Informatyka w ZHP

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Concorde
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Concorde » 01 wrz 2008, 19:42

Może ten temat się nie tu nie nadaje, ale mam dylemat. Czy ktoś, kto szerzej interesuje się informatyką i w miarę się zna, znajdzie swoje miejsce w drużynie?
Podczas wypełniania wniosku o wstąpienie do drużyny (o którą 2 lata się starałam) w polu "Zainteresowania" wpisałam obok innych "informatyka". Czy zainteresowania bierze się pod uwagę?
Pozdrawiam

Łoś
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Łoś » 01 wrz 2008, 19:47

Osobiście nie spotkałem się z czymś takim jak "wniosek o wstąpienie do drużyny". Ale oczywiście Adrianno że znajdzie się miejsce dla informatyka. Możesz prowadzić stronę drużyny, jej forum, czy cokolwiek... A oprócz tego istnieje szereg sprawności "informatycznych" np. informatyk, etc.
drużynowy 7 GZ "Leśne Ogniki"

Concorde
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Concorde » 01 wrz 2008, 19:53

Forum i strona? Coś kiedyś słyszałam o takiej usłudze, ale nie wiem, czy pozwolą się zająć czymś takim ehm.... "pierwszemu lepszemu z drużyny" ;) Doświadczenie z forami udało mi się zdobić, więc warto spróbować...
A z tym wnioskiem (bo nie wiedziałam jak to nazwać) to podawaliśmy dane swoje i rodziców, zainteresowania + podpis rodzica.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 01 wrz 2008, 20:12

Concorde :)
Miałem 13 lat jakoś jak postanowiłem zrobi stronę internetową drużyny. Już mieliśmy, ale... była taka jakaś... nijaka. Osoba, która się tamtą zajmowała, była o wiele bardziej szanowana przez drużynowego (co de facto nie powinno mieć miejsca). Mniejsza o to, po prostu zrobiłem ją i... była dopóki z serwera nas nie wykopali, no i mnie już w tej drużynie nie ma, więc ktoś nowy musi się terasz znaleźć. Cóż, gdy tak rok, dwa majstrowałem przy stronce drużyny, zacząłem się interesować światem wirtualnym w hufcu, to było coś dla mnie nowego. Wszedłem na stronę hufca... i... w tym samym tygodniu pytałem się wszystkich czy mogę zająć się stroną hufca. Gdzie tam, po co.. to tylko strata czasu, dla hufca nigdy, i takie tam inne słyszałem. Dobrze, że w ZPI był Aldek, który inspirował mnie i pozwalał mi się rozwijać w tej dziedzinie, ba! Gdy ktoś mnie blokował przy tym, to był po mojej stronie. Przez moje ręce przechodziły po kolei 3 wersje strony, każda lepsza, ale potem stwierdziliśmy, że trzeba faktycznie zabrać się ostro za to i zrobić coś dobrego i ostatecznego. Byłem już wędrownikiem, członkiem ZPI, więc nie musiał mnie nikt ciągnąć za rączkę, ani inspirować. Sam postanowiłem poprosić jednego instruktora nieczynnego o pomoc (znał się na rzeczy) i zrobiliśmy to. :) Ja nauczyłem się wiele, on pomógł, uczył mnie i hufiec do dzisiaj ma... dobrą stronę, ale zajmuje sie niestety niewłaściwa osoba... Ale, są pomysły na coś lepszego, na jakiś silnik. Może Joomla. :) Zobaczymy. Ale to już inna, młodsza., też dziewczyna ma na to zakusy. :)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 01 wrz 2008, 20:12

Informatycy - graficy komputerowi i programiści na wagę złota. A strona ... Cóż za wartość merytoryczną mnoże odpowiadać drużynowy, a Ty tylko za stronę techniczną< przykład Zespół ds. Internetu GK:)>
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Concorde
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Concorde » 01 wrz 2008, 20:41

Dobrze, że ktoś mnie wspiera i za to Wam wielkie dzięki :) Dodaliście mi wiary, że to możne jeszcze wyjść. Uporem można zdziałać wiele. Jakie marne były początki naszej drużyny! I wszystko się udało odplątać :)
Co do Joolmy - chciałam przetestować, ale nie mam gdzie :) Za to znam phpBB2, Przema i trochę IPB, ostatni jest bardzo dobry ;) Informatyka zawsze mnie kręciła w szerszych pojęciach, więc może coś z tego będzie :D
W każdym bądź razie, zagadam do drużynowej, może się udać :)

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 wrz 2008, 21:38

Zawsze możesz zacząć od bloga zastępu :)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Concorde
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Concorde » 02 wrz 2008, 15:38

To takie małe pytanka jeszcze... Jaki serwis na bloga będzie najlepszy? No i w naszym zastępie nie ma zastępowej :) Ale jak już odwalam całą robotę dla zastępu to blog będzie dobrym pomysłem. Tyle, że u nas nie ma za bardzo o czym jeszcze mówić, może macie jakiś pomysł?

beao
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: beao » 02 wrz 2008, 16:53

Moze blox.pl ?
blogger.pl ?
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2008, 16:55 przez beao, łącznie zmieniany 1 raz.
dh. Beata Iwan bs. (ale już niedługo... ;))
przyboczna w 1RŚGZ "Przyjaciele Zielonego Lasu"

Concorde
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Concorde » 07 wrz 2008, 18:29

Ok, dziękuję wszystkim za pomoc :) Już robię stronkę i forum, mojej drużynowej spodobał się bardzo ten pomysł :D
Czuwaj! :)

beao
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: beao » 08 wrz 2008, 15:44

Pochwal się jak skończysz ;)
dh. Beata Iwan bs. (ale już niedługo... ;))
przyboczna w 1RŚGZ "Przyjaciele Zielonego Lasu"

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”