Nowa drużyna

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 02 cze 2004, 21:22

MOje dzieciaki sa w wieku 10-14 latek ...sami stwierdzili ze wola dluzsze zbiorki wiec je maja. Tak czasem ich dziele ( przez ATOMKI ), ja nie pracuje jak narazie systemem zastepowym bo jest nas troszke jeszcze za malutko... ale jeszcze troszke i go wprowadze....ale na zbiorkach i tak beda sie mieszac :) A co do soataniej zbiorki...to moze faktycznie troszke przesadzilam... ale nastepnym razem bedzie lepiej.

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 22 maja 2006, 23:05

jezusie maria, nie wiem co gorsze pojsc na nabor nie przygotowanym czy np przelozyc go na inny termin.

Zreszta nabory w maju ?
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 23 maja 2006, 07:32

kyta pisze:MOje dzieciaki sa w wieku 10-14 latek ...sami stwierdzili ze wola dluzsze zbiorki wiec je maja. Tak czasem ich dziele ( przez ATOMKI ), ja nie pracuje jak narazie systemem zastepowym bo jest nas troszke jeszcze za malutko... ale jeszcze troszke i go wprowadze....ale na zbiorkach i tak beda sie mieszac :)
Jesteś zastępowa czy druzynową ? Jeśli druzynową, to czy masz świadomość że faktycznie działasz metodą zuchową ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 23 maja 2006, 07:35

Daniel pisze:Zreszta nabory w maju ?
A w czym problem ?
Nabór może trwać 365 dni w roku. Wszystko zależy od formuły naboru.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2006, 07:42 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 23 maja 2006, 09:37

19kldh pisze:
Daniel pisze:Zreszta nabory w maju ?
A w czym problem ?
Nabór może trwać 365 dni w roku. Wszystko zależy od formuły naboru.
U mnie przyjal sie taki system pracy, ze razem rozpoczeciem roku szkolnego ruszaja nabory w druzynach. Osobom pozyskanym w nich otwierany jest okres probny, ktory trwa do stycznia-lutego. Podczas niego poznaje sie druzyne, obrzedowosc, symbolike etc calosc konczy bieg zaliczeniowy.

W trakcie tych miesiecy wiadomo czesc chodzi, nie chodzi, jednym podoba sie innym nie, jednakze finalnie zostaja osoby, ktore zalapaly bakcyla i spelnily postawione wymagania.

Kolejne miesiace do wakacji wypelnione sa wspolna zabawa, sluzba i praca, zdobywaniem wyzszych stopni, powiedzmy "wejsciem na troche wyzszy poziom".

Natomiast, jesli mialbym w maju przyjac kolejac kolejne osoby do druzyny (zakladam, ze kompletnie zielone) to znowu cykl z pierwszych miesiecy musialby sie potworzyc, czyli otwarcie proby, robienie zbiorek z podstaw, co juz bylo, wiec wg. mnie to mija sie z celem.

No jesli sie myle w czyms to jestem otwarty rzecz asna na dyskusje..
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 23 maja 2006, 13:19

My też mieliśmy robić teraz nabór, ale postanowiliśmy, że zrobimy go we wrześniu tka, aby te osoby mogły jechać z nami na biwak zaczynający nowy rok harcerski. Teraz w maju drużyny przygotowują się do obozów, jakiś rajdów i nie ma sensu przeprowadzać naboru, kiedy te dzieci nie będą mogły uczestniczyć (przynajmniej u nas zgłoszenia są już zamknięte) a zaraz przy rozpoczęciu roku harcerskiego będzie lepiej
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 23 maja 2006, 17:47

Ja uważam że nabór w maju to niezbyt dobry pomysł. Ludzi jeszcze w sumie dobrze nie znamy, a tu się obozy szykują itp. ... Myślę, że lupiej zrobić nabór we wrześniu, na początku roku. Przez te miesiące można się jakoś "zgrać". Chociaż ja robiłam nabór w kwietniu i też było dobrze ;) Decyzja zależy od Ciebie
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

annia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: annia » 23 maja 2006, 20:19

My robimy zawsze nabór we wrześniu, a potem drugi jakoś w lutym/marcu, tak, żeby dzieciaki się zdążyły zaklimatyzować i pomyśleć o obozie. Poza tym jak zrobimy jakiś bal karnawałowy czy mikołajki w szkole to też ktoś zawsze przyjdzie.
phm. Anna Omiecińska
Hufiec Łódź-Polesie

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”