pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
klaudynka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: klaudynka » 14 mar 2008, 17:27

Norek!!! Nie zgadzam sie ze w drużynie żeńskiej jest nudno z samymi dziewczynami!!!
Ja prowadzę drużynę żeńską i uważam to za bardzo dobre rozwiązanie! Bo moje harcerki uczą sie wilu "męskich" rzeczy! A z moich obserwacji wynika, że większość harcerek w drużynie koedukacyjnej lyczy na to, że to cłpocy postawią namiot czy wykopią dziurę w ziemi.
Pozdrawiam:)
pwd. Klaudynka Brzozecka HO
drużynowa 6 ODH "Brzask"im. Szarych Szeregów

Isabell
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Isabell » 16 mar 2008, 21:41

e-nastolatka pisze:a co druzyny starocharcerskiej to sie pytam bo za rok bede miala 13 lat, a wiec gdzie w hufcu jest jakas drużna SH bo nie znalazłam
Moim skromnym zdaniem: nawet jeśli masz 12-13 lat, a jesteś "świeżo upieczoną" harcerką to nie musisz koniecznie szukać DSH. Jak się wkręcisz, zdobędziesz Krzyż i będziesz wiedziała na czym stoisz to bez problemu będziesz mogła wstąpić do jakiejś DSH i tam się dalej rozwijać. I nie musi to być za rok, może być za dwa :) Znam kilku 14-latków którzy jeszcze "dokształcają" się w DH, bo tak jak Ty wstąpili do związku mając 12 lat.
Z resztą to Twoja decyzja. Jeżeli stwierdzisz, że po roku będziesz już gotowa na DSH to do niej wstąpisz. Ja bym jednakowoż się wstrzymała... ;) Ale jak mówię: Twój wybór. Pozdrawiam ;)
norek pisze:nudno z samymi dziewczynami w druzynie bendzie
A guzik prawda :P Ja co prawda jestem w drużynie "mieszanej", ale nie uważam że w żeńskiej, bądź męskiej DH jest nudno. Wręcz przeciwnie. Mam wiele koleżanek w takich drużynach i sobie chwalą :) Przynajmniej się nie muszą z chłopakami na zbiórkach użerać :P
Tak jak napisała Klaudynka - drużyna żeńska uczy samodzielności. W koedukacyjnej cięższą robotę zwala się na chłopaków; w DŻ trzeba sobie radzić samej ;)
25 Mniska Drużyna Harcerska "OGIEń"
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej
Chorągiew Śląska

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 16 mar 2008, 22:45

Jak ktoś kończy liczbę lat, odpowiednią dla danego pionu, to powinien przejść to odpowiedniego pionu. Idąc tropem "uczenia się w DH" można dojść do tego że wędrownicy też muszą zaliczyć DH.
Emot :]

40 pWDHy

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 mar 2008, 08:02

Z tym że nie na pewno. Różnice pomiędzy drużyną harcerska a starszoharcerską są tak nikłe metodycznie że szkoda słów. A środowiskiem najbliższym jest i tak zastęp i mało ważne w jakiej drużynie...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 17 mar 2008, 14:16

Najczęściej wędrownicy i tak "zaliczają" DH a nawet GZ będąc ich kadrą ;)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Orli Galaz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Orli Galaz » 12 sie 2008, 17:37

Dh Norek chyba całkiem nieświadomie zrobił niezłą reklamę ZHR-owi, a nas, tzn. ZHP jakby leciutko pogrążył. W wypadku nawet średnio inteligentnej osoby tylko ten jeden jego wpis wystarczy by na nim zakończyć lekturę tego wątku, podjąć jedyne w tym wypadku słuszne postanowienie, a ZHP zacząć omijać wieeeeelkim łukiem. Ufff ! jak to dobrze że rodzice tak rzadko zaglądają na nasze forum.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 12 sie 2008, 20:37

Po co odgrzewać stare tematy? I do tego bez związku z nimi?

Fakt - idiota po przeczytaniu posta dh Norka mógłby sobie ubzdurać, że ZHR jest w czymś lepszy od ZHP (choć nie wiem, czy przestrzeganie jakiegoś jednego regulaminu może takie oceny determinować), ale człowiek inteligentny wie, że trzeba więcej się dowiedzieć na jakiś temat, żeby podjąć rozsądną decyzję. Chyba mi nie powiesz, że omijałbyś ZHP szerokim łukiem tylko dlatego, że nie jest tam przestrzegany jakiś jeden regulamin? No, chyba, że to wg Ciebie jest najważniejszym czynnikiem w działaniu ZHP...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Sokol990
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sokol990 » 07 wrz 2008, 08:38

w ZHP i w ZHR znajdziesz miejsce wiem bo byłem w obu tych organizacjach :)
Kamil Sokołowski HO
Drużynowy 6 Suwalskiej Drużyny Wędrowniczej Wilki
Hufiec Suwałki

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”