nie jest tak kolorowo

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
stokrotka87
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: stokrotka87 » 22 mar 2006, 12:58

Jeśli chodzi o obrzedowosc w hufcu to trudno żeby każdy mógł ja zmienic. Co innego w druzynie. Obrzedowośc nie może byc sztuczna, powinna byc zywa i zmieniac sie tak jak druzyna. Obrzedowośc ma nas jednoczyć, a nie porózniac. Komemdant, który zmienia całą obrzedowość tworzy ściane miedzy soba a harcerzami.

stokrotka
przyboczna 13 GDDH "Bractwo Zielonego Liścia"
1 Środowiskowy Szczep Harcerzy w Golubiu-Dobrzyniu im. Fryderyka Chopina

pawel 62 dsh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pawel 62 dsh » 22 mar 2006, 15:35

Nie powinna mieć miejsca taka sytuacja, że jedna osoba zmienia całkowicie wszystkie panujące dotychczas obrzędy. Moim zdaniem obrzędowość powinna zmieniać się naturalnie i spokojnie. Przez stopniowe wprowadzanie nowych obrzędówstare przechodzą stopniowo do historii. Masowa zmiana obrzędów kłóci się z chęcią kultywowania tradycji, która tworzona była przez lata.
pwd. Paweł Litorowicz HO

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 mar 2006, 16:09

Starywilk pisze:Podobóz jednej z męskich drużyn otoczony "zeribą" !!!! Gęstość suszu i wiatrołomów użytych do tej budowli "obronnej" gwarantowała 15 sekundowy błysk ognia w razie pożaru i zapiekankę ze wszystkich wewnątrz podobozu. Biorąc tradycje pionierki obozowej, złamane zostały wszystkie zasady i to horrendalnie.
Kiedyś zareagowąłem podobnie. Tylko, że ja byłem KO, a był to podobóz jednej z drużyn (co prawda jeszcze nie skończyli budować, tylko dopadłem ich przy zaawansowanych planach). I.. przeszło bez większych problemów. No cóż, wiedziałem, że konktretny druzynowy jest Instruktorem, nie tylko z papierka, i się nie myliłem.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 mar 2006, 17:08

Pewnie dlatego, że instruktorzy podchodzą do nowych jak do instruktorów. I wymagaja poziomu.
ale to co napisała Agacia nie należy do tych "złych" obrzędów jednak to co zrobił ten komendant dla mnie świadczy o złej metodyce wychowawczej ZHP
Jak to czytam, to nie rozumiem.

Druh ów twierdzi w zdaniu powyższym, ze to co zrobił ten komendant (np. te nowe chusty na czas obozu), jest zgodne z metodykami stosowanymi w ZHP. Ostre stwierdzenie, niestety całkowicie błędne. Więc jak się tu nie denerwowac?

Nie lubię stwierdzeń tego typu: Czy skończyłeś już kraść - odpowiedz tak czy nie. A wypowiedź cytowana powyżej do takich należy.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

stokrotka87
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: stokrotka87 » 23 mar 2006, 18:49

Mi sie wydaje, że druh się źle wysłowił, chodziło mu o to, że ten komendant stosował złe metody. A nie o to, że sama matodyka jest zła.
Może druh tego dokładnie nie przeczytał zanim pozwolił, aby ta notka ujrzała światło dzienne. Wiem co powiecie... mógł to przeczytac, a nie wysyłać takie głupoty.
Pomyłki sie zdarzają...
przyboczna 13 GDDH "Bractwo Zielonego Liścia"
1 Środowiskowy Szczep Harcerzy w Golubiu-Dobrzyniu im. Fryderyka Chopina

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 23 mar 2006, 20:48

stokrotka87 pisze:Może druh tego dokładnie nie przeczytał zanim pozwolił, aby ta notka ujrzała światło dzienne. Wiem co powiecie... mógł to przeczytac, a nie wysyłać takie głupoty.
Pomyłki sie zdarzają...
Po wysłaniu też można poprawić.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”