post autor: dżaro » 19 cze 2003, 16:38

nie bardzo wiem gdzie poruszyc ten wątek ale mam pytanie. gdy drużyna zakańza działalność czy jej majątek jest przejmoany przez hufiec? przez majątek rozumiem w tym wypadku sprzęt sportowy itp
jesli tak to czy istnieje mozliwosc odsprzedania lub przekazania sprzetu szczepowi?
wazne!!!

--

Lissek Bartłomiej

Post autor: Lissek Bartłomiej » 19 cze 2003, 18:12

Hmm... - ja też szukam - ale niestety - jak na razie - w naszej chorągwi się nie zapowiada...
A byłoby miło.
Pozdrawiam :)

P.S. Jak będę coś wiedział, na pewno dam znać.

[Edytowany przez Lissek Bartłomiej dnia 02.12.2003 o 17:28 ]

--
Lepiej nie mówić nic, niż mówić o niczym.

Tadeusz Kotarbiński

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 19 cze 2003, 19:04

Co się tyczy relacji prawnych - postaram się jakoś odpowiedzieć.

ZHP jest organizacją działającą na terenie RP (i ewentualnie poza, ale to szczegółowo określa "Instrukcja w sprawie organizacji i zasad działania jednostek ZHP za granicą" - a mówiąc w skrócie, jednostka ZHP może zostać powołana przez Naczelnika ZHP, który jest jej bezpośrednim przełożonym, w przypadku, gdy istnieje zgoda organizacji należącej do WOSM i/lub WAGGGS w danym kraju i jest pozytywna odpowiedź polskiej placówki dyplomatycznej w danym kraju).

ZHP pgK jest organizacją zarejestrowaną w Anglii, z siedzibą w Londynie, jednakże jednostki ZHP pgK działają na całym świecie, w miejscach gdzie jest polonia.

To co łączy obie organizacje to część nazwy i tradycje z jakich się wywodzą. Ale już np. system metodyczny jest nieco inny.

Krótko mówiąć ZHP i ZHP pgK są niezależnymi organizacjami harcerskimi. Chociaż prawda jest taka, że powinny być sobie bardzo bliskie...

A jak jest?...

Pozdrawiam!

[Edytowany przez cadfael dnia 19.06.2003 o 20:04 ]
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Miziek

Post autor: Miziek » 12 gru 2003, 14:41

Miziek napisał:

http://www.harcerstwo-poza-granica.prv.pl/

Maly blad, ale juz poprawiony
Ze mna cos nie tak - sorki
Ostateczny adres: http://www.harcerstwo-poza-granicami.prv.pl/

--
Zapraszam na forum harcerzy poza granicami - www.harcerstwo-poza-granicami.prv.pl

Juliusz
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Juliusz » 12 gru 2003, 16:00

Nie jesteś jedyny, choć moje związki z ZHPpgK są ostatnio trochę luźniejsze

Juliusz
(Londyn)
Zapadłem w sen zimowy. Nie budzić!
Dobranoc

Zablokowany