kłopot

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 28 wrz 2003, 17:58

Nie ma co dyskutować. KRzyż Harcerski otrzmuje się po złożeniu Przyrzeczenia HArcerskiego, które jest następstwem pozytywnego zamknięcia Próby Harcerza. Próba harcerza trwa od 3 do 6 miesięcy. Dawniej Przyrzeczenie skłądało się po zdobyciu pierwszego stonia harcerskiego. Tak czy inaczej sytuacja tu opisana powinna być jak najszybciej rozwiązana. Proponuję udać się do KOMENDANTA HUFCA, ZAPOZNAć GO ZE SPRAWĄ i poczekać ąz szybko sprawę załatwi. PRzyrzeczenie jest wyrażeniem woli przynależności do związku i życia zgodnie z zasadami wyrażonymi w PRawie i PRzyrzeczeniu. Te zasady poznaje się właśnie w czasie Próby HArcerza.
Jeśli chcesz żyć według tych zasad, to załatwiaj sprawę z komendantem, ale pewnie będzie się to wiązało ze zmianą przydziału służbowego do innej drużyny. No ale cóż. Po co siedzieć w czymś, co nie jest drużyną harcerską i czekać na ochłapy?

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 28 wrz 2003, 21:16

Mnie jako drużynowemu byłoby osobiście wstyd gdybym dopuścił do takiej sytuacji, że mój człowiek czeka na Krzyż dłużej niż, powiedzmy, rok. Traktowałbym to jako swoją osobistą porażkę, a nie zwalał winę na dziecko.

Z drugiej strony znam hufce, w których system stopni tak zmutował, że Krzyż faktycznie dostaje się dopiero po kilku latach, jako jakąś niebywałą nagrodę i wyróżnienie, a stopień wywiadowcy to jest praktycznie zarezerwowany dla instruktorów!!!
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

Vituss

Post autor: Vituss » 04 sty 2004, 23:10

słonko napisał:
tak se myślę w czym by można by było pobić rekord...
w zgromadzeniu w jednym miejscu największej ilości harcerzy
to chyba było już w Gnieźnie...
słonko napisał:
rozpalenia największego ogniska
a to było na pewno:
Święto Chorągwi Łódzkiej 2002, Głowno, pobity rekord Guinessa w wielkości zapalonego ogniska. :p

--
:)

stefan

Post autor: stefan » 19 lut 2004, 10:33

Chciałbym sprostować moją ostatnią wypowiedź. Otuż faktycznie niektóre dane które podalem są sprzeczne z rzeczywistoscią np: ta dotycząca chłopaka który czekał 8 lat na krzyż.
Nie czekał on osmiu lat na krzyż (jak mi powiedział), ale sądzę że i tak za długo.
Ponadto co się tyczy komendantki szczepu to ona nie faworyzowała swojej drużyny, poprostu my tak to odczulismy.
Na koniec chciałbym przeprosić wszystkich, których moja wypowiedź uraziła lub wprowadziła w błąd.

Gaspar
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gaspar » 27 lut 2004, 21:27

stefan napisał:
Chciałbym sprostować moją ostatnią wypowiedź. Otuż faktycznie niektóre dane które podalem są sprzeczne z rzeczywistoscią np: ta dotycząca chłopaka który czekał 8 lat na krzyż.
Nie czekał on osmiu lat na krzyż (jak mi powiedział), ale sądzę że i tak za długo.
Ponadto co się tyczy komendantki szczepu to ona nie faworyzowała swojej drużyny, poprostu my tak to odczulismy.
Na koniec chciałbym przeprosić wszystkich, których moja wypowiedź uraziła lub wprowadziła w błąd.
Ech, Stefan, Stefan... Tylko byłoby jeszcze lepiej gdybyś pisał sam za siebie, tj. JA odczułem a nie MY odczuliśmy bo ja mam inne zdanie :p
Pozdrawiam serdecznie - Gaspar
SH "Kolumbowie", Hufiec Łódź-Polesie
12 ŁDW "Grom", Hufiec Łódź-Śródmieście

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 28 lut 2004, 19:58

Stefan mimo wszystko gratuluję odwagi! Chyba ostro musiałeś namieszać!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 09 mar 2004, 12:08

To moze ja napisze w imieniu mojego kolegi z zastepu ;] Chlopak ma 15 lat jest w zwiazku juz 7 lat (ale juz powaznie i wcale sie nie myle ;) ) i nadal nie ma krzyza i chdz ja bardzobym chcial zeby juz go mial druzynowy , druzyny przy ktorej dzialamy nie chce sie zgodzic:D (to jego brat) :D:D Mowi ze czasami zasloguje ale czasami robi cos takiego ze odrazu przekresla to jego szanse:) I ciagnie sie to juz tak 7 latek... Mam nadzieje ze w najblizszym czasie cos mi sie uda wskorac i bedzie mial przyzeczenie.

P.S.
Nawet smiesznie to wyglada jak ktos sie pyta ile lat jestes w ZHP a on 7 - z lilijka :)
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa
http://nysa.zhp.pl

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 09 mar 2004, 16:43

Fajnie, fajnie... ;)
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 12 mar 2004, 17:05

PATOLOGIA!!!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 13 mar 2004, 23:50

No ładnie! Widziałem przypadki niesprawiedliwego zachowania się ze strony drużynowych w stosunku do swoich podopiecznych, którzy czekali na przyrzeczenie zdecydowanie za długo, a widziałem też takie, kiedy to czekanie przez 4 lata wciąż nie wystarczyło i harcerz nawet po takim czasie wciąż zdecydowanie na to nie zasługiwał. Ciężko tu być obiektywnym, kiedy jedyną relacją z takiego zdarzenia jest opis jednej osoby i nie znamy wszystkich faktów...
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”