Interesujące zbiórki

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
_Gosia

Post autor: _Gosia » 08 lip 2002, 19:27

Mam pytanie do wszystkich druhów i druhen, które uczestniczą lub zamierzają uczestniczyć w forum. Mianowicie chodzi mi o pomysły, które pomogę ściągnąć ludzi do drużyny młodszo i starszo harcerskiej.
Moje pytanie może wydawać się banalne, ale chciałabym dowiedzieć się jakie wy macie pomysły na ciekawy nabór i zbiórki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

_Gosia

cerber

Post autor: cerber » 16 lip 2002, 14:36

W mojej drużynie organizuje się dużo wypraw i wycieczek po okolicy, sczególnie w sezonie letnim, ale też w innych porach roku.

Nowych harcerzy natomiast "werbujemy" poprzez znajomych. Każdy zachęca jakiegoś swojego kolegę ze szkoły lub podwórka. Tak już od 9 lat.

[Edytowany przez cerber dnia 16.07.2002 o 11:37 GMT]

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 25 lip 2002, 01:36

Myślę, że Gosi chodziło raczej o konkretne propozycje zbiórek (np. pomysł na grę terenową, w czasie której możemy opowiedzieć o prawie harcerskim, itp.). Mnie też to interesuje, bo często pomysłów zwyczajnie brak. Możemy się chyba nimi podzielić?
Artur Sitek

Dexter

Post autor: Dexter » 31 sie 2002, 01:01

Najlepiej zbiórki o określonej tematyce przeprowadzać w odpowiednich miejscach. Bezsensem jest przeprowadzać zbiórkę z terenoznastwa w harcówce. Znacznie ciekawiej jest zrobić to w lesie (jeżeli macie do niego dostęp). Tak samo zbiórka z budowy jachtu mieczowego znacznie ciekawiej wypadnie jeżeli ten jacht harcerze będą mieć przed oczami,a nie na kartkach. Dużo pomysłów na ciekawe zbiórki znajdziesz w książkach. Zajrzyj do blibloteczki w swoim hufcu.

Pozdrawiam

_Gosia

Post autor: _Gosia » 03 wrz 2002, 13:36

Czuwaj!
Dziękuję za wszystkie wasze informacje, rady itp.
Na pewno z niektórych skorzystam.
Nowy rok się zaczął, przede mną pierwsza zbiórka w tym roku. Mam nadzieję, że będzie on moim najbardziej udanym rokiem, bo niestety już ostatnim.
Jeszcze raz dzięki i czekam na kolejne propozycje.
Gosia

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 10 wrz 2002, 22:12

Ostatnio napisał do mnie użytkownik o ksywce baatman. Nie mogłem jednak odpisać na jego mejla, bo za każdym razem dostawałem wiadomość zwrotną z informacją o błędzie. Marcin! napisz jeszcze raz! albo skontaktuj się przez GG: 2268686

PS: Dexter, jesteś z Hufca Chorzów z 50 Drużyny Wodnej? (mogę się mylić co do numeru drużyny...)

[Edytowany przez Artur dnia 10.09.2002 o 19:14 GMT]
Artur Sitek

Alienek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alienek » 09 gru 2002, 01:40

Pól roku temu też miałem taki problem - zaczynałem drużynę starszą męską. Spróbuj wymyśleć coś zgodnego z ich zainteresowaniami i ambicjami. Np. my jako drużyna startujemy w zawodach konnych po pól roku trenowaniu (akurat się spodobało...) W między czasie wspinaliśmy się na skałki, jeździliśmy na nartach, zdobywaliśmy odznaki rat.med.).
Mogę ci napisać zbiórkę na wybrany przez ciebie temat i ty uznasz, czy jest ona ciekawa (i po modyfikacjach) możesz ją przeprowadzić...
:)
alien1812@wp.pl
To się tyczy wszystkich zainteresowanych - mam czasem zwariowane pomysły, ale najczęściej się one podobają "moim" harcerzom.
Rafał Półbratek
191 WDW "Czarny Szlak"
Warszawa Mokotów
poza tym w HGR Bemowo

RUDA

Post autor: RUDA » 04 wrz 2003, 13:50

hej ja tez mam problem zastanawiam sie jak przygotować interesująca zbiórkę organizacyjna w harcówce i nie mam żadnego pomysłu jak ktos ma to niech wysle mi e- maila albo da znać na gg wszystkie propozycje przyjmę z radością z góry dziękuję

Mała Mi

Post autor: Mała Mi » 04 wrz 2003, 14:31

u nas to sie proporcowy nazywa :)

--
:pppppppppppp

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 05 wrz 2003, 08:32

A więc dzięki nieocenionemu Olkowi na stronie: http://208wdhiz.home.pl/skrypty/ w dziale "Akcja naborowa"
zostalo zebranych kilka tekstow z poradami dotyczacymi przeprowadzania akcji naborowych (zaciagowych, startow czy jak to tez inaczej jest zwane). Myśle iż będą dla Was przydatne.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

RUDA

Post autor: RUDA » 05 wrz 2003, 14:49

Dziekuje za wszystkie propozycje które dostałam bardzo mi się przydały i były mi bardzo pomocne cieszę sie ze ktoś wpadł na taki pomysł z forum na interesujące zbiórki to świetne rozwiazanie szybkie i naprawde bardzo tanie :P mam nadzieje ze jeszce kiedyś zkorzystam z Waszych porad. życzę wszystkim wspaniałego Startu Harcerskiego 3majcie sie.

Małpka

Post autor: Małpka » 07 wrz 2003, 20:26

Zastanów się też o jakiej specjalności chcesz mieć drużynę i na pierwszej zbórczce opowiedz o tym.

--
Przyboczna w 11 Kłodzkiej Drużynie Harcerskiej "Kajman". Komenda Hufca Kłodzko.

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 07 wrz 2003, 22:19

Od dłuższego czasu myślę, że świetnym pomysłem byłoby zebranie ciekawych pomysłów zbiórek na różne tematy (w formie konspektów). Można ciekawsze opublikować lub umieścić na jakiejś stronce. Co jakiś czas możnaby dodawać nowe pomysły.
Myślę, że to bardzo ułatwi pracę drużynowym (nie tylko tym młodym), przybocznym i zastępowym.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Alienek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alienek » 30 wrz 2003, 20:13

Uważam, że to doskonały pomysł. Tylko kto się tego podejmie ??
Rafał Półbratek
191 WDW "Czarny Szlak"
Warszawa Mokotów
poza tym w HGR Bemowo

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”