Czas na przyrzeczenie

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 29 gru 2007, 21:31

prawda? dlatego już na drużynowych zuchowych nie mówi się zuchmistrze tylko zuchmani ;) ale to tak nawiasem.

jeśli zuch był w gromadzie to zadaniem gromady jest go przygotować do życia na poziomie osoby w wieku odpowiadającym harcerskiemu. o ile jest łatwiej to osiągnąć w szczepach, o tyle chyba nie jest "ciąg metodyczny" jakimś szczególnym determinantem dbania o prawidłowy rozwój dziecka. Do kroćset czy to ze ktoś był zuchem oznacza ze jest mniej przystosowany do pracy w drużynie? czy to nie przez "zuchowanie" właśnie mamy przygotowywać również do harcerzenia? ech... ale może ja już jestem za stara, by pojąć niektóre rzeczy :)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 gru 2007, 21:40

człowiek z Wędrowców pisze:Ile powinna trwac próba harcerza, który jest w ZHP od pół roku ale ma dopiero 10 lat. Czy próba nie musi byc trochę wydłużona ze względu na to, iż taka osoba ma jeszcze przyzwyczajenia zuchowe i nie ma jako takiej wiedzy harcerskiej??

CZUWAJ!!!
Strasznie bezsensowny temat. Dzieciak trafia do gromady zuchowej. Nie ma w pobliżu ? To trafia do drużyny harcerskiej i realizuje próbę harcerza. Żadnych poszerzeń ani innych głupot. Zresztą 10 latek to juz kandydat na harcerza jak byk.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Madziarajka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madziarajka » 29 gru 2007, 21:45

człowiek z Wędrowców pisze:Chodzi mi o to czy taka młoda osoba jest gotowa już po paru miesiącach złożyc przyrzeczenie
to czegoś nie rozumiem.. po ilu "latach" byście chcieli by taki złożył Przyrzeczenie, albo lepiej w jakim wieku ????? :|:|
może jak już dobije do 26 lat :D w pełni będzie to wszystko "kumać" :rolleyes:

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 30 gru 2007, 21:22

człowiek z Wędrowców pisze:Ile powinna trwac próba harcerza, który jest w ZHP od pół roku ale ma dopiero 10 lat. Czy próba nie musi byc trochę wydłużona ze względu na to, iż taka osoba ma jeszcze 1. przyzwyczajenia zuchowe i 2.nie ma jako takiej wiedzy harcerskiej??
AD. 1. Pracowała metodyką zuchową? Chyba nie - przynajmniej tak wynikało z kolejnych postów. Zatem co to takiego te przyzwyczajenia zuchowe?

AD.2 To co robiliście z tą osobą przez te pół roku?

Decyzja zależy ZAWSZE od drużynowego, który ocenia czy harcerz CHCE podjąć trud DĄŻENIA do ideału. A żeby to "chciejstwo " nie było puszczeniem w kanał młodego człowieka powinien on poznać podstawy działania swojej grupy harcerskiej. Jeśli przez pół roku przychodził do Was na zbiórki, wspólnie z Wami działał... to chyba poznał. A może dawaliście mu kartkę i kredki świecowe, a sami szliście na podchody? ;P
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 31 gru 2007, 11:16

Jak dla mnie to mlody powinien po przejsciu proby harcerza przystapic do przyrzeczenia. Poslizg roczny w te czy wewte to normalna praktyka, widzialem zuchy 11 letnie i harcerzy 10 letnich. Zreszta jak malolat bedzie obcowal z rok starszymi to sie dostosuje.

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 31 gru 2007, 12:43

Albo się nie dostosuje i znajdzie sobie inną drużynę :). Jak dla mnie to temat został wyczerpany.
Emot :]

40 pWDHy

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 02 sty 2008, 18:23

To moze ja sie jeszcze wypowiem jako druzynowy Wiktora(czyli chlopca o ktorego jest cale zamieszanie). Od dluższego czasu przyglądalem sie rozmowie nie odzywałem sie wczesniej bo chciałem zeby moj przyboczny sie czegos z tego forum nauczył. Zacznijmy od tego ze nasza druzyna mimo tego ze z nazwy jest sarszoharcerska to tak naprawde jest wielopoziomowa, a Wiktor jest naszym najmlodszym harcerzem, a właściwie jeszcze jest zuchem(konczy wlasnie 3 klase). Wiktor jest stopniowo przygotowywany do zlorzenia przyrzeczenia napewno to niebawem nastapii. Nie mam zwyczaju blokowac harcerzy w ich rozwoju, Michał może to potwierdzc(to ta osoba ktora poruszyla temat;)) Wiktor mimo tego ze wychowyje sie wsrod gimnazjalistow to daje rade a nie raz mnie bardzo zaskakuje(oczywiscie pozytywnie).Wiktor jest z naimi jakos tak od konca maja poczatku czerwca. A jego proba mysle ze niebedzie trwała dluzej niż rok...
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 02 sty 2008, 18:43

czyli bez kredek świecowych? :( to ja się nie nadaję do waszej drużyny;)

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 02 sty 2008, 19:14

farby byly... flamastry byly... zwykle kredki byly.... a takie magiczne swiecowe nie... przykro mi Madziu nie nadajesz sie.... ale zawsze cie jakos przerobimy i wyjda z ciebie ludzie:P
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Tofik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tofik » 02 sty 2008, 19:36

ooo... i TO jest POZYTYWNE! ja też tak chcę :)

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 02 sty 2008, 21:02

A jakie kredki lubisz?
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 02 sty 2008, 22:52

nie chce być przerabiana :( a nie weźmiecie mnie bez przeróbek? umiem posługiwać się ołówkiem progresso :D i pastelami :D wzbogacę Wam program, a przyrzeczenie już miałam :D- więc nie będzie problemu z wiekiem zuchowym ;)

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 03 sty 2008, 00:07

a to ten ołówek taki czarodziejsko-magiczny jest;) wiec chyba cie wezmiemy tylko zapomnialem ci powiedziec ze my jeszcze sobie troszke po lasach latamy a i ostatnio filem i fotografia sie zajmujemy, a i wogole cos ostatnio sie bardziej meska druzyna stajemy niz koedukacyjna wiec dla nas panie to jak woda na pustyni;)
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Tofik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tofik » 03 sty 2008, 13:37

taaak? Bo ja lubię takie kolorowe kredki do oczu, i cienie, i... jeszcze zalotkę! :D więc będzie kobieco!

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 03 sty 2008, 15:02

Czyli maskowanie bosko.... zawsze chcialem zrobic na zbiorcr zajecia z maskowania.... to na kiedy sie umawiamy?
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”